17 листопада 2015 р. Справа № 876/6495/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гудима Л.Я.,
суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,
за участю секретаря судового засідання: Кудєрової О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25 травня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міндоходів у Львівській області, Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправними дій та скасування державної реєстрації,-
В квітні 2014 року позивач - ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління Міндоходів у Львівській області, Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, в якому просила встановити відсутність компетенції (повноважень) суб»єкта владних повноважень - органу зборів і доходів у юридичної особи з найменуванням «Головне управління Міндоходів у Львівській області» (код ЄДРПОУ - 38700743); визнати протиправними дії юридичної особи з найменуванням «Головне управління Міндоходів у Львівській області» щодо складання стосовно ОСОБА_1 рішення від 17.03.2014 року №30/2100/НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій у зв»язку з відсутністю у вказаної юридичної особи відповідного обсягу повноважень контролюючого органу, а також відсутністю складу та події правопорушення; визнати недостовірними відомості про юридичну особу з найменуванням «Головне управління Міндоходів у Львівській області», які внесені 24.04.2013 року за записом №1 415 102 0000 029344 в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; визнати протиправними дії державного реєстратора, які полягають у здійсненні ним 24.04.2013 року державної реєстрації юридичної особи з найменуванням «Головне управління Міндоходів у Львівській області» (код ЄДРПОУ 38700743) з порушенням вимог ст.ст. 4, 8, 24, 25, ч. 1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», які не можна усунути; скасувати рішення державного реєстратора від 24.04.2013 року про проведення державної реєстрації юридичної особи з найменуванням «Головне управління Міндоходів у Львівській області» (код ЄДРПОУ 38700743), як таке, що прийнято за відсутності факту створення цієї особи та за відсутності чинного установчого документу (положення про її діяльність, функціонування та повноваження), з істотним порушенням порядку створення юридичної особи; покласти на засновника обов»язок щодо проведення ліквідації заснованої ним юридичної особи з найменуванням «Головне управління Міндоходів у Львівській області» у зв»язку з відсутністю чинного установчого документу (положення) про цю особу.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилалася на те, що відповідач ГУ Міндоходів у Львівській області не наділений владними повноваженнями щодо застосування до позивача та стягнення з нього штрафних санкцій. Позивач зазначає, що державна реєстрація ГУ Міндоходів у Львівській області проведена з істотними порушеннями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а саме за відсутності чинних установчих документів, а тому підлягає скасуванню. Позивач вважає, що ГУ Міндоходів у Львівській області не може вважатися контролюючим органом доходів і зборів, оскільки вказане управління не утворювалось як особа публічного права - територіальний орган Міністерства доходів і зборів України в порядку, встановленому законом. Позивач зазначає, що підставою для скасування державної реєстрації ГУ Міндоходів у Львівській області є те, що наказ Міністерства доходів і зборів №55 від 17.04.2013 року «Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Львівській області», в т.ч. «Положення про Головне управління Міндоходів у Львівській області» не пройшов державну реєстрацію, не зареєстрований Міністерством юстиції України в Єдиному реєстрі нормативно-правових актів, тобто не доведений до відома населення у встановленому законом порядку, а тому є нечинним відповідно до ст. 57 Конституції України. З огляду на наведене, позивач вважає недостовірними відомості, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про державну реєстрацію ГУ Міндоходів у Львівській області, а дії державного реєстратора по здійсненню державної реєстрації вказаного управління - протиправними. Крім того, позивач вказує на відсутність доказів правонаступництва унітарною Республікою Україна прав та обов»язків Української Радянської Соціалістичної республіки, що, на його думку, також свідчить про протиправність державної реєстрації ГУ Міндоходів у Львівській області, здійсненої 24.04.2013 року з істотними порушеннями вимог ст.ст. 4, 8, 24, 25, 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 25 травня 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду першої інстанції, ОСОБА_1 оскаржила її в апеляційному порядку, яка, покликаючись на неповне з»ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою адміністративний позов задовольнити в повному обсязі з підстав, викладених у апеляційній скарзі.
Заслухавши суддю-доповідача у справі, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд дійшов висновку про те, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, оскаржувану постанову суду першої інстанції без змін.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, на адресу ГУ Міндоходів у Львівській області надійшло подання Галицького РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області від 22.10.2013 року разом з матеріалами про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України), вчинене громадянкою ОСОБА_2, яка здійснювала торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами у магазині ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1
Факт реалізації тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, у магазині, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, підтверджується: копією протоколу про адміністративне правопорушення від 22.10.2013 року №0223052, поясненнями продавця ОСОБА_2, поясненнями неповнолітньої ОСОБА_3
Як видно з протоколу засідання та постанови адміністративної комісії Франківської районної адміністрації Львівської міської ради від 28.11.2013 року на громадянку ОСОБА_2 за порушення вимог ч. 2 ст. 156 КУпАП України в частині реалізації тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
На підставі вказаних матеріалів справи про адміністративне правопорушення відповідач ГУ Міндоходів у Львівській області прийняв рішення від 17.03.2014 року №30/2100/НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1 на загальну суму 6800 грн. за продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
Вказане рішення про застосування фінансових санкцій позивачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалося.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2014 року залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.12.2014 року у справі №813/5824/14 задоволено позов Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій за вказаним рішенням про застосування фінансових санкцій.
Звертаючись з позовом до суду позивач зазначав, що рішення ГУ Міндоходів у Львівській області від 17.03.2014 року №30/2100/НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій не підлягає виконанню, оскільки у відповідача - ГУ Міндоходів у Львівській області відсутні повноваження контролюючого органу доходів і зборів, мотивуючи тим, що наказ Міністерства доходів і зборів №55 від 17.04.2013 року «Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Львівській області», яким, зокрема, затверджено «Положення про Головне управління Міндоходів у Львівській області» не пройшов державну реєстрацію та не зареєстрований Міністерством юстиції України в Єдиному реєстрі нормативно-правових актів.
Вирішуючи дані спірні правовідносини колегія суддів виходить з наступного.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 ст. 13 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» територіальні органи міністерства утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників міністерства і коштів, передбачених на утримання міністерства, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра Кабінетом Міністрів України.
Територіальні органи міністерства можуть утворюватися, ліквідовуватися, реорганізовуватися міністром як структурні підрозділи апарату міністерства, що не мають статусу юридичної особи, за погодженням із Кабінетом Міністрів України.
Територіальні органи міністерства утворюються у випадках, коли їх створення передбачено положенням про міністерство, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Територіальні органи міністерства можуть утворюватися в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх утворення).
Частиною 3 цієї статті встановлено, що територіальні органи міністерства діють на підставі положень, що затверджуються міністром. Типове положення про територіальні органи міністерства затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» передбачено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів, зокрема і Головне управління Міндоходів у Львівській області.
На виконання вказаної постанови Кабінету Міністрів України прийнято Положення про Головне управління Міндоходів у Львівській області, затверджене наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.04.2013 року №55.
Крім цього, п.п. 2, 4 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 року №731 (далі - Положення) державній реєстрації підлягають нормативно - правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.
Державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо в них є одна або більше норм, що:
а) зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи й законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколами до неї, міжнародними договорами України, згоду на обов»язковість яких надано Верховною Радою України, та acquis communautaire, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, встановлюють новий або змінюють, доповнюють чи скасовують організаційно-правовий механізм їх реалізації;
б) мають міжвідомчий характер, тобто є обов»язковими для інших міністерств, органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що не входять до сфери управління органу, який видав нормативно-правовий акт.
Пунктом 5 Положення передбачено, що на державну реєстрацію не подаються акти:
а) персонального характеру (про склад комісій, призначення на посаду і звільнення з неї, заохочення працівників тощо);
б) дія яких вичерпується одноразовим застосуванням, крім актів про затвердження положень, інструкцій та інших, що містять правові норми;
в) оперативно-розпорядчого характеру (разові доручення);
г) якими доводяться до відома підприємств, установ і організацій рішення вищестоящих органів;
д) спрямовані на організацію виконання рішень вищестоящих органів і власних рішень міністерств, інших органів виконавчої влади, що не мають нових правових норм;
е) рекомендаційного, роз»яснювального та інформаційного характеру (методичні рекомендації, роз»яснення, у тому числі податкові, тощо), нормативно-технічні документи (національні та регіональні стандарти, технічні умови, будівельні норми і правила, тарифно-кваліфікаційні довідники, кодекси усталеної практики, форми звітності, у тому числі щодо державних статистичних спостережень, адміністративних даних та інші).
Як видно з відповіді Міністерства юстиції України від 04.11.2014 року за результатами проведених відповідно до Порядку проведення органами юстиції перевірок стану додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.01.2012 року №93/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2012 року за №67/20380, щомісячної безвиїзної та щомісячної виїзної перевірок стану додержанні законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів Міністерством доходів і зборів України за квітень 2013 року, встановлено, що наказ Міністерством доходів і зборів України від 17.04.2013 року №55 «Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Львівській області» є актом ненормативного характеру, тобто актом оперативно-розпорядчого характеру, спрямованим на організацію виконання Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», постанов Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 року №563 «Про затвердження Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади» та від 20.03.2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів України», що не має нових правових норм, який відповідно до підпунктів «в», «д» пункту 5 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992р. №731, не підлягає державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Таким чином, висновок суду першої інстанції, що наказ Міністерства доходів і зборів України від 17.04.2013 року №55, яким затверджено Положення про Головне управління Міндоходів у Львівській області, не відноситься до категорії нормативно-правових актів, які підлягають обов»язковій державній реєстрації та внесенню Міністерством юстиції України до Єдиного реєстру нормативно-правових актів є правомірним та обґрунтованим.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов»язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов»язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Пунктами 41.1, 41.2 статті 41 ПК України встановлено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення вказаного Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
За порушення вимог статті 15-3 вказаного Закону до суб»єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800грн.
На підставі матеріалів справи про адміністративне правопорушення, отриманих від Галицького РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області та адміністративної комісії Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, відповідач ГУ Міндоходів у Львівській області прийняв рішення від 17.03.2014 року №30/2100/НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1 на загальну суму 6 800 грн. за продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
Оцінку обставинам складу адміністративного правопорушення надана постановою Франківського районного суду м. Львова від 12.08.14 року у справі №465/11441/13-а.
З наведеного слід зробити висновок, що винесення рішення від 17.03.2014 року №30/2100/НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій входить до повноважень Головного управління Міндоходів у Львівській області, як контролюючого органу доходів і зборів, таке винесене з дотриманням норм чинного законодавства та підстав для його скасування немає.
Не підлягає задоволенню позовна вимога щодо скасування рішення державного реєстратора від 24.04.2013 року про проведення державної реєстрації юридичної особи з найменуванням «Головне управління Міндоходів у Львівській області» (код ЄДРПОУ 38700743), як таке, що прийнято за відсутності факту створення цієї особи та за відсутності чинного установчого документу (положення про її діяльність, функціонування та повноваження), з істотним порушенням порядку створення юридичної особи з огляду на наступне.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регламентуються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
У відповідності до статті 24-1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» Державна реєстрація новоутвореного та утвореного в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення центрального органу виконавчої влади як юридичної особи здійснюється у триденний строк з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про призначення керівника відповідного центрального органу виконавчої влади.
Для здійснення державної реєстрації керівник центрального органу виконавчої влади або уповноважена ним особа подає державному реєстратору заповнену реєстраційну картку на здійснення державної реєстрації юридичної особи.
Документи для здійснення державної реєстрації новоутвореного та утвореного в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення центрального органу виконавчої влади як юридичної особи подаються державному реєстратору за місцезнаходженням органу, що прийняв рішення про утворення центрального органу виконавчої влади, а у разі визначення місцезнаходження утвореного центрального органу виконавчої влади - за цим місцезнаходженням.
Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня після отримання належних документів вносить запис про здійснення державної реєстрації центрального органу виконавчої влади як юридичної особи та повідомляє про це органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України.
Протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, після отримання державним реєстратором від органів статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України даних про взяття на облік юридичної особи державний реєстратор оформляє та видає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) керівнику центрального органу виконавчої влади або уповноваженій ним особі виписку з Єдиного державного реєстру.
Частиною 1 статті 25 Закону передбачено, що державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов»язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 вказаного Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є: невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи; невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 Закону; порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема: наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи; невідповідність відомостей про засновників (учасників) та кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі; наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 Закону; наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися; використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування державного органу або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону щодо найменування окремих видів юридичних осіб (банк, кредитна спілка, недержавний пенсійний фонд тощо); встановлена іншими законами заборона використання у найменуванні юридичної особи певних термінів, абревіатур, похідних термінів.
Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
Судом першої інстанції проведено дослідження реєстраційної справи №2_415_029344+07, з якої встановлено, що ГУ Міндоходів у Львівській області для проведення державної реєстрації вказаної юридичної особи державному реєстратору надано такі документи: 1) реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи, створеної шляхом заснування нової юридичної особи від 24.04.2013 року (а.с. 119 - 121, т.1), 2) рішення засновників або уповноваженого ним органу про створення юридичної особи, а саме копію постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів України» (а.с. 122 - 136, т.1); 3) два примірники Положення про Головне управління Міндоходів у Львівській області, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.04.2013 року №55 (а.с. 137-145, т.1); 4) копію квитанції від 24.04.2013 року (а.с. 146, т.1); 5) документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи, а саме наказ Міністерства доходів і зборів України від 23.04.2013 року №179-0 (а.с.122, т.1).
З метою додаткової перевірки наявності повноважень ОСОБА_4 на здійснення державної реєстрації ГУ Міндоходів у Львівській області судом апеляційної інстанції витребувано у Державної фіскальної служби України (Міністерства доходів і зборів) належним чином засвідчені копії наказів Міністерства доходів і зборів України №179-о від 23.04.2013 року «Про призначення» та №931-о від 04.06.2013 року «Про призначення ОСОБА_4».
З аналізу вказаних документів слід зробити висновок, що такі оформлені відповідно до вимог ст. 24-1 Закону, а тому державний реєстратор не мав підстав, передбачених ст. 27 Закону, для відмови у проведенні державної реєстрації.
Аналізуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про безпідставність та необґрунтованість заявленого позову, а тому в задоволенні такого слід відмовити.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не знаходить і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25 травня 2015 року у справі №813/3245/14- без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя : Л.Я. Гудим
Судді: О.М. Довгополов
В.В. Святецький
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 19.11.2015 року.