Постанова від 29.08.2011 по справі 2а-9349/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корп. 1

Вн. № 27/196

П О С Т А Н О ВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29 серпня 2011 року 10:22 Справа № 2а-9349/11/2670

За позовом

Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва

До

Відкритого акціонерного товариства "Промтехмонтаж-2"

Про

стягнення податкової заборгованості у розмірі 15 809,88 грн.,

Суддя Головань О.В. Секретар Тітова Г.А.

Представники:

Від позивача:

не з'явився (клопотання про розгляд справи за відсутності представника);

Від відповідача:

не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позовні вимог заявлено про стягнення з відповідача заборгованості з земельного податку у розмірі 15 809,88 грн.

Ухвалою суду від 04.07.11р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні 25.07.11р.

В судовому засіданні 25.07.11р. оголошувалась перерва 29.08.11р.

Представник відповідача у судове засідання 29.08.11р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про проведення судового засідання повідомлений належним чином. Поштова кореспонденція скерована на адресу, яка наявна у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: 02088, м. Київ, вул. М. Кривоноса, 19-а, повернулась на адресу суду з відміткою пошти: "за зазначеною адресою не знаходиться".

В судовому засіданні 29.08.11р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Розгляд справи здійснюється в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство "Промтехмонтаж-2" (надалі-відповідач) зареєстроване Солом'янською районною у м. Києві державною адміністрацією 25.11.04р. (ідентифікаційний код 01414034), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Відповідач перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у Солом'янському районі міста Києва.

Відповідач перебуває на обліку з окремих видів податку у Державній податковій інспекції у Дарницькому районі м. києва (надалі - позивач).

Відповідачем було задекларовано податкове зобов'язання з земельного податку шляхом подання до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва податкових декларацій за 2009 та 2010 роки у розмірі 58 808,01 грн. та 78 410,67 грн. відповідно.

Всього за відповідачем обліковувся податковий борг з самостійно узгодженого податкового зобовязання у розмірі 94 220,55 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.10.10р. по справі № 2а-1905/10/2670 за позовом Прокурора Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва до Відкритого акціонерного товариства "Промтехмонтаж-2" про стягнення заборгованості позовні вимоги у розмірі 78 410,67 грн. задоволено.

Таким чином, з врахуванням задоволених позовних вимог, за відповідачем обліковується борг у розмірі 15 809,88

Згідно з ст. 2 Закону України "Про плату за землю" плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про плату за землю", розмір земельного податку не залежить від результатів господарськох діяльності власників землі та землекористувачів.

Ст. 5 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди, а суб'єктом плати за землю (платником) є вланик земельної ділянки, земельної частки і землекористувач, у тому числі орендар.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про плату за землю", власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної влісності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Ст. 17 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Частиною 1 підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Так, ДПІ у Дарницькому районі м. Києва проведено перевірку Відкритого акціонерного товариства "Промтехмонтаж-2" з дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання платіжних доручень до установ банку про, що складено акт № 10083 від 31.12.10р.

На підставі вказаного акта та встановлених під час перевірки порушень, податковим органом винесене податкове повідомлення - рішення № 0020491503/0 від 31.12.10р., яке отримане відповідачем про, що свідчить відмітка уповноваженого представника відповідача у графі "отримав".

Вищевказане податкове повідомлення - рішення у судовому порядку не оскаржувалось.

Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов'язання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 15 809,88 грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У зв'язку з тим, що позовні вимоги заявлені до суду до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.11 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про плату за землю", чинних станом на час виникнення спірних правовідносин та подання позову до суду.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Промтехмонтаж-2" (02088, м. Київ, вул. М. Кривоноса, 19-а, код 01414034) на користь державного бюджету (р/р 33214811700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ююджетної класифікації 13050100) суму податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 15 809 (п'ятнадцять тисяч вісімсот дев'ять) грн. 88 коп.

3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 30.08.11 р.