Постанова від 09.11.2015 по справі 826/14635/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

09 листопада 2015 року № 826/14635/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доУповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк" Шевченка Олександра Володимировача, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк" Шевченка Олександра Володимировача, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправними дій Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк" Шевченка Олександра Володимировача та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо відмови у включенні ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), яка є власником грошових коштів у розмірі 200000, 00 грн., що знаходяться на депозитному рахунку НОМЕР_2 в Публічному акціонерному товаристві "Комерційний банк "Актив-Банк" до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк", які мають право на отримання відшкодування коштів за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язання Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації в Публічному акціонерному товаристві "Комерційний банк "Актив-Банк" Шевченка Олександра Володимировача та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), яка є власником грошових коштів у розмірі 200000, 00 грн., що знаходяться на депозитному рахунку НОМЕР_2 в Публічному акціонерному товаристві "Комерційний банк "Актив-Банк" до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк", які мають право на отримання відшкодування коштів за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язання Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації в Публічному акціонерному товаристві "Комерційний банк "Актив-Банк" Шевченка Олександра Володимировача та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснити на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) виплату грошових коштів у розмірі 200000,00 грн.

Позивач в обгрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачі своїми незаконними діями безпідставно та незаконно не включили його в перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, чим порушили вимоги діючого законодавства та його законні права.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та вказав, що відповідачем не наведено жодної правової підстави для визнання нікчемним договору та транзакції на суму 16 600,00 доларів США, відповідно, не зазначено правових підстав для невключення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду та в подальшому до загального реєстру вкладників, а тому така бездіяльність, на думку позивача, суперечить вимогам чинного законодавства України.

Представник відповідача 1 у судовому засіданні зазначив, що укладання договорів відбувались з метою отримання власниками великих депозитних рахунків коштів не від банку і не за рахунок банку, який в той момент вже не міг виконувати свої зобов'язання перед вкладниками щодо повернення належних їм коштів, а отримати кошти від Фонду, тобто за рахунок державних коштів, просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Представник відповідача 2 у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, у своїх запереченнях на позов вказав, що вимога позивача щодо визнання протиправними дій Фонду по невключенню ОСОБА_1 до переліку вкладників є безпідставною, оскільки Фонд не приймає участі у складанні Переліку вкладників.

Згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.

З матеріалів справи вбачається, що між ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" (Банк) та ОСОБА_4 (Вкладник), який відкриває депозитний рахунок на користь ОСОБА_1, укладено договір строкового вкладу "Актив прибутковий" від 12.06.2014 №ДФО-01-180971, згідно умов якого Банк відкриває Вкладнику депозитний рахунок НОМЕР_2 на користь ОСОБА_1, та приймає на неї грошові кошти в сумі 16 600,00 доларів США на умовах визначених цим Договором.

Відповідно до п.1.3 Договору, третя особа набуває права вкладника з часу пред'явлення нею до Банку першої вимоги, що оформлюється шляхом укладання між Банком та третьою особою додаткового договору до Договору.

Між ОСОБА_1, на користь якої відкрито вклад, та ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" укладено додатковий договір №1 до Договору від 12.06.2014 №ДФО-01-180971, що є невід'ємною частиною Договору, згідно з яким ОСОБА_4 набула право власності на вклад за Основним Договором та набула право на вклад за Договором в розмірі 16 600,00 доларів США.

Відповідно до наданого позивачем платіжного доручення в іноземній валюті або банківських металах №2 від 12.06.2014 ОСОБА_4 перераховано ОСОБА_4 16 600.00 доларів США.

Відповідно до постанови Правління Національного банку України №838 від 23.12.2014 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк" виконавчою дирекцією Фонду прийнято рішення №158 від 24.12.2014 "Про початок процедури ліквідації Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку", згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації банку та призначено уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" Шевченка Олександра Володимировича строком на 1 рік з 24.12.2014 по 23.12.2015 включно.

З матеріалів справи вбачається, що оголошення про ліквідацію ПАТ "КБ "Актив-Банк" було опубліковане 27.12.2014 в газеті "Голос України" №251 (6001). В оголошенні зазначено, що вимоги кредиторів банку приймаються протягом 30 днів з дня опублікування в газеті "Голос України" оголошення про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 3.

Позивач звернувся до Уповноваженої особи Фонду з листом-вимогою (вх.№1195/23 від 23.01.2015 щодо включення його до реєстру кредиторів з метою повернення грошових коштів з усіх рахунків, відкритих в ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк".

24.02.2015 Уповноваженою особою Фонду повідомлено позивачу листом № 532/03-4-1, що в порядку ст. 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", відповідно до якого позивачу було повідомлено, що договір строкового вкладу "Актив прибутковий" від 12.06.2014 № ДФО-01-180971, укладений між ОСОБА_4, додатковий договір №1 до Договору від 12.06.2014 та транзакція за меморіальним ордером № 3013 від 12.06.2014 на суму 16 600,00 доларів США визнані відповідачем 1 нікчемними відповідно до вимог ст. 37, ст.38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Вважаючи зазначені вище дії (бездіяльність) відповідачів протиправними, позивач звернулась з даним позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами встановлені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" від 23.02.2012 №4452-VI.

Частиною 1 статті 3 цього Закону визначено, що Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Відповідно до частини 1 статті 26 цього Закону Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Положеннями частин 1 - 3 статті 27 вказаного Закону передбачено, що уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку

Згідно з частинами 5, 6 приведеної норми, протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Наведеним нормам кореспондують приписи пунктів 3 - 4 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 серпня 2012 року №14, згідно з якими Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.

Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку.

Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку.

Пунктом 6 цього розділу Положення передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Приписами пунктів 2, 4 розділу IV Положення закріплено, що Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).

Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Таким чином, процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає наступні етапи: 1) складення Уповноваженою особою переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; 2) передачу Уповноваженою особою сформованого переліку вкладників до Фонду; 3) складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру; 4) затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.

У той же час, частинами 1, 2 статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлено, що уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити збереження активів та документації банку. Протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

У частині 3 статті 38 цього Закону закріплено підстави, з яких правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними.

На виконання приведених норм та з метою недопущення дій, що призводять до зростання гарантованої суми, яка підлягає відшкодуванню за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб внаслідок незаконних дій працівників та/або клієнтів Банку, в результаті перевірки Уповноваженою особою Фонду правочинів, вчинених Банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, виявлено ряд правочинів, що були вчинені, крім інших, Банком з ОСОБА_4 та ОСОБА_1, а саме договір строкового вкладу "Актив прибутковий" від 12.06.2014 №ДФО-01-180971, укладений з ОСОБА_4, додатковий договір №1 до Договору від 12.06.2014, укладений з ОСОБА_1 та транзакція за меморіальним ордером №3013 від 12.06.2014 року.

Відповідно до постанови Національного банку України від 12.06.2014, ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" віднесено до категорії проблемних банків та з метою відновлення фінансового стану останнього були встановлені обмеження в його діяльності, зокрема: щодо зупинення в ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" здійснення операцій в частині залучення у вклади (депозити) коштів від фізичних осіб (у тому числі з видачею ощадних депозитних сертифікатів) у національній та іноземній валюті, а також у банківських металах; щодо зупинення в ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" здійснення операцій з відкриття вкладних (депозитних) рахунків (у тому числі з видачею ощадних депозитних сертифікатів) та поточних рахунків (в тому числі карткових) фізичним особам; щодо зупинення в ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" здійснення операцій в частині зарахування на рахунки фізичних осіб коштів, що переказуються з рахунків, відкритих у ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк".

Таким чином, з 12.06.2014 проведення операцій (надання банківських послуг) в частині залучення у вклади (депозити) коштів від фізичних осіб у національній та іноземній валюті і банківських металах, відкриття вкладних (депозитних) рахунків та поточних рахунків (в тому числі карткових) фізичним особам з укладенням відповідних договорів в ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк", а також операцій щодо зарахування на рахунки фізичних осіб коштів, що переказуються з рахунків, відкритих у ПАТ "Комерційний банк "Актив-Банк" було неможливо в силу закону.

Відповідно до ст. 202 Цивільного кодексу України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 203 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим іктам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Згідно зі ст. 215 Цивільного кодексу України, недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Підстави для визнання правочину (у тому числі договору) нікчемним визначені, зокрема, у частині третій статті 38 Закону.

При цьому, приписами пунктів 1, 3, 4, 6 частини 2 статті 37 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено право Уповноваженої особи Фонду вчиняти будь-які дії та приймати рішення, що належали до повноважень органів управління і органів контролю банку; продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Уповноважена особа Фонду протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації повідомляє сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняє дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів.

Листом Уповноваженої особи від 24.02.2015№ 532/03-4-1 позивача повідомлено про невключення її до переліку вкладників у зв'язку із визнанням нікчемними: договору строкового вкладу "Актив прибутковий" №ДФО-01-180971 від 12.06.2014, укладеного Банком з ОСОБА_4, додаткового договору №1 від 13.06.2014 до Договору №ДФО-01-180971 від 12.06.2014, укладеного з ОСОБА_1 та транзакції за меморіальним ордером №3013 від 12.06.2014 на підставі статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" та статті 228 Цивільного кодексу України. Зокрема, зазначено, що вказаний правочин порушує публічний порядок та спрямований на незаконне заволодіння майном держави.

При цьому, нормами Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" не передбачено ніяких дій, які необхідно вчинити уповноваженій особі, для визнання правочинів нікчемними. Правочин є нікчемним сам по собі, а не через те, що його необхідно визнавати таким. Нікчемність правочину достатньо лише виявити. У Законі України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" зазначено, що уповноважена особа лише забезпечує перевірку правочинів на предмет виявлення таких, які вже є нікчемними.

Тобто, Уповноважена особа не визнає правочин нікчемним, а лише виявляє або забезпечує таке виявлення та фіксує даний факт.

Таким чином, враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги те, що договір строкового вкладу, додатковий договір до нього та транзакція за меморіальним ордером №3013 від 12.06.2014 визнано нікчемними, судом встановлено, що при вирішенні питання щодо невключення позивача до переліку вкладників Банку Уповноважена особа діяла на підставі, в межах повноважень, у спосіб, що передбачені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" та Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивачем не доведено протиправності дій відповідача 1 щодо невключення ОСОБА_1 до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, тому, як наслідок, суд вважає за необхідне в цій частині позовних вимог відмовити.

Крім того, суд вважає за необхідне відмовити в частині позовних вимог щодо зобов'язання Уповноваженої особи Фонду включити ОСОБА_1 до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок, оскільки позивач є тією особою, яка не набула прав на гарантоване відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, зворотнього позивачем не доведено.

При цьому, право на відшкодування коштів за рахунок Фонду мають фізичні особи - вкладники, які розмістили свої кошти у банку за договором банківського вкладу або банківського рахунку. Тобто, гарантії Фонду поширюються на кошти, які мають статус вкладу та розміщені за чинним договором між банком та фізичною особою.

Разом з тим, суд зазначає, що вимоги позивача щодо визнання протиправними дій Фонду щодо не включення ОСОБА_1 до переліку вкладників та щодо зобов'язання включити позивача до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок є безпідставними, оскільки Фонд не приймає участі у складанні Переліку вкладників.

З наведених вище норм слідує, що загальний реєстр вкладників складається виконавчою дирекцією Фонду виключно на підставі поданого Уповноваженою особою Фонду переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.

Тому, Фонд не має можливості відшкодовувати кошти позивачу, оскільки у зв'язку із невключенням позивача до переліку вкладників та не передачі такого списку відповідачу 2, спільних правовідносин між позивачем та Фондом не виникло, а вирішення спору на майбутнє норми Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають.

Зазначену вимогу позивач також заявляє до уповноваженої особи Фонду, проте, суд вказує, що здійснення виплати відшкодування грошових коштів за рахунок Фонду не входить до повноважень відповідача 1.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1.

Керуючись положеннями ст.ст. 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур