ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
29.10.2015Справа № 910/20396/15
За заявою Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації)
про розстрочку виконання рішення господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15
за позовом Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України
до Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації)
про стягнення штрафу у розмірі 68 000, 00 грн., пені у сумі 68 000 грн. та зобов'язання вчинити дії
Суддя Бондарчук В.В.
Представники:
від позивача (стягувача): Портянко О.В.;
від відповідача (заявника): Курбет А.І.
Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі-позивач або Комітет) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) (далі-відповідач) про:
- стягнення штрафу у розмірі 68 000,00 грн. та пені у сумі 68 000,00 грн.;
- зобов'язання виконати пункт 4 резолютивної частини рішення адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України від 31.07.2014 № 79/01-р/к, а саме припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом припинення висування користувачам місць поховання умов щодо переоформлення свідоцтва про поховання.
Рішенням господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15 позовні вимоги Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України задоволено. Стягнуто з Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) (01004, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, буд. 3, ідентифікаційний код - 03358475) до загального фонду Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації 21081100, на рахунок 31117106700011, код ЄДРПОУ 37995466, МФО 820019 в УДК у Шевченківському районі міста Києва, штраф у розмірі 68 000 (шістдесят вісім тисяч) грн. 00 коп. та пеню у сумі 68 000 (шістдесят вісім тисяч) грн. 00 коп.
Зобов'язано Ритуальну службу Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) (01004, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, буд. 3, ідентифікаційний код - 03358475) виконати пункт 4 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України від 31.07.2014 №79/01-р/к, а саме, припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом припинення висування користувачам місць поховання умов щодо переоформлення свідоцтва про поховання.
Стягнуто з Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) (01004, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, буд. 3, ідентифікаційний код - 03358475) до Державного бюджету України судовий збір у сумі 3 938 (три тисячі дев'ятсот тридцять вісім) грн. 00 коп.
16.10.2015 через загальний відділ діловодства суду від Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) надійшла заява про розстрочку виконання рішення господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15, в якій заявник просить суд розстрочити виконання судового акту згідно наступного графіку:
№ ппрікмісяцьсума штрафу, грн.сума до сплати, грн.Залишок по сумі штрафу, грн.
12015жовтень136 000, 0022 670, 00113 330, 00
22015листопад113 330, 0022 670, 0090 660, 00
32015грудень90 660, 0022 670, 0067 990, 00
42016січень67 990, 0022 670, 0045 320, 00
52016лютий45 320, 0022 670, 0022 650, 00
62016березень22 650, 0022 670, 0022 650, 00
Ухвалою господарського суду міста Києва від 16.10.2015 розгляд заяви призначено на 29.10.2015 за участю представників сторін. Зокрема, зобов'язано Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України (позивача) надати суду письмові пояснення на заяву про розстрочку виконання рішення господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15.
21.10.2015 на виконання рішення господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15 видано накази.
28.10.2015 через загальний відділ діловодства суду від Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшли письмові пояснення, в яких Комітет повідомляє суд, що не заперечує проти розстрочення штрафу та пені у відповідності до наведеного у заяві графіку.
У даному судовому засіданні представник боржника підтримав подану заяву про розстрочку виконання рішення господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15.
Представник позивача не заперечував проти задоволення поданої заяви.
Отже, розглянувши заяву Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) суд відзначає наступне.
Так, згідно статті 124 Конституції України та статті 115 Господарського процесуального кодексу України судові рішення ухвалюються іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначається Законом України «Про виконавче провадження».
Згідно ч. 1 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Відповідно до ст. 121 ГПК України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом.
Відповідно до п. 7.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року N 9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України», господарський суд на підставі статті 121 ГПК має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
В обґрунтування поданої заяви, Ритуальна служба Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) зазначає, що фінансовий стан підприємства не дає змоги виконати рішення суду одночасно у повному обсязі, оскільки фінансовий результат за підсумками 9 місяців 2015 характеризується збитками у розмірі 913 000, 00 грн., значним обсягом кредиторської заборгованості у сумі 9 946, 00 тис. грн. та відсутністю належних обіговий коштів.
Так, пунктом 7.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року N 9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» роз'яснено, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Приймаючи до уваги наведене, зважаючи на те, що стягувач не заперечує проти розстрочення виконання рішення, а також враховуючи наведені у заяві обставини, що перешкоджають виконанню рішення суду у повному обсязі, суд визнає обґрунтованою заяву боржника та розстрочує виконання судового акту згідно графіку наведеного у заяві.
Керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
1. Заяву Ритуальної служби Спеціалізованого комунального підприємства "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" виконавчого органу КМР (Київської міської державної адміністрації) про розстрочку виконання рішення господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15 задовольнити.
2. Розстрочити з 29.10.2015 виконання рішення господарського суду міста Києва від 05.10.2015 у справі № 910/20396/15 згідно наступного графіку:
№ ппрікмісяцьсума штрафу, грн.сума до сплати, грн.Залишок по сумі штрафу, грн.
12015жовтень136 000, 0022 670, 00113 330, 00
22015листопад113 330, 0022 670, 0090 660, 00
32015грудень90 660, 0022 670, 0067 990, 00
42016січень67 990, 0022 670, 0045 320, 00
52016лютий45 320, 0022 670, 0022 650, 00
62016березень22 650, 0022 670, 0022 650, 00
Ухвала може бути оскаржена у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Суддя Бондарчук В.В.