Ухвала від 15.10.2015 по справі 487вр-15/2а-16414/09/0470

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

15 жовтня 2015 р. Справа №487вр-15/2а-16414/09/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Боженко Н. В.

при секретарі - Германюк Т. В.

за участю представника заявника - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську заяву Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з заявою про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі № 2а-16414/09/0470.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2015 року заяву було призначено до розгляду в судовому засіданні.

У судове засідання з'явився представник позивача та просив задовольнити заяву, оскільки строк пред'явлення виконавчого листа пропущено не з вини Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська.

У судове засідання представник відповідача не з'явився, про розгляд заяви повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу, яка зазначена в ЄДР.

Відповідно ч. 3 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Суд, заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи встановив наступне.

11 травня 2010 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом було винесено постанову по справі № 2а-16414/09/0470, якою позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської області було задоволено.

Частиною 5 статті 124 Конституції України встановлено, що судові рішення є обов'язковими для виконання на всій території України.

Згідно з ч. 1 ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної їй або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.

В порядку ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України, Управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської звернулось до суду із заявою про видачу виконавчого листа, який було отримано 23.11.2010 року.

Як вбачається з матеріалів справи постанова, що підлягає виконанню набрала законної сили 12 жовтня 2010 року, а отже строк пред'явлення виконавчого документу до виконання встановлений до 12 жовтня 2013 року.

Згідно пояснень представника заявника в судовому засіданні, 27 травня 2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська прийнято заборгованість по ВАТ «Пресвузол» та прийнято платника на облік з наявною сумою боргу, в тому числі по даній справі.

Заявник одержав виконавчий лист 06.03.2015 року, що підтверджується штампом.

Заявник звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження з управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської області на управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська .

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 травня 2015 року замінено сторону виконавчого провадження з Управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської області на Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська.

Ч. 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Суд враховуючи обставину, що заміна сторони виконавчого провадження відбулась лише 20 травня 2015 року, після сплину строку пред'явлення виконавчого листа до виконання, вважає що дана обставина є поважною причиною пропуску строку пред'явлення виконавчого листа до виконання, а тому річний строк пред'явлення до виконання підлягає поновленню, а саме до 20 травня 2016 року.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі № 2а-16414/09/0470 - задовольнити.

Поновити Управлінню Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська строк пред'явлення до виконання виконавчого листа по справі № 2а-16414/09/0470 до 20 травня 2016 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст ухвали складено згідно ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_2