20 листопада 2015 року м. Чернігів Справа № 740/4614/15-а
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Виконуючого обов'язки начальника управління Укртрансінспекції у Чернігівській області Поклада Олександра Володимировича про визнання протиправними дій та скасування постанов,
Ухвалою Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 27.10.2015 справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконуючого обов'язки начальника управління Укртрансінспекції у Чернігівській області Поклада Олександра Володимировича про визнання протиправними дій та скасування постанов передано для подальшого розгляду до Чернігівського окружного адміністративного суду.
09.11.2015 зазначену справу, на підставі протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями, передано на розгляд судді Падій В.В.
10.11.2015 у зв'язку з виявленими недоліками у оформленні процесуальних документів, справу повернуто на дооформлення до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області.
Супровідним листом від 17.11.2015 справу, після усунення наявних недоліків, направлено на адресу Чернігівського окружного адміністративного суду.
Разом з тим, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Так, у відповідності до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначає Закон України від 08.07.2011 року №3674-VІ «Про судовий збір» (далі - Закон №3674-VІ).
У відповідності до статті 1 Закону №3674-VІ судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно частини 1 статті 4 Закону №3674-VІ судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», у 2015 році установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі станом на січень 2015 року на рівні 1218,00 грн.
При цьому, з 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 22 травня 2015 року №484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким встановлені нові ставки сплати судового збору.
Так, частиною 2 статті 4 Закону №3674-VІ (у редакції від 01.09.2015) встановлено, що за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить:
- для фізичної особи - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати;
- для фізичної особи-підприємця - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
У той же час, за подання фізичною особою або фізичною особою - підприємцем позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону №3674-VІ за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Поряд з цим, у ході ознайомлення із позовною заявою та доданими до неї документами судом виявлено, що до позовної заяви позивачем не додано оригінал документу про сплату судового збору у відповідному розмірі.
Крім того, позивачем у адміністративній справі є фізична особа ОСОБА_1, проте постанови про застосування адміністративно - господарського штрафу, які просить скасувати позивач, винесені стосовно фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
При цьому, зі Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 20.11.2015 вбачається, що ОСОБА_1 є фізичною особою - підприємцем та підприємницьку діяльність не припиняла.
Згідно з частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 має бути залишена без руху та позивачу встановлено п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення вказаного недоліку, шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у належному розмірі та уточненої позовної заяви, з додержанням всіх вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106,108,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Встановити позивачу п'ятиденний строк, з дня отримання зазначеної ухвали суду, для усунення недоліку поданої позовної заяви.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення зазначеного недоліку у встановлений судом строк, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута йому та вважатись неподаною.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Падій