Ухвала від 05.11.2015 по справі 809/2971/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у забезпеченні позову

"05" листопада 2015 р. Справа № 809/2971/15

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Григорук О.Б.

при секретарі Пиріг Х.І.

за участю: представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, представника відповідача - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання про забезпечення позову по адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_5 до Державної податкової інспекції у м. Яремчому ГУ ДФС в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування наказів №114 від 08.06.2015, №140 від 20.07.2015, №141 від 21.07.2015,-

ВСТАНОВИВ:

На адресу суду надійшло клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, шляхом зупинення дії наказів ДПІ в м. Яремче №114 від 08.06.2015 "Про проведення планової виїзної документальної перевірки СГД ОСОБА_5 р.н.о.к.п.п. №2841900412 з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 по 31.12.2014"; №140 від 20.07.2015 "Про внесення змін до наказу ДПІ в м. Яремче від 08.06.2015 №114"; №141 від 21.07.2015 "Про перенесення терміну проведення планової виїзної документальної перевірки СГД ОСОБА_5 з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 по 31.12.2014" до ухвалення рішення у даній справі.

Представники позивача заявлене клопотання підтримав із зазначених в ньому підстав.

Представник відповідача щодо заявленого клопотання заперечив.

Заслухавши пояснення представників сторін щодо забезпечення адміністративного позову, вивчивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Необхідність вжиття заходів забезпечення позову позивач мотивує тим, що незважаючи на наявність спірних правовідносин щодо встановлення правомірності вказаних наказів, податковий орган 19.10.2015 повідомила про продовження перевірки на підставі оскаржуваних наказів.

Згідно із ч.1 ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Отже, забезпечення адміністративного позову можливе при наявності вищевказаних обставин.

Заявляючи клопотання про забезпечення даного адміністративного позову, позивачем не доведено та не підтверджено наявність обставин, які б вказували існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі або що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів. Також суд зазначає, що відсутні ознаки очевидної протиправності оскаржуваних рішень

За таких обставин, враховуючи вищенаведене, в задоволенні клопотання слід відмовити.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

У задоволені клопотання про забезпечення адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_5 до Державної податкової інспекції у м. Яремчому ГУ ДФС в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування наказів №114 від 08.06.2015, №140 від 20.07.2015, №141 від 21.07.2015 - відмовити.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Григорук О.Б.

Попередній документ
53239886
Наступний документ
53239888
Інформація про рішення:
№ рішення: 53239887
№ справи: 809/2971/15
Дата рішення: 05.11.2015
Дата публікації: 11.11.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження нормативно-правових актів, виданих (усього), у тому числі:; Іншими міністерствами
Розклад засідань:
19.05.2021 00:00 Касаційний адміністративний суд