Постанова від 11.11.2010 по справі 2а-3984/10/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" листопада 2010 р. Справа № 2a-3984/10/0970

10год. 53 хв.

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Кишинського М.І.

Суддів: Главачу І.А.,

ОСОБА_1,

при секретарі Дякун М.М.

за участю сторін:

позивача: ОСОБА_2,

представника відповідача: не з»явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом кандидата в депутати ОСОБА_3 міської ради в одноманданому мажоритарному виборчому окрузі №12 ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_3 міської виборчої комісії про визнання недійсним та скасування протоколу про результати виборів депутатів ОСОБА_3 міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №12, -

ВСТАНОВИЛА:

10.11.2010 року о 12 год. 08 хв. кандидат в депутати ОСОБА_3 міської ради в одноманданому мажоритарному виборчому окрузі №12 ОСОБА_2 (надалі -позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_3 міської виборчої комісії (надалі -відповідач) про визнання недійсним та скасування протоколу про результати виборів депутатів ОСОБА_3 міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 12.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач по справі зареєстрований як кандидат в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №12 з виборів депутатів ОСОБА_3 міської ради. Одночасно по цьому виборчому окрузі кандидатом в депутати з виборів депутатів ОСОБА_3 міської ради була зареєстрована ОСОБА_4, котра також висунута кандидатом на посаду сільського голови с.Козаківка ОСОБА_3 міської ради, що є порушенням вимог частин 4, 5 статті 35 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»(надалі -Закон).

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в адміністративному позові. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, заперечення проти позову не подав. Неявка представника відповідача відповідно до вимог ч.12 ст.172 КАС України не перешкоджає розгляду справи за його відсутності.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд встановив наступне.

06.10.2010 року ОСОБА_2 зареєстрований кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №12 з виборів депутатів ОСОБА_3 міської ради.

Згідно протоколу про результати виборів депутатів ОСОБА_3 міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №12 за кандидата в депутати ОСОБА_2 подано 87 голосів виборців проти 101 голосу виборців, поданих за кандидата в депутати ОСОБА_4.

В день голосування, 31 жовтня 2010 року, позивачу стало відомо про те, що ОСОБА_4 одночасно висунута кандидатом на посаду сільського голови с.Козаківка ОСОБА_3 міської ради.

Про виявлене порушення позивач звернувся до ОСОБА_3 міської виборчої комісії із заявами-скаргами від 03.11.2010 року, які зареєстровані даною комісією 03.11.2010 року, про що свідчить відповідна реєстраційна позначка.

В той же день голова ОСОБА_3 міської виборчої комісії надав відповідь, якою визнав порушення ОСОБА_4 вимог частин 4, 5 статті 35 Закону, однак зазначив про пропущення позивачем строку звернення із скаргами на виявлені порушення, що мало місце до дня голосування.

Основні засади, організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів визначені Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»(далі Закон).

Згідно ст.20 Закону виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів.

Відповідно до статті 11 Закону виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.73 Закону дільнична виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог цього Закону, внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців, лише за таких обставин:

1) виявлення фактів незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених цим Законом; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцем більше одного разу) у кількості, що перевищує десять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

2) знищення або пошкодження виборчої скриньки (скриньок), що унеможливлює встановлення змісту виборчих бюлетенів, якщо кількість цих бюлетенів перевищує десять відсотків кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

3) виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на десять відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці.

У кожному випадку виявлення обставин, зазначених у частині першій цієї статті, дільнична виборча комісія складає відповідний акт, який підписується всіма присутніми членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою виборчої комісії. Такий акт (акти) є підставою для розгляду дільничною виборчою комісією питання про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним (ч.2 ст.73 Закону).

Зазначені у статті 73 Закону підстави для визнання голосування недійсним на виборчій дільниці є виключними і розширеному тлумаченню не підлягають.

Стосовно посилання позивача на те, що в порушення вимог ч.4 та ч.5 ст.35 Закону ОСОБА_4 була зареєстрована одночасно кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №12 з виборів депутатів ОСОБА_3 міської ради та кандидатом на посаду сільського голови с.Козаківка ОСОБА_3 міської ради, суд зазначає наступне.

Порушення вимог ч.5 ст.35 Закону дійсно мало місце, однак, відповідно до ч.3 ст.45 цього Закону відповідна територіальна виборча комісія могла скасувати рішення про реєстрацію такого кандидата не пізніше 22 години дня, що передує дню голосування.

При цьому у відповіді на заяви-скарги позивача, подані до ОСОБА_3 міської виборчої комісії 03.11.2010 року, відповідачем правомірно зазначено про порушення ОСОБА_2 строків звернення із заявами про порушення, які мали місце до дня виборів.

А тому визнання виборів недійсними з цих підстав статтею 73 Закону не передбачено, а відтак, в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 172, 177, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до частини 5 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до частини 3 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя М.І. Кишинський

Суддя І.А. Главач

Суддя О.О. Лучко