Постанова від 23.09.2009 по справі 2-а-4196/09

Справа № 2-а-4196/09

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2009 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

Головуючого - судді Левченко Т.А.

при секретарі - Хіміч А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради про визнання дій неправомірними, стягнення заборгованості з щомісячної допомоги по догляду за дитиною, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом у якому просить визнати неправомірними дії відповідача щодо невиплати у повному розмірі допомоги по догляду за дитиною 03.04. по 30.06.2009 року; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок розміру щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку за період з 03.04. по 30.06.2009 року та стягнути на її користь 1238.30 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що вона має на утриманні дитину віком до 3 років та отримує державну допомогу на дитину до досягнення нею трьохрічного віку, відповідачем не нараховувалася та не сплачувалася їй зазначена допомога у належних сумах, а саме в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, як це передбачено ст. 43 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”.

В судове засідання позивачка не з'явилась. Від неї надійшла заява в якій вона просить справу розглянути в її відсутність.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради в судове засідання не з'явився, надав заперечення в яких просить в задоволенні позову відмовити та розглянути справу у його відсутність. В обґрунтування своїх доводів зазначив, що у 2008 році відповідно до підпунктів 7, 8 п. 23 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було визначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. В 2009 році управління проводило виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» з урахуванням змін до Закону від 28.12.2007 року (підпункти 7, 8 п. 23 розділу ІІ), в якій було визначено, що допомога надається у розмірі, яка дорівнює різниці між 75 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-р/2008 вищеназвані положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» не були визнані неконституційними, тому законних підстав для виплати позивачці допомоги в більшому розмірі немає.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивачка має на утриманні малолітню дитину - сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження ( а. с. 3). Управлінням праці та соціального захисту населення позивачці призначена та виплачується з 03.04.2009 року щомісячна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а. с. 9-10).

У 2009 році допомога позивачці визначалася управлінням праці та соціального захисту населення Сумської міської ради відповідно до ст. 13, ч. 1 ст. 15, Пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», зі змінами відповідно до п. п. 7, 8 п. 23 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст. 46 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік». Зокрема ст. 46 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік» визначено, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 22 Постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» передбачено, що відповідно до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.

Зазначені положення Законів України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», «Про Державний бюджет на 2009 рік» неконституційними не визнані та діяли у спірний період.

Відтак відповідач у спірний період діяв відповідно до положень вказаних законів і прав позивача не порушував .

Доводи позивача щодо невиконання відповідачем положень ст. 43 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » суд вважає необгрунтованими, оскільки призначати та виплачувати щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради, враховуючи положення ст. 50 цього Закону, правових підстав не має, так як не здійснює нарахування та виплату спірної допомоги відповідно до цього Закону.

Таким чином позов є необґрунтованим в зв'язку з чим задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 7-9, 11, 69-71, 99-100, 159, 160-163 КАС України, ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Законами України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», «Про Державний бюджет на 2009 рік», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Постанову суду може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі в десятиденний строк з дня її складання в повному обсягу заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсягу.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 25.09.2009 року.

Суддя Т.А.Левченко