Ухвала від 17.11.2015 по справі 333/5897/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

17 листопада 2015 рокусправа № 333/5897/14-а (6а/333/94/15)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Щербака А.А. суддів: Малиш Н.І. Баранник Н.П. розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області на ухвалу Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30 вересня 2015року про залишення без задоволення заяви Управління Державної Казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області про визнання виконавчого листа №333/5897/14-а таким, що не підлягає виконанню, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Комунарського районного суду и. Запоріжжя від 26 вересня 2014р. по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя було визнано протиправними дії відповідача щодо не включення в розрахунок пенсії середньомісячної суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, сум індексації заробітної плати та сум грошових компенсацій за невикористані відпустки, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зобов'язано УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії (враховуючі раніше виплачені суми) державного службовця із розрахунку 87 % заробітної плати, починаючи з 01.07.2014 року, з урахуванням складових заробітної плати, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зазначені в довідці про складові заробітної плати №60/Г/28-04-05-040 від 26.06.2014 року, виданою Міжрегіональним головним управлінням Міндоходів спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі.

Судом також було зобов'язано Державну казначейську службу України стягнути з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунків управління пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 73гр. 08 коп.

07.05.2015 було видано виконавчий лист по справі щодо стягнення судових витрат.

Постановою від 14.09.2014 державним виконавцем було відкрито виконавче провадження.

Управлінням Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області було подано заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Ухвалою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30 вересня 2015року в задоволенні заяви було відмовлено.

Заявником подана апеляційна скарга, просить оскаржену ухвалу скасувати, внести зміни до резолютивної частини постанови Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 26.09.2014 - визначити боржником управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя, визнати виконавчий лист №333/5897/14-а від 07.05.2015 таким, що не підлягає виконанню.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції не було повідомлено заявника про розгляд заяви, не враховано те, що управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя не входить до переліку установ, які знаходяться на розрахунково-касовому обслуговуванні в Управлінні Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області.

Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Відповідно ч. 4 ст. 259 КАС України суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Тобто, законодавець визначив випадки коли суд, який видав виконавчий лист, вправі визнати його таким, що не підлягає виконанню: якщо такий виконавчий лист було видано помилково; якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою; з інших причин.

Подаючи заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, заявник виходив із того, що управління Пенсійного фонду в Комунарському районі м. Запоріжжя не входить до переліку установ, які знаходяться на розрахунково-касовому обслуговуванню в Управлінні Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області і, відповідно, рахунки на зазначену установу не відкрито.

Таким чином, заявник вважає, що Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області в даній справі не може виступати третьою особою, а у виконавчому провадженні - боржником.

Надаючи оцінку таким доводам заявника, колегія суддів вважає, що Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області, звертаючись до суду із такою заявою, обрав невірний спосіб захисту, адже, подаючи заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, фактично посилався на невідповідність вимогам чинного законодавства судового рішення, на підставі якого було виконавчий лист в частині вирішення питання щодо судових витрат.

Заявником не надано суду доказів того, що виконавчий лист було видано помилково або доказів того, що обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою.

Заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню не може бути підставою для зміни резолютивної частини постанови Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 26.09.2014 в частині визнання боржником управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя.

Таким чином, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про безпідставність заяви Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Порушень норм процесуального закону, які б потягли ухвалення незаконного рішення, не вбачається.

Керуючись ст. ст. 199, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області залишити без задоволення.

Ухвалу Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30 вересня 2015року про залишення без задоволення заяви Управління Державної Казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області про визнання виконавчого листа №333/5897/14-а таким, що не підлягає виконанню залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили у відповідності до ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 212 КАС України до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: А.А. Щербак

Суддя: Н.І. Малиш

Суддя: Н.П. Баранник