Ухвала від 07.10.2015 по справі 810/3593/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 жовтня 2015 року №810/3593/15

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Макаренко К.Ю., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства Міністерства оборони України "Білоцерківський військовий торг" до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 відділ Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції, Управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві про визнання дій протиправними, скасування вимог про сплату боргу та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Державне підприємство Міністерства оборони України "Білоцерківський військовий торг" з позовом до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, ОСОБА_1 відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії та визнання виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню.

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 18.08.2015 відкрито провадження у справі №810/3593/15, закінчено підготовче провадження у справі, справу призначено до судового розгляду на 03.09.2015.

До початку судового розгляду по суті позивачем змінено предмет позову шляхом подання 28.08.2015 через канцелярію суду письмової заяви про зміну предмету позову та зміну статусу відповідача ОСОБА_1 відділ Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції на третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Згідно вказаної заяви позивач просить змінити предмет позову та позовні вимоги викласти в наступній редакції:

- визнати дії Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області щодо спрямування коштів, отриманих від Державного підприємства Міністерства оборони України "Білоцерківський військовий торг" на погашення поточних зобов'язань по сплаті єдиного соціального внеску не за цільовим призначенням, протиправними;

- скасувати вимоги, видані Білоцерківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, а саме Вимога №Ю4154-17/71У від 08.05.2014, Вимога №Ю4154-17/80У від 06.06.2014, Вимога №Ю4154-17/90У від 04.07.2014, Вимога №Ю4154-17/104У від 05.08.2014, Вимога №Ю4154-17/128У від 04.09.2014;

- зобов'язати Білоцерківську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області провести зарахування сплачених Державним підприємством Міністерства оборони України "Білоцерківський військовий торг" сум згідно цільового призначення, а саме погашення поточних зобов'язань по єдиному соціальному внеску за період з січня по грудень 2014 року включно.

Ухвалою суду від 03.09.2015 позовні вимоги Державного підприємства Міністерства оборони України "Білоцерківський військовий торг" до ОСОБА_1 відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції залишено без розгляду та залучено до участі останнього в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2015 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві.

Суд зазначає, що ухвалою суду від 21.09.2015 зобов'язано позивача, відповідача та Управління Пенсійного фонду у м. Білій Церкві провести звірку заборгованості з ЄСВ з моменту його виникнення по сьогоднішній день; зобов'язано позивача та відповідача надати до суду акт звірки щодо боргу з ЄСВ за період з жовтня 2013 по сьогоднішній день; зобов'язано позивача та Управління Пенсійного фонду у м. Білій Церкві надати до суду акт звірки щодо боргу з ЄСВ за період з моменту виникнення боргу до 01.10.2013.

Управлінням Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві вимоги ухвали виконано та проведено звірку щодо заборгованості позивача зі сплати ЄСВ, надано до суду відповідний акт звірки.

Натомість відповідачем - Білоцерківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області вимоги ухвали виконані частково та обома сторонами підписано та надано суду акт звірення розрахунків за нарахованими та сплаченими платежами за 2013 рік.

В той же час щодо звірки за 2014 та 2015 роки сторони надали протилежні пояснення щодо неможливості провести звірку.

Позивач вказав, що ним був виготовлений розширений акт звірки щодо нарахувань і сплати ЄСВ, але відповідач відмовився розглядати наданий проект акту, мотивуючи можливість проведення звірки лише за зразками акту ОДПІ, які не дають відповіді на питання, які становлять предмет позову.

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області в письмових поясненнях від 06.10.2015 №16228/10/10-02-10 повідомляє, що позивач відмовився підписувати акт звірки за 2014-2015 роки.

Крім того, відповідач посилається на складені ним акти звірки стану розрахунків, які виготовлені за формою, яка затверджена наказом Міндоходів № 765 від 05.12.2013.

Суд зазначає, що наданий позивачем акт звірки за 2014-2015 роки, враховує необхідні для встановлення істини по справі показники, зокрема, має посилання на суму зобов'язання з ЄСВ та періоду, за який визначене зобов'язання, всі проведені фактичні оплати із зазначенням суми, дати та номеру платіжного доручення, суми боргу окремо за видом боргу (недоїмка, штраф, пеня), в той же час надані відповідачем акти звірки містять узагальнюючі показники нарахованих, донарахованих списаних, сплачених сум без конкретизації підстав виникнення боргу та порядку проведеного податковим органом зарахування коштів.

Приймаючи до уваги, що предметом позову по справі є протиправність дій відповідача щодо спрямування коштів позивача на погашення поточних зобов'язань по сплаті ЄСВ не за цільовим призначенням, суд зазначає, що доказуванню у справі підлягають обставини щодо зарахування відповідачем сплачених позивачем коштів в оплату ЄСВ, а саме в оплату яких платежів зараховані кошти та підстави такого зарахування.

Таким чином, звірка, обов'язок по проведенню якої покладений судом ухвалою від 21.09.2015, не може бути проведена за формою акта звірки, встановленою наказом Міндоходів № 765 від 05.12.2013.

Приймаючи до уваги вищевикладене суд вважає, що відповідачем не виконано обов'язку по проведенню звірки стану розрахунків за період з жовтня 2013 року по день розгляду справи, а тому звірка має бути проведена з урахуванням того, що податковий орган зобов'язаний відобразити в акті звірки в оплату яких зобов'язань зараховані кошти позивача. Акт звірки повинен врахувати такі відомості: назву документу, що визначає до сплати суму зобов'зання з ЄСВ (номер, дата та сума); дані про сплату позивачем визначених самостійно та донараховних за результатами перевірок зобов'язань (номер, дата платіжного документу, сума оплати); відомості щодо зарахування відповідачем в картці особового рахунку сплачених сум із розбивкою на види зобов'язань (недоїмка, штраф, пеня); чітке зазначення про те, в оплату якого зобов'язання зарахована сума, сплачена позивачем на підставі конкретного платіжного документа.

Обов'язок по складанню примірника акту звірки суд покладає на позивача. Примірник акту звірки має бути наданий позивачем відповідачу для заповнення.

Суд попереджає відповідача про можливість застосування заходів, передбачених статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України (постановлення окремої ухвали), в разі невиконання вимог даної ухвали.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

07.10.2015 представником позивача було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з необхідністю зобов'язання відповідача провести звірку стану розрахунків з ЄСВ.

Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі до 09.11.2015, призначивши при цьому дату наступного судового засідання на 09.11.2015 о 14:00 год.

Керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Провадження у справі зупинити до 09.11.2015, призначити дату наступного судового засідання на 09.11.2015 о 14:00 год.

2. Зобов'язати позивача та відповідача провести звірку заборгованості з ЄСВ з моменту його виникнення по сьогоднішній день.

3. Зобов'язати позивача та відповідача надати до суду акт звірки щодо боргу з ЄСВ за період з жовтня 2013 по сьогоднішній день з урахуванням того, що податковий орган зобов'язаний відобразити в акті звірки в оплату яких зобов'язань зараховані кошти позивача. Акт звірки повинен врахувати такі відомості: назву документу, що визначає до сплати суму зобов'зання з ЄСВ (номер, дата та сума); дані про сплату позивачем визначених самостійно та донараховних за результатами перевірок зобов'язань (номер, дата платіжного документу, сума оплати); відомості щодо зарахування відповідачем картці особового рахунку рахунку сплачених сум із розбивкою на види зобов'язань (недоїмка, штраф, пеня); чітке зазначення про те, в оплату якого зобов'язання зарахована сума, сплачена позивачем на підставі конкретного платіжного документа.

4. Попередити відповідача про можливість застосування заходів, передбачених статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України (постановлення окремої ухвали), в разі невиконання вимог даної ухвали.

5. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала суду в частині зобов'язання провести звірку набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.

Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кушнова А.О.