Ухвала від 13.11.2015 по справі 807/1790/15

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

13 листопада 2015 р.

Справа № 876/10333/15

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2015 року у адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Малого приватного підприємства "Гранат" про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться у банку (банках), платника податків, -

встановив:

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2015 року в задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Малого приватного підприємства "Гранат" про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться у банку (банках), платника податків відмовлено .

Не погодившись із вказаною постановою, Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області подала на неї апеляційну скаргу.

Однак, оскільки подана апеляційна скарга не відповідала вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, ухвалою від 23 жовтня 2015 року її залишено без руху та надано 10-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних в ній недоліків.

Відповідно до наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення апелянт копію вказаної вище ухвали отримав 06 листопада 2015 року, однак вказані недоліки шляхом, зазначеним в ухвалі, не усунув.

Водночас 12 листопада 2011 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду від апелянта надійшло клопотання, в якому просить прийняти апеляційну скаргу до свого провадження. Клопотання обгрунтовує тим, що оскільки за пред'явлення позовів на органани ДФС до 01.01.2009 року поширювалися пільги щодо сплати судового збору, органи ДФС звільняються також від сплати судового збору за подання апеляційних скарг.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року № 3674-VI.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” (у редакції Закону України від 22 травня 2015 року на підставі Закону України № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”, який набрав чинності з 1 вересня 2015 року), визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір", в редакції, яка набрала чинності 01.09.2015 року, на органи ДФС не поширюються пільги щодо сплати судового збору, які були передбачені попередньою редакцією цього закону.

Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

З огляду на наведене суд вважає, що у задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про прийняття апеляційної скарги до провадження слід відмовити.

Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу.

Згідно п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Станом на день винесення даної ухвали, Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області не виконала вимог ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2015 року, що має наслідком повернення апеляційної скарги апелянту.

Керуючись ст.187, ч.3 ст.189, ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про прийняття до провадження апеляційної скарги на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2015 року у адміністративній справі № 807/1790/15 - відмовити.

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2015 року у адміністративній справі № 807/1790/15 за позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Малого приватного підприємства "Гранат" про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться у банку (банках), платника податків - повернути особі, яка її подала.

Роз'яснити, що Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали направити усім особам, які беруть участь у справі, а особі яка подавала апеляційну скаргу також додані до неї матеріали.

Ухвала набирає законної з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя О.М. Довгополов