13 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/2194/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Верхньодніпровської обєднаної Державної податкової інспекціо до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення санкцій, -
10 лютого 2012 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області (далі Верхньодніпровська ОДПІ), в якому позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі ФОП ОСОБА_2В.) 3400 грн., які підлягають зарахуванню до державного бюджету.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за результатами перевірки дотримання відповідачем вимог щодо проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій встановлено порушення останнім Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Ухвалою суду від 13.02.2012р. відкрито провадження у справі №2а/0470/2194/12, призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 28.02.2012р.
24.02.2012 року Верхньодніпровська ОДПІ надала суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача в порядку письмового провадження, в якому вказано про те, що позовні вимоги підтримуються в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце засідання суду; заперечень проти адміністративного позову на вимогу суду не наддав; причин неявки в судове засідання не повідомив.
Ухвалою суду від 28.02.2012 року зобов'язано позивача - надати суду докази надіслання повідомлення про проведення перевірки; відповідача - копію повідомлення про проведення перевірки; докази щодо оскарження рішення №000011892303 від 09.11.2010 року в установленому законом порядку, якщо такі наявні у відповідача., та розгляд справи призначено на 13.03.2012 року.
Сторони в судове засідання не з'явились, хоч були належним чином повідомлені про час та місце засідання суду, докази чого наявні у справі; причин неявки в судове засідання не повідомили.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки (ч.2 ст.49 КАС України).
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст.128 КАС України, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглядати справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч.6 ст.128 цього Кодексу).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне розглянути дану справу у письмовому проваджені на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає необхідним задоволити позов з наступних підстав:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності рішенням Верхньодніпровської райдержадміністрації та взятий на облік у Верхньодніпровській ОДПІ Дніпропетровської області.
28.10.2010 р. працівниками Верхньодніпровської ОДПІ на підставі направлення № 01877 від 08.10.2010 року була проведена перевірка кафе, що розташоване за адресою: м. Верхньодніпровськ, пр. Леніна, 9 та належить фізичний особі - підприємцю ОСОБА_2
За результатами перевірки працівниками податкового органу складено акт № 061919 від 28.10.2010 р., в якому відображені порушення:
- п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме - проведення розрахункової операції без застосування РРО, КОРО та РК на загальну суму 11,00 грн.;
- ч.1, 33 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме - здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії та зберігання алкогольних напоїв в місці зберігання не внесеному до Єдиного реєстру;
-ст. 3, 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме - здійснення діяльності в сфері роздрібної торгівлі без придбання торгового патенту;
09.11.2010 р. на підставі акт перевірки № 061919 від 28.10.2010 р. Верхньодніпровською ОДПІ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № НОМЕР_1 на суму 3400,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без ліцензії - 1700 грн., за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання, не внесеному до Єдиного реєстру - 1700 грн.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було направлене відповідачу поштою та отримане останнім 13.11.2010 р., про що свідчить копія поштового повідомлення органу зв'язку, яка знаходиться у матеріалах справи.
Докази оскарження даного рішення в установленому законом порядку у справі відсутні.
П. 7 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до підприємств, установ, організацій і громадян фінансові санкції у порядку та розмірах, встановлених законом.
П. п. 1, 2 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" передбачено, що роздрібна торгівля здійснюється при наявності торгового патенту.
Згідно із ст. 8 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" за здійснення торговельної діяльності без придбання короткотермінового патенту сплачують штраф у подвійному розмірі вартості короткотермінового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
Ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим,коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;
зберігання спирту,або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру,- 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень.
Отже, за порушення ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" відповідачу правомірно нарахована фінансова санкція у розмірі 3400,00 грн.
Відповідно до ст. ст. 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що штрафні (фінансові) санкції на час розгляду справи фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 повністю не сплачені, тому сума заборгованості складає 3400,00 грн. і підлягає примусовому стягненню на користь держави за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд зробив висновок, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 3400 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення санкцій. - задоволити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (51600, Дніпропетровська обл.., м. Верхньодніпровськ, вул. Лісна,13, іден.ном. НОМЕР_2) 3400,00 грн., які підлягають зарахуванню на наступні бюджетні реквізити - адміністративні штрафи та інші санкції, код платежу 21081100, р/р 31113106700063, банк одержувача ГУДК Верхньодніпровського району, ОКПО 24231046, МФО 805012, одержувач Державний бюджет.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1