Ухвала від 16.11.2015 по справі 802/3917/15-а

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Вінниця

16 листопада 2015 р. Справа № 802/3917/15-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до: Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області

про: скасування рішень

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області про скасування рішень.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що остання в частині скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 24.09.2015 р. підлягає поверненню виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Частиною 2 цієї ж норми передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Разом з тим, згідно пункту 2 частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

З адміністративного позову слідує, що однією з позовних вимог є скасування постанови Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області серії РН №062184 від 24.09.2015 про адміністративне правопорушення, згідно якої ФОП ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 6 ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", п.п. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16, ст. 177 ПК України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 510,00 грн.

Відтак, спірні відносини в частині скасування постанови Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області серії РН №062184 від 24.09.2015 про адміністративне правопорушення, які виникли між сторонами, стосуються наявності або відсутності з боку позивача порушень приписів Кодексу України про адміністративні правопорушення та правомірності прийняття відповідачем рішення у справі щодо притягнення до адміністративної відповідальності, а тому суд приходить до висновку, що дана позовна заява у вказаній частині не підсудна окружному адміністративному суду.

Разом з тим, враховуючи те, що до перелічених вище випадків суб'єктами владних повноважень вчиняються дії у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, то дана справа, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 18 КАС України, підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України суд повертає позовну заяву позивачу у разі, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Виходячи з вищевикладеного, вважаю за необхідне роз'яснити позивачу, що даний адміністративний позов в частині скасування постанови про справі про адміністративне правопорушення від 24.09.2015 р. може бути поданий до Вінницького міського суду, як адміністративного.

Керуючись ст.ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області про скасування рішень в частині скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 24.09.2015 р. повернути особі, яка її подала.

2. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя ./підпис/. ОСОБА_2

Копія вірна.

Суддя:

Секретар: