Ухвала від 11.11.2015 по справі 826/24914/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 листопада 2015 року м. Київ № 826/24914/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Нагорянський С.І., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1

доДержавного агентства України з питань кіно

провизнання протиправним та скасування прокатного посвідчення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Державного агентства України з питань кіно, в якому просила:

- визнати протиправним рішення Державного агентства України з питань кіно щодо видачі прокатного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму «Любов»;

- скасувати прокатне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму «Любов»;

- застосувати до Державного агентства України з питань кіно адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

При вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.У відповідності до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не потрібно сплачувати.

01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року №484-VІІІ, яким встановлені нові ставки сплати судового збору.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову майнового характеру складає: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", у 2015 році установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі станом на січень 2015 року на рівні 1218,00 грн.

В силу ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З наданої позивачем квитанції про сплату судового збору вбачається, що позивачем сплачено судовий збір за заявлення лише однієї позовної вимоги немайнового характеру на суму 487,20 грн., тобто позивачем не сплачено судовий збір відповідно до кількості заявлених ним вимог немайнового характеру, що є недоліком позовної заяви.

Таким чином, позивачу необхідно додатково сплатити судовий збір у розмірі 974,40 грн.

Крім того, статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

У відповідності до вказаних приписів Закону, суд здійснив перевірку зарахування сплаченого позивачем судового збору у розмірі 487,20 грн. згідно квитанції № 33749 від 05 листопада 2015 року, внаслідок чого встановлено відсутність у програмі «Діловодство спеціалізованого суду» відомостей від органів Державної казначейської служби про зарахування вказаних коштів до спеціального фонду Державного бюджету України.

Неможливість перевірки судом зарахування сплаченого позивачем в межах даного адміністративного позову судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України є перешкодою у вирішенні питання про відкриття провадження у справі.

Частиною 3 ст. 106 КАС України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Разом з тим, позивачем не долучено до матеріалів позову копію оскаржуваного державного (прокатного) посвідчення від 16 вересня 2015 року.

Також, в силу до ч. 2 ст. 48 КАС України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Згідно ч. 2 ст. 50 КАС України, позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

В силу п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про громадянство України», документами, що підтверджують громадянство України є, зокрема, паспорт громадянина України.

Водночас, позивачем не додано до матеріалів позову копії паспорту громадянина України (для встановлення дієздатності особи та перевірки її права на звернення до суду), необхідність щодо чого передбачена положеннями ч. 2 ст. 48 та п.1. ч.1. ст. 107 КАС України (для з'ясування питання, чи подано позовну заяву особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність).

З огляду на вищенаведене, позивачу необхідно надати до суду належним чином завірені копії паспорту.

Вищенаведені недоліки не дають можливості суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Велика Васильківська 81-А): оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 974,40 грн. із доказами зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України; доказів зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, згідно квитанції № 33749 від 05 листопада 2015 року; копію оскаржуваного державного (прокатного) посвідчення Державного агентства України з питань кіно від 16 вересня 2015 року; належним чином завірену копію паспорта позивача.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2.Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя С.І. Нагорянський