Ухвала від 12.11.2015 по справі 805/4198/15-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про повернення заяви

12 листопада 2015 р. Справа №805/4198/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Постановлено у нарадчій кімнаті .

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного Управління ДФС

до

Публічного акціонерного товариства «Азовзагальмаш»

про

стягнення заборгованості з податку на додану вартість, рентної плати за спеціальне використання води,-

ВСТАНОВИВ:

Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного Управління Державної фіскальної служби звернулась до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Азовзагальмаш» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість, рентної плати за спеціальне використання води.

До початку розгляду справи по суті електронною поштою, через відділ документообігу та діловодства суду представником позивача надано заяву про збільшення позовних вимог (а.с.82-83).

Змінюючи предмет позову, позивач зазначає, що станом на 10.11.2015 року ПАТ «Азовзагальмаш» має податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 6092945,82 грн. та заборгованість з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 972989,09 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 137 КАС України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. Заява про зміну позовних вимог повинна відповідати вимогам, які встановлені цим Кодексом для позовних заяв. У разі невідповідності такої заяви вимогам статті 106 цього Кодексу суд своєю ухвалою повертає її позивачу. Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог, окремо не оскаржується.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Проте, в порушення даної норми позивачем не дотримано визначених законодавцем вимог до позову, а саме: не приєднаний документ, який підтверджує сплату судового збору у відповідному розмірі.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674), який з 1 вересня 2015 року діє у редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справляння судового збору” від 22 травня 2015 року № 484-VIII.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 3 Закону № 3674, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб'єктів, яким згідно з нормами статті 5 Закону № 3674 встановлені пільги щодо його сплати.

Частиною 1 статті 4 Закону № 3674 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674 за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” від 28 грудня 2014 року № 80-VIII визначено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня 2015 року становить 1218 грн. Позивачем заявлена позовна вимога майнового характеру щодо стягнення заборгованості в сумі 6 190 934,91 грн., отже позивачем має бути сплачений судовий збір у розмірі 92 864.01 грн., тобто 1,5 відсотка ціни позову.

Частиною 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Як вбачається з матеріалів справи, заява про збільшення позовних вимог Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного Управління ДФС Публічного акціонерного товариства «Азовзагальмаш» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість, рентної плати за спеціальне використання води була надіслана до суду електронною поштою.

Згідно наказу Державної судової адміністрації №105 від 07.09.2012 Про реалізацію пілотного проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, позовна заява та інші документи, які подаються в електронному вигляді повинні відповідати формі і змісту, передбаченим відповідним процесуальним законодавством. Усі документи, які надсилаються до суду електронною поштою, повинні бути скріплені електронним цифровим підписом відповідно до Закону України “Про електронний цифровий підпис”.

Основні організаційно-правові засади електронного документообігу та використання електронних документів встановлює Закон України “Про електронні документи та електронний документообіг” від 22.05.2003 № 851-ІV із змінами та доповненнями.

Відповідно до статті 5 вказаного Закону, електронний документ - це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа.

Склад та порядок розміщення обов'язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.

Згідно частини 1 статті 6 Закону №851-ІV, електронний підпис є обов'язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу.

Частиною першою статті 7 Закону №851-ІV встановлено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним цифровим підписом автора.

З урахуванням наведеного суд зазначає, що електронний документ має силу оригіналу документу за наявності електронного цифрового підпису автора.

Проте вказана заява надіслана на електронною поштою за відсутності цифрового підпису представника Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного Управління ДФС ОСОБА_1, а тому вважається такою, що не підписана позивачем.

Так, підпис - це окремий реквізит, установлений Національним стандартом України “Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163 2003) як обов'язковий для всіх без винятку службових документів. Крім того, підпис входить до складу деяких інших реквізитів, установлених ДСТУ 4163 2003, зокрема до грифу затвердження, грифу погодження, від мітки про засвідчення копії документа тощо.

Особистий підпис - це власноручно виконаний зразок почерку, що дозволяє ідентифікувати особу, що його виконала, може або повинен свідчити про волю особи.

В порушення приписів Законодавства України позивачем надіслано електронною поштою відскановану заяву про збільшення позовних вимог, на якої не зроблено підпис, відповідно до зазначених вимог діючого законодавства.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частини 3 та 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, тому відповідно до вимог частини 1 ст.137 КАС України суд повертає заяву Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного Управління ДФС про збільшення позовних вимог.

Керуючись ст.ст.105-121, ч.1 ст.137, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Повернути Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного Управління ДФС заяву про збільшення позовних вимог в адміністративній справі №805/805/4198/15-а за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного Управління Державної фіскальної служби до Публічного акціонерного товариства «Азовзагальмаш» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість, рентної плати за спеціальне використання води, а саме заяву про стягнення з Публічного акціонерного товариства «Азовзагальмаш» податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 6092945,82 грн. та заборгованість з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 972989,09 грн.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Суддя Толстолуцька М.М.