Постанова від 06.11.2015 по справі 127/24097/15-а

Справа № 127/24097/15-а

Провадження 2-а/127/738/15

П ОС Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(у порядку скороченого провадження)

06.11.2015 року суддя Вінницького міського суду Вінницької області Федчишен С.А. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії, -

Встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії. Позов мотивовано тим, що позивач є учасником бойових дій та з 15.01.1992 року перебуває на пенсійному обліку та отримує пенсію за вислугу років. Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 22.12.2006 року зобов'язано провести розмір пенсії з урахуванням підвищення на 150% мінімальної пенсії за віком із 17.11.2003 року по 01.07.2006 року. До 31.12.2006 року позивач перебував в Вінницькому обласному військовому комісаріаті, а з 01.01.2007 року на обліку в Головному управління ПФУ в Вінницькій області де отримує пенсію. 31.07.2015 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Вінницькій області з заявою про перерахунок коштів з урахуванням підвищення на 150% мінімальної пенсії за віком у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення військовослужбовців. Однак, відповідач листом від 05.08.2015 року відмовили в перерахунку, в зв'язку з тим, що підвищення та перерахунок пенсії на 150% для військовослужбовців було здійснено у відповідності до постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 22.12.2006 року в сумі 538,50грн., виходячи з прожиткового мінімуму станом на грудень 2006 року, а тому підстав для перерахунку основного розміру пенсії немає. Просить визнати протиправними дії ГУПФУ в Вінницькій області щодо зменшення підвищення до пенсії з 150% мінімальної пенсії за віком до 25% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачу як учаснику бойових дій з урахуванням підвищення до пенсії в розмірі 150% мінімальної пенсії за віком у відповідності до ст. 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 01.07.2006 року по 01.10.2015 року, та здійснити такий перерахунок у зв'язку із збільшенням розміру мінімальної пенсії в подальшому. Зобов'язати відповідача з 01.10.2015 року відновити позивачу виплату підвищення до пенсії як учаснику бойових дій в розмірі 150% мінімальної пенсії за віком з урахуванням зміни її розміру відповідно до чинного законодавства України.

На підставі ч.4 ст. 183-2 КАС України по справі відкрито скорочене провадження.

Ухвалою суду від 19.10.2015 року позовні вимоги ОСОБА_1 в частині стягнення з 01.07.2006 року по 31.07.2015 року - залишено без розгляду.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Згідно ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій та отримує пенсію за вислугою років.

Як встановлено судом, постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 22.12.2006 року зобов'язано Вінницький обласний військовий комісаріат провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням підвищення пенсії на 150% мінімальної пенсії за віком з 17.11.2003 року по 01.07.2006 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» № 1522 від 02 жовтня 2006 року та відповідно до ст. 99 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 року органи Пенсійного фонду України з 01 січня 2007 року прийняли на себе функції з призначення та виплати пенсій.

Згідно ч.4 ст. 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у редакції чинній до 1 липня 2006 року учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищуються в розмірі 150 % мінімальної пенсії за віком (в редакції, що діяла до змін внесених Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 05.10.2005р. до 01.07.2006 р.).

Однак, згідно із Законом України «Про внесення змін до Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", який набув чинності з 01.07.2006р., частину четверту ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»№ 3551-12 викладено в новій редакції, відповідно до якої: учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Як встановлено судом, саме на підставі ст.12 зазначеного Закону позивачу проводиться виплата підвищення до пенсії у розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що підтверджується повідомленням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 03.07.2015 року №374/С-12(а.с.11-12).

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно - правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Відповідно до ч.2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Норми Закону України від 05.10.2005 року № 2939-VІ «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", змін не зазнавали, неконституційними не визнавались, отже, підлягають застосуванню з часу набрання ними чинності.

З огляду на викладене, підстав для нарахування підвищення пенсії на 150% від мінімальної пенсії за віком не вбачається, оскільки з 1 липня 2006 року, пенсії учасникам бойових дій або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Дана норма набрала чинності з 01 липня 2006 року, а відтак, право на виплату підвищення до пенсії у розмірі 150 % позивач мав до 1 липня 2006 року.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області при нарахуванні та виплаті позивачу пенсії діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, зокрема, Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,

На підставі викладеного, згідно Конституції України, Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», керуючись ст. ст. 4, 6-12, 71, 159-163, 183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня отримання її копії через Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.

СУДДЯ: