Ухвала від 12.11.2015 по справі 810/5361/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення подання

12 листопада 2015 року 810/5361/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши подання Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про стягнення податкового боргу з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

11.11.2015 о 12 год. 10 хв. Вишгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області звернулась до суду з поданням про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 коштів за податковим боргом у сумі 902, 11 грн..

У зв'язку з невідповідністю подання вимогам процесуального законодавства, а саме з огляду не відсутність у долучених до подання матеріалах оригіналу квитанції про сплату судового збору, керуючись статтями 108, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою суду від 11.11.2015 року подання залишено без руху.

Цією ж ухвалою встановлено строк для усунення недоліків до 09 год. 30 хв. 12.11.2015року та зазначені наслідки невиконання вимог ухвали суду.

З огляду на скорочені строки розгляду подання, встановлені статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України суд, на підставі статті 38 Кодексу адміністративного судочинства України, повідомив уповноваженого представника заявника про зміст ухвали та строки її виконання засобами телефонного зв'язку, що підтверджується телефонограмою.

11.11.2015 року до суду надійшло клопотання заявника, в якому останній наголошував, що відповідно до роз'яснень Вищого адміністративного суду України, які викладені у листі від 02.02.2011 №149/11/13-11, податковий орган не зобов'язаний сплачувати судовий при зверненні з поданням в порядку статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України. За таких обставин податковий орган наполягав на відкритті провадження за поданням про стягнення податкового боргу.

Суд звертає увагу податкового органу, що за змістом статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України подання є процесуальною формою адміністративного позову, з якою органи доходів і зборів звертаються до суду у передбачених законом випадках.

При цьому, в частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема, статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви (у тому числі подання) додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Суд зазначає, що на момент звернення заявника з вказаним поданням, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати судового збору врегульовано Законом України “Про судовий збір” 08.07.2011 №3674-VI, а не Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року "Про державне мито" , на який посилається Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області в клопотання від 11.11.2015 року.

Статтею 3 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Натомість вичерпний перелік випадків, коли заявник (позивач) звільняється від сплати судового збору передбачений частиною 2 статті 3 Закону України “Про судовий збір”, якою не передбачено звільнення податкового органу від сплати судового збору при зверненні з поданням в порядку статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, позивачем не виконані вимоги ухвали суду від 11.11.2015 про залишення подання без руху.

Відповідно до частини 4 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

Керуючись статтями 108, 160, 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Подання Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про стягнення податкового боргу з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 - повернути заявнику.

2. Копію ухвали, разом з поданням й доданими до нього матеріалами надіслати (видати) заявнику.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Лиска І.Г.