Ухвала від 18.10.2010 по справі 2а-14603/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

18 жовтня 2010 року № 2а-14603/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Савченко А.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

до треті особиКиївської міської ради Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської державної адміністрації Солом'янська районна державна адміністрація м. Києва ОСОБА_4 ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7

прозобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

(далі по тексту -позивачі) звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської міської ради (далі по тексту -відповідач 1), Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської державної адміністрації (далі по тексту -відповідач 2), треті особи - Солом'янська районна державна адміністрація м. Києва, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання за позивачами права на безоплатну приватизацію земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Монтажників, 40-а, зобов'язання Київську міську раду передати позивачам у власність земельну ділянку, розташовану за адресою: м. Київ, вул. Монтажників, 40-а та зобов'язання Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської державної адміністрації видати позивачам державний акт на право власності на земельну ділянку.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з частиною 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Частиною 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Зі змісту зазначених позовних вимог вбачається, що предметом даного позову є захист прав позивачів, що виникли з житлових правовідносин, які безпосередньо пов'язані з реалізацію права власності на нерухоме майно та носять приватноправовий характер.

Відповідно до частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Таким чином, враховуючи характер спірних правовідносин, які за своїм змістом не є публічно-правовими, суд приходить до висновку, що даний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 6 статті 109 Кодексу адміністративного суду України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

З урахуванням зазначеного, суд звертає увагу на те, що даний спір підлягає вирішенню судом загальної юрисдикції за правилами цивільного судочинства.

На підставі вищенаведеного, керуючись пунктом 1 частини 1 статті 109, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Копію ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративні справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.І. Савченко