Ухвала від 08.09.2009 по справі 22-а-30995/08

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа в суді І-ї інстанції № 2-а-107/08 Головуючий у І-й інстанції - Медвідь Н.О.

Справа № 22-а-30995/08 Суддя-доповідач Зайцев М.П.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 вересня 2009 року Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Зайцева М.П.

суддів Мамчура Я.С., Усенка В.Г.

при секретарі Сидоренко Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 29 липня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_9., ОСОБА_10, ОСОБА_11., ОСОБА_12, ОСОБА_13., ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 до виконкому Вишневої міської ради, третя особа: ВАТ «ВІММ-БІЛЛЬ-ДАНН Україна» про визнання протиправним рішення виконкому Вишневої міської ради та зобов'язання поставити на квартирний облік за місцем проживання, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі по справі звернулися до суду з вказаними позовом до виконкому Вишневої міської ради, третя особа: ВАТ "ВІММ-БІЛЛЬ-ДАНН Україна" про визнання протиправним рішення виконкому Вишневої міської ради та зобов'язання поставити на квартирний облік за місцем проживання посилаючись на те, що вони працюють у відкритому акціонерному товаристві «Київський міський молочний завод №3 з 11.01.2007 року ВАТ "ВІММ-БІЛЛЬ-ДАНН Україна".

Постановою Києво-Святошинського районного суду від 29 липня 2008 року - в позові відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, позивачі подали апеляційну скаргу, в якій просять постанову Києво-Святошинського районного суду від 29 липня 2008 року по справі №2-а-107/2008 року скасувати і постановити нове рішення, яким задовольнити їх позовні вимоги в повному обсязі, мотивуючи свої вимоги тим, судом першої інстанції було неповно з'ясовано обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, неправильно застосовано норми матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи.

Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи та наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку щодо задоволення позовних вимог.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачі працюють у відкритому акціонерному товаристві «Київський міський молочний завод №3 з 11.01.2007 року ВАТ "ВІММ-БІЛЛЬ-ДАНН Україна".

На час прийняття їх на роботу на підприємстві, вівся квартирний облік, на котрий приймали працівників, які потребували поліпшення житлових умов.

В період з 1986 по 1994 рік вони були прийняті на квартирний облік на підставі спільних рішень адміністрації та профспілкового комітету працівників підприємства.

Ці рішення були затверджені виконкомом Вишневої ради.

Кожного із позивачів було прийнято та затверджено на квартоблік рішеннями Виконкому місцевої Ради про затвердження рішення адміністрації і профкому про взяття на квартоблік ОСОБА_1. №11 від 22. 04.88, №95/2 від 24.05.88, ОСОБА_2., №41 від 24.05.89, №105/6 від 27.06.89, ОСОБА_3. №49 від 10.10.89, №191/6 від 28.11.89, ОСОБА_4 №3 від 02.02.90, №72/10 від 24.04.90, ОСОБА_6. №4 від 15.02.90, №72/9 від

24.04.09, ОСОБА_7.№12 від 04.07.90, №156/13 від 04.10.90, ОСОБА_8.№19 від 10.10.90, №171/11 від 30.10.90, ОСОБА_9.№ 19 від 10.10.90, №171/15 від 30.10.90, ОСОБА_10, № 19 від 10.10.90 р., № 171X15 від 30.10.90 року, ОСОБА_11. №1 від 14.01.91, №23/1 від26.03.91, ОСОБА_12№1 від 14.01.91, №23/1 від 26.03.91 ОСОБА_13. №8 від 30.04.91, №74/7 від 10.07.91 ОСОБА_14№9 від 30.05.91, №74/9 від 10.07.91 ОСОБА_15 №9 від 30.05.91, №74/9 від 10.07.91 ОСОБА_16. №17а від 25.10.91, №127/15 від 26.11 91. ОСОБА_17№8 від 30.04.92№7І/6 від 23.06.92, ОСОБА_18 №21 від 01.12.92, №116/4 від 25.12.92, ОСОБА_19 №2 від: 27.01. 93, №13/6 від 24.02. 93, ОСОБА_20, №1 від 20.01. 94, №29/5 від 27.04.94 ОСОБА_21 №4 від 01.03.94, № 29/4 від 27. 04. 94 -року.

18.10.2005 р. відбулася конференція трудового колективу, яка підтримала пропозицію адміністрації та профспілкового комітету про ліквідацію квартирного обліку на підприємстві внаслідок відсутності коштів для будівництва житла.

Приймаючи за основу рішення указаної конференції 22.11.2005 р. адміністрація та профспілковий комітет ВАТ „Київський міський молочний завод № 3" прийняли спільне рішення про ліквідацію квартирного обліку на підприємстві внаслідок відсутності коштів для будівництва житла та передачу облікових справ за місцем проживання робітників заводу, про що свідчить витяг з протоколу № 15 від 22.11.2005 р.

29.08.2006 р. виконавчий комітет Вишневої міської Ради прийняв рішення за № 83, в якому було відмовлено ВАТ „Київський міський молочний завод № 3" у виключенні їх зі списку підприємств, які ведуть квартирний облік.

Так дійсно згідно діючого законодавства України облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється як за місцем проживання, так і за місцем роботи, якщо підприємства, на яких вони працюють, мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві.

Згідно п.31 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов та надання їм жилих приміщень облікові справи громадян передаються до виконавчого комітету зі збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку та в списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень у випадку ліквідації обліку за місцем роботи.

Але, як встановлено судом рішенням виконкому Вишневої міської ради № 25 від 18.03.1985 р. «Постанова виконкому Вишневої міської Ради народних депутатів і президії Київської обласної Ради професійних спілок по виконанню «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм приміщень, в Українській РСР» до затвердженого переліку підприємств, організацій та, які здійснюють самостійний облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов включено «Міськмолокозавод №3» (правонаступник - ВАТ «ВІММ-БІЛЛЬ-ДАНН Україна»).

ВАТ «Київський міський молочний завод №3» звернувся до виконкому Вишневої міської і з листом № 55 від 19.07.2006 року стосовно виключення із списків підприємств, які ведуть квартирний облік та передачу облікових справ працівників, які були затверджені на квартирний за місцем роботи в міськвиконком із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку.

Але ведення квартирного обліку підприємству було надано Спільним рішенням Вишневої міської ради народних депутатів та Київської обласної ради професійних спілок №22 від 11.02.1992р. за №19 від 19.02.1992р. «Про затвердження списку підприємств, установ і організацій, яким надається право ведення квартобліку за місцем роботи Київському міському молочному заводу №3.

Таким чином право на ведення квартобліку своїх працівників, що потребують поліпшення житлових умов Київській міський молочний завод №3 набув на підставі зазначених нормативних актів.

Тобто вирішення питання стосовно ліквідації квартирного обліку працівників, які потребують поліпшення житлових умов за місцем роботи у ВАТ «Київський молочний завод №3» (правонаступник - ВАТ «ВІММ-БІЛЛЬ-ДАНН Україна») належить до спільної компетенції Вишневої міської ради народних депутатів та Київської обласної ради професійних спілок.

Також Вишнева міська рада, згідно свідоцтво від 29.04.1998 року, та виконавчий комітет Вишневої міської ради, згідно свідоцтва від 16.05.2002 року та відповідно ст.80 ЦК України є різними юридичними особами, які створені і зареєстровані у встановленому законом порядку.

Передача справ та взяття на квартирний облік працівників товариства до виконкому може бути здійснено тільки у разі прийняття спільного рішення Вишневою міською радою та Київською обласною радою професійних спілок про виключення товариства із затвердженого списку підприємств, установ і організацій, оскільки спільним рішенням Вишневої міської ради та Київської обласної ради професійних спілок "№ 22 11.02.92 року та № 19 від 19.02.92 року Київському міському молочному заводу № 3 надано право вести квартирний облік.

Як встановлено судом рішення такого не існує, позивачі в виконком Вишневої міської ради не зверталися з заявою про постановлення їх на облік, а зверталися лише з заявою про прийняття їх облікових справ до міськвиконкому. Тобто рішення щодо постановки їх на квартобілк міськвиконкомом до даного часу не приймалося.

Згідно п. 20. Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових Громадяни беруться на квартирний облік: за місцем проживання - рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної у місті, селищної, сільської Ради народних депутатів; за місцем роботи - спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету. При цьому беруться до уваги рекомендації трудового колективу.

У рішенні виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів або у спільному рішенні адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і профспілкового комітету, які розглядали заяви громадян, вказуються дата взяття на облік, склад сім'ї, підстава для взяття на облік, вид черговості надання жилих приміщень (загальна черга, в першу чергу), а при відмові у взятті на облік - підстава відмови.

Про прийняте рішення виконавчий комітет місцевої Ради, адміністрація підприємства, установи, організації направляють заявникові письмову відповідь з повідомленням відповідно дати взяття на облік, виду і номера черги або підстави відмови у задоволенні заяви.

Згідно п. 22 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових громадяни вважаються взятими на квартирний облік: у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів - з дня винесення рішення виконавчого комітету, за місцем роботи - з дня винесення спільного рішення адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету, затвердженого виконавчим комітетом місцевої Ради.

При одночасному розгляді заяв кількох осіб їх черговість на одержання жилих приміщень визначається за датою подання ними заяви з необхідними документами. Якщо в один день подали заяви кілька осіб, їх черговість на одержання жилих приміщень визначається при прийнятті рішення з урахуванням житлових умов, стану здоров'я, трудової та громадської діяльності.

Згідно ст.ст. 31, 38, 39 ЖК України громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР), як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю. Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. Громадяни які беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов: за місцем проживання - виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті; за місцем роботи - спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету..

Згідно ст. 40 ЖК України громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті. Жилі приміщення надаються в порядку черговості.

Порядок визначення черговості надання громадянам жилих приміщень встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.

Згідно ст. 29 Закону України "Про місцеве самоврядування" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ ті організацій комунальної власності відповідних територіальних громад;

Згідно ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування "до відань виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності вирішення питань щодо використання нежилих приміщень, будинків і споруд, що належать до комунальної власності; облік відповідно до закону житлового фонду, здійснення контролю за його використанням;

здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих навідповідній території, незалежно від форм власності;

Згідно ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування" 1. Акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Рішення прийняте відповідачем в межах його компетенції.

Наполягаючи на своїх позовних вимогах, позивачі не довели в чому полягає незаконність прийнятого виконкомом Вишневої міської ради оскаржуваного рішення

Крім того, доводи апеляційної скарги про те, що судом першої інстанції не було розглянуто їхнє клопотання про збільшення та часткову зміну позовних вимог є безпідставними, оскільки з журналу судового засідання від 29.07.2008 року та з відповідного звукозапису вбачається, що протокольною ухвалою суддею було відмовлено в задоволені клопотання, так як позивачі в клопотанні просили визнати рішення суб'єктів владних повноважень Сокиркіна В.І. від 6.05.2008 року за № 3/27-180/171та Ромасеєва В.Г. від 12.06.2008 року за №3/27-265 протиправними, однак дані рішення відсутні (позивачам було надані відповіді).

Отже, доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 - залишити без задоволення.

Постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 29 липня 2008 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст ухвали виготовлений 14 вересня 2009 року.