ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення подання без руху
11 листопада 2015 року № 813/6059/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З., перевіривши матеріали «адміністративного позову» Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування адміністративного арешту коштів на рахунках,
встановив:
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області звернулася до суду з «адміністративним позовом», в якому з покликанням на норми ст.ст. 20, 94 Податкового кодексу України, ст. 183-3 КАС України просить застосувати адміністративний арешт коштів на рахунках ФОП ОСОБА_1 (м. Львів, вул. Скорини, 6/52; код ЄДРПОУ НОМЕР_1).
Водночас ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області просить суд відстрочити сплату судового збору до вирішення спору по суті.
Обґрунтовуючи свої вимоги орган доходів і зборів у прохальній частині «адміністративного позову» покликається на норми ст. 183-3 КАС України, яка встановлює особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів. В той же час, форму даного звернення до суду названо «адміністративний позов».
Відповідно до ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
В силу вимог ст. 183-3 КАС України зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів з вимогами, вичерпний перелік яких міститься в ч. 1 ст. 183-3 КАС України. У ч. 3 цієї статті передбачено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити, зокрема, підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника (п.4); підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою (п.6).
З урахуванням того, що звернення до суду обґрунтовано покликанням на норми ст. 183-3 КАС України, суд дійшов висновку, що ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області звернулося до суду саме з поданням в порядку ст. 183-3 КАС України, у зв'язку з чим звертає увагу на неналежну форму такого звернення. Окрім того, «адміністративний позов» підписав в.о. начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_2, однак такий підпис не скріплено печаткою, як це передбачено п. 6 ч. 3 ст. 183-3 КАС України, а також не долучено належного документального підтвердження повноважень названої посадової особи на підписання позову від імені органу доходів і зборів станом на дату звернення до суду.
Щодо клопотання про відстрочення сплати судового збору, то таке обґрунтовано лише покликанням на норми ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
При вирішенні питання про наявність підстав для відстрочення сплати судового збору суд виходив із того, що податковий орган не навів жодних обставин, як і доказів на їх підтвердження, які б свідчили про те, що його майновий стан не дає можливості сплатити судовий збір, як і те, що після ухвалення судового рішення податковий орган матиме можливість сплатити цей судовий збір. З огляду на наведене, суд вважає, що у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно, відсутність документа про сплату судового збору свідчить про неналежне виконання вимог закону при зверненні до суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
За таких обставин, враховуючи виявленні недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.
Керуючись ст.ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Подання Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування адміністративного арешту коштів на рахунках - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2) в строк до 11:00 год. 12 листопада 2015 року включно належно оформленого подання (з урахуванням зауважень суду, викладених в мотивувальній частині ухвали) та оригіналу документа про сплату судового збору.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.