ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
про залишення позовної заяви без розгляду
17 листопада 2010 року № 2а-10931/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Келеберди В.І., при секретарі судового засідання Віруцькій О.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні справу
за позовомОСОБА_1
до Кабінету Міністрів України
провизнання незаконним Порядку проведення перерахунку пенсій в частині
за участю представників сторін:
позивач, ОСОБА_1, довіреність № < Текст >, від < Дата >, ОСОБА_1
від відповідача, ОСОБА_2, довіреність № < Текст >, від < Дата >, Кабінет Міністрів України
Позивач, як військовий пенсіонер з 1999 року, звернувся до суду 20 липня 2010 року з адміністративним позовом про визнання протиправним абзацу 5 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", що затверджений постановою Кабінету Мінстрів України №45 від 13.02.2008 року.
29 вересня 2010 року позивач уточнив позовні вимоги та просив визнати незаконним зазначений пункт з 01.01.2008 року.
17 листопада 2010 року позивач знову уточнив вимоги та просив визнати незаконним з 01.01.2008 року абзац 5, (7) пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", що затверджений постановою Кабінету Мінстрів України №45 від 13.02.2008 року (в редакціях від 13.02.2008 року та від 23.04.2010 року).
У цьому ж судовому засіданні представник відповідача заявила клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку із пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду.
Сам позивач заперечував щодо такого клопотання та вважає що цей строк він не пропустив, оскільки звернувся з позовом до суду у липні 2010 року у період дії попередньої редакції норми, яка передбачала річний строк, а нині ним уточнені вимоги за якими оскаржується такий нормативний акт у редакції, зокрема, від 23.04.2010 року.
Вислухавши міркування та доводи сторін, суд вважає назване клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається із змісту позову та пояснень позивача, він є військовим пенсіонером з 1999 року, а оскаржуваний нормативний акт порушує його право на отримання належної пенсії з дати його прийняття, а саме з 13.02.2008 року.
З такою позовною вимогою позивач звернувся 20 липня 2010 року у період дії норми ст.99 КАС України, яка передбачала річний строк звернення до суду.
17 листопада 2010 року позивачем уточнено позовні вимоги, в частині оскарження абзацу 7 пункту 5 зазначеного Порядку, оскільки 23.04.2010 року зазначена норма зазнала змін і фактично зміст оскаржуваної норми було викладено в абзаці 7 пункту 5 Порядку.
Проте таке уточнення є фактично самостійною вимогою і станом на 17 листопада 2010 року діє інша редакція ст.99 КАС України (згідно Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року N 2453-VI) за якою встановлено шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду.
Відповідно, позивач пропустив річний строк звернення до адміністративного суду 20.07.2010 року подаючи первісний адміністративний позов та пропустив шестимісячний строк звернення до адміністративного суду доповнючи адміністративний позов 17.11.2010 року. Клопотань про поновлення цього строку позивач не подавав та не заявляв. Підстав для поновлення строку звернення судом не встановлено.
За вимогами ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, на знайде підстав для поновлення строку, про що порстановляється ухвала.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.99, 100, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Залишити без розгляду даний адміністративний позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним Порядку проведення перерахунку пенсій в частині.
2. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку і строки, визначені ст. 254 КАС України
Суддя В.І. Келеберда