Ухвала від 12.11.2015 по справі 810/5371/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

12 листопада 2015 року 810/5371/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної виборчої комісії про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2015 року о 12 год. 00 хв. до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної виборчої комісії про:

- визнання протиправним рішення Києво-Святошинської районної виборчої комісії про результати голосування від 02.11.2015

- зобовязання Києво-Святошинську районну виборчу комісію здійснити перерахунок результатів виборів народних депутатів до Києво-Святошинської районної ради Київської області та привести у відповідність список обраних депутатів згідно з протоколами про підсумки голосування з виборів депутатів Києво-Святошинської районної ради.

Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд виходить з такого.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, у тому числі й спеціальні строки звернення до суду з такими позовами, передбачені статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною шостою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Відповідно до частини першої статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України та пункту 8 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 01.11.2013 № 15 “Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом”(далі - постанова Пленуму), на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 КАС України, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені цими статтями, обчислюються календарними днями і годинами та починаються з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Пунктом десятим вказаної постанови Пленуму встановлено, що за правилами частини п'ятої статті 179 КАС України суди повинні враховувати, що днем подання позовної заяви або апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду до двадцять четвертої години цього дня.

Під час виборчого процесу, в тому числі у вихідні дні та в день голосування, суди (голови судів) зобов'язані організувати свою роботу таким чином, щоб забезпечити приймання позовних заяв та апеляційних скарг з додержанням строків, установлених КАС України та виборчими законами (ч. 3 ст. 11 Закону № 4061-VI, ч. 6 ст. 96 Закону № 474-XIV, ч. 12 ст. 88 Закону № 2487-VI).

Суд звертає увагу, що на виконання вимог чинного законодавства Головою Київського окружного адміністративного суду 25.08 2015 видано Наказ № 46-аг «Про роботу суду на час виборчого процесу» відповідно до якого у Київському окружному адміністративному суді на час виборчого процесу встановлено чергування суддів та працівників апарату суду з 18.00 год. до 24.00 год., а у вихідні дні (субота та неділя) з 09.00 год. до 24.00 год.

Отже, судом на час виборчого процесу вжиті усі необхідні заходи для забезпечення реалізації права на судовий захист та приймаються позовні заяві у даній катогорії справ у вихідні дні з 9.00 до 24.00 год.

Як вбачається зі змісту позовної заяви ОСОБА_1 вказує, що оскаржуване рішення було прийнято Києво-Святошинською районною виборчою комісію 02.11.2015.

Водночас, згідно з даними штампу Київського окружного адміністративного суду на позові він одержаний судом 12.11.2015 о 12 год. 00 хв., тобто цей позов подано позивачем із пропуском встановленого статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України строку.

Крім того, суд зауважує, що відповідно до положень частини п'ятої статті 179 Кодексу адміністративного судониства України, днем подання позовної заяви є саме день її надходження до суду, а не день направлення такої позовної заяви як вважає позивач.

Також, в адміністративному позові позивач посилається на приписи частини 1, 6 та 9 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України та зазначає, що п'ятий день оскарження рішення Києво-Святошинської районної виборчої комісії припадає на 07.11.2015, який є вихідним днем, а тому останній день оскарження переноситься на перший робочий день - 09.11.2015.

Проте, наведені доводи позивача не приймаються судом до уваги, оскільки, як вже зазначалось, правила частини другої - десятої статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до вимог частини першої статті 179 Кодексу адміністартивного судочинства України, не поширюються на дану категорію справ.

Таким чином, враховуючи викладене, судом встановлено, що останнім днем звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом є 07.11.2015, а тому позивач звернувся до суду із пропуском строку, встановленого частиною шостою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частина п'ята статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України містить імперативний припис, відповідно до якого строки подання позовних заяв, встановлені статтями 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України, не можуть бути поновлені. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Керуючись статтями 99, 160, 165, 172, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної виборчої комісії про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без розгляду.

2. Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Панова Г. В.