Справа №295/15059/15-к
1-кс/295/5398/15
21.10.2015 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , за участю слідчого - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні винесене в кримінальному провадженні №12015060020004878, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.10.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.303 КК України, слідчим СВ Житомирського МВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором прокуратури міста Житомира ОСОБА_4 клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
Слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням в якому зазначив, що 01.10.2015 до чергової частини Житомирського МВ УМВС України в Житомирській області, надійшов лист від заступника начальника управління - начальна кримінальної міліції МВС України в Житомирській області полковника міліції ОСОБА_5 , про те, що під час проведення оперативно-профілактичної операції « ІНФОРМАЦІЯ_1 », було виявлено факт розповсюдження невідомою особою порнографічного контенту в мережі Інтернет з ІР адреси: НОМЕР_1 .
В ході досудового розслідуванням встановлено, що під час проведення оперативно-профілактичного відпрацювання, під час моніторингу загальнодоступної мережі Інтернет на предмет розповсюдження порнографії о/у СБК УМВС України в Житомирській області ОСОБА_6 встановлено наступне: невстановлена особа з 0706 12.09.2015 по 2030 21.09.2015 з IP-адреси НОМЕР_1 , яка зарезервована за провайдером телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за допомогою комп'ютера розповсюджувала фотознімки та відеоролики порнографічного характеру.
01.10.2014 за вказаним фактом СВ Житомирського МВ внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12015060020004878 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.301 КК України.
Вказані вище дані можуть бути використані з метою встановлення особи злочинця, а саме встановлення особи, за якою зарезервовано провайдером телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІР-адреси НОМЕР_1 . та притягнення його до кримінальної відповідальності.
Заслухавши учасника кримінального провадження, який підтримав клопотання, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно положень п. 2, 3 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий підтверджує доводи у клопотанні протоколом допиту свідків.
Зважаючи на те, що інформація, яка перебуває у володінні операторів мобільного зв'язку, доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, причому містить охоронювану законом таємницю, але оскільки неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за її допомогою, тому клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, згідно ст. ст. 159, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому ОСОБА_3 або за його дорученням працівнику СБК УМВС України в Житомирській області капітану міліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до інформації з можливістю її вилучення на паперовому або електронному носії, яка знаходиться в володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме всю наявну інформацію про абонента, якому з 0706 12.09.2015 по 2030 21.09.2015 надавалася ІР-адреса 37.115.68.94 (із зазначенням адреси місця знаходження, номера договору, прізвища, ім'я, по-батькові абонента), шляхом її вилучення
Строк дії ухвали визначити до 20 листопада 2015 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1