Ухвала від 04.11.2015 по справі 904/7066/15

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

04.11.15р. Справа № 904/7066/15

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши справу

Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "ФІТОРІЯ ЛТД", м. Дніпропетровськ

Боржник: Товариства з обмеженою відповідальністю "РАДНА." (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Щорса, 4, офіс 320; ЄДРПОУ 38906618)

про визнання банкрутом

Представники сторін:

від боржника: ліквідатор ОСОБА_1, НОМЕР_1 від 18.08.2005р.

від ТОВ "ФІТОРІЯ ЛТД": не з'явився

від ДПІ у Кіровському районі ГУ ДФС у Дніпропетровській області: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "РАДНА." (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Щорса, 4, офіс 320; ЄДРПОУ 38906618) порушено 18.08.15р. за заявою Товариство з обмеженою відповідальністю "ФІТОРІЯ ЛТД", м. Дніпропетровськ.

Постановою суду від 25.08.2015р. визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "РАДНА." (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Щорса, 4, офіс 320; ЄДРПОУ 38906618) - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 3 місяці. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "РАДНА." (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Щорса, 4, офіс 320; ЄДРПОУ 38906618) призначити голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Щорса, 4, офіс 320; ідентифікаційний номер НОМЕР_2).

Ухвалою суду від 06.10.15р. затверджено реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ТОВ "РАДНА." з вимогами кредитора: 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІТОРІЯ ЛТД" у розмірі 371 300,00 грн. (4 черга задоволення); 1 218,00 грн. (1 черга задоволення). Зобов'язати: Ліквідатора - після закінчення ліквідаційної процедури надати суду звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів, всі документи, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури.

07.10.15р. до суду від Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання № 17876/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. в якому остання просить суд зобов'язати ліквідатора надати ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська виписки з банківських рахунків за останні три роки та документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку за період діяльності ТОВ "РАДНА." та не скорочувати термін ліквідаційної процедури та не затверджувати звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс по справі № 904/7066/15 до проведення ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська позапланової перевірки ТОВ "РАДНА." та надання до суду доказів, які підтвердять факт проведення перевірки.

Ухвалою суду від 07.10.2015р. клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № 178776/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. прийнято до розгляду. Призначено засідання суду на 04.11.2015р. об 11:30. Зобов'язано: Кредитора та ліквідатора - надати суду заперечення стосовно заявленого клопотання. ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - надати суду нормативне та документальне обґрунтування заявленого клопотання та докази направлення даного клопотання ліквідатору та кредиторам.

22.10.2015р. до суду від ліквідатора надійшов звіт ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю "РАДНА."

27.10.2015р. до суду від ліквідатора надійшло клопотання про долучення матеріалів до справи № 27/10 від 27.10.2015р.

03.11.2015р. до суду від Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло пояснення № 19533/9/04-65-10-018 від 03.11.2015р., щодо обов'язковості проведення перевірки ТОВ "РАДНА.". Судом пояснення прийнято до відома.

У судове засідання представник Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області не з'явився, будучи належним чином повідомлені про час і місце судового засідання, причини неявки суду не відомі.

Розглянувши у судовому засіданні клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № 178776/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р судом встановлено наступне.

Щодо заявленого Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання № 178776/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. в якому остання просить суд зобов'язати ліквідатора надати ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська виписки з банківських рахунків за останні три роки та документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку за період діяльності ТОВ "РАДНА." та не скорочувати термін ліквідаційної процедури та не затверджувати звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс по справі № 904/7066/15 до проведення ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська позапланової перевірки ТОВ "РАДНА." та надання до суду доказів, які підтвердять факт проведення перевірки судом встановлено наступне.

Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

В той же час згідно з пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.

Відповідно до п 78.1. п. 78.1.7. ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;

Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області не було надано суду документальних доказів, а саме наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Саме після прийняття даного наказу керівником і починається документальна позапланова перевірка та з цього моменту податкова має право витребувати з посадових осіб (ліквідатора) боржника документи фінансово - господарської діяльності та бухгалтерського обліку ТОВ "РАДНА.".

Представником ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області не надано суду підтвердження того, що вона зверталась до посадових осіб (ліквідатора) боржника з вимогою про надання документів фінансово - господарської діяльності та бухгалтерського обліку ТОВ "РАДНА." за період його діяльності, що суперечить вимогам ст. 38 ГПК України.

Отже виходячи з вищенаведеного суд вважає за потрібне клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання № 178776/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р залишити без задоволення у зв'язку з ненаданням податковою наказу керівника про проведення документальної позапланової перевірки та звернення до посадових осіб (ліквідатора) боржника з проханням про надання документів фінансово - господарської діяльності та бухгалтерського обліку ТОВ "ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" для проведення перевірки.

Щодо вимоги ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про не скорочування термін ліквідаційної процедури, не затверджувати звіт та ліквідаційний баланс по справі № 904/7066/15 до проведення ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області позапланової перевірки ТОВ "РАДНА." суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Отже Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено граничний строк для проведення ліквідаційної процедури який становить дванадцять місяців.

Тому суд не вбачає підстав для задоволення клопотання ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 178776/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р, оскільки у ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області в частині не затверджування звіту та ліквідаційного балансу по справі № 904/7066/15 до проведення ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області позапланової перевірки ТОВ "РАДНА.", оскільки у ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області є достатньо часу для проведення відповідних до законодавства дій.

Враховуючи викладене суд вирішив клопотання ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 178776/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р залишити без задоволення.

Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з ч.1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.

У судовому засіданні 03.11.15р. заслухавши ліквідатора, вивчивши подані документи: звіт та ліквідаційний баланс банкрута, суд встановив:

Згідно довідок Кіровського ВДВС Дніпропетровського МУЮ № 23162/06-41/С від 08.09.15р., Управління Держземагенства у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області № 9-411-0.2-3251/2-15 від 09.09.15р., Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування Красногвардійського, Ленінського районів м. Дніпропетровськ, Дніпропетровського та Солонянського районів, підпорядкований УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області № 14/1201ЦНП-2640 від 10.09.15р., Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області № 07.2/07.1-07/5879 від 22.09.15р., територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Дніпропетровській області № 2531-14/05 від 14.09.15р. за банкрутом сільськогосподарської техніки, транспортних засобів, земельних ділянок, великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів не зареєстровано, виконавчі провадження відсутні.

На запит ліквідатора отримано довідку ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 19069/10/04-65-23 від 19.10.2015р. про відсутність станом на 14.10.15р. заборгованості у банкрута по податкам та зборам.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 20311897 від 24.03.15р. за боржником корпоративні права не значаться.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 20973975 від 04.08.15р. щодо банкрута інформація відсутня.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 44300167 від 22.09.2015р., щодо банкрута інформація відсутня.

Згідно довідки № 891 від 15.10.2015р. наданої ПАТ "ОСОБА_2 Аваль" усі рахунки боржника закрито.

Після закриття рахунку в ПАТ "ОСОБА_2 Аваль" ліквідатором отримано готівкою грошові кошти у розмірі 1 086, 96 грн. які були спрямовані на часткове погашення кредиторських вимог першої черги, інших майнових активів банкрута виявлено не було.

Кредиторська заборгованість залишилась не погашеною у зв'язку з відсутністю майна та грошових коштів у підприємства-банкрута, про що підтверджують довідки реєструючих органів, копії яких містяться в матеріалах справи.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.46 цього Закону.

У зв'язку з викладеним, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.

Враховуючи що за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не залишилось майна для здійснення своєї статутної діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю "РАДНА." - слід ліквідувати, а провадження у справі припинити.

Згідно п. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 78, 82 Податкового кодексу України, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 41, 45, 46, п.1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ДПІ у Кіровському районі ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 178776/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. залишити без задоволення.

Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "РАДНА." (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Щорса, 4, офіс 320; ЄДРПОУ 38906618).

Ліквідувати юридичну особу -Товариства з обмеженою відповідальністю "РАДНА." (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Щорса, 4, офіс 320; ЄДРПОУ 38906618) 38906618).

Провадження у справі припинити.

Зобов'язати ліквідатора передати до архіву фінансово господарські документи банкрута.

Копію ухвали направити: кредитору, ліквідатору; Кіровському ВДВС Дніпропетровського МУЮ, державному реєстратору Реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ, ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області; Головному управлінню статистики у Дніпропетровській області.

Суддя ОСОБА_3