Справа № 346/264/14-п
14 березня 2014 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
у складі: головуючої-судді: ОСОБА_1
секретаря: Костромін Н.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Коломия матеріали, що надійшли з Коломийського відділення ДАІ по обслуговуванню Коломийського району про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 вул.. Л.Українки, Коломийського району Івано-Франківської області, підприємця,українця, громадянина України,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
18 грудня 2013 року начальником ВДАІ Путильського РВ Плав»юк І.Ю. складено протокол про адміністративне правопорушення серії СЕ1 № 147285, в якому зазначено, що 18 грудня 2013 року о 10 год.40 хв. в с. Розтоки Путильського району ОСОБА_2, керуючи транспортним засобом марки Citroen Berlingo д. н.з. АТ 0661 ВК не вибрав безпечну швидкість руху та не врахував дорожню обстановку, що призвело до ДТП , чим порушив п 12.1 ПДР.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи пояснення в судовому засіданні ОСОБА_2, котрий вини не визнав та пояснив, що транспортний засіб марки ГАЗ 31105 ЗНГ причетний до ДТП під керуванням ОСОБА_3, виїхав на його смугу руху ,створив аварійну обстановку , через що автомобілі зазнали ушкодження дзеркал заднього виду, а також пояснення ОСОБА_3, який пояснив, що ОСОБА_2 на великій швидкості рухався у зутрічному напрямку, свідків котрі знаходились під час ДТП, які ствердили, що водії згаданих транспотних засобів на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, залишили місце ДТП, проаналізувавши зібрані докази по справі, суд приходить до наступного висновку.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує та фіксує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення серії СЕ1 № 147285 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки не повно викладена обєктивна сторона правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, в протоколі не вказано прізвища, адреси свідків та понятих адміністративного правопорушення, а також не зазначено причин їх відсутності; не вказано, чи правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, не було встановлено та зафіксовано швидкість транспотних засобів, причетних до ДТП, не встановлено котрий транспортний засіб виїхав на смугу зустрічного руху і чи виїжджав, де саме на проїжджій частині дороги відбулось зіткнення згаданих автомобілів. Крім того відсутні відомості про фіксування порушень ПДР щодо залишення місця ДТП власниками транспортних засобів ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Дані недоліки позбавляють суд можливості постановити рішення по даній справі.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні дані, необхідні для повного та всебічного розгляду справи, відповідно суд позбавлений можливості винести рішення по справі без зазначених даних, тому вважаю за необхідне повернути вищезазначену адміністративну справу для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП, -
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 124 КУпАП повернути для належного оформлення.
Суддя: ОСОБА_1