Ухвала від 12.10.2015 по справі 808/3041/15

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 жовтня 2015 р.

справа № 808/3041/15

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Проценко О.А.

перевіривши на відповідність нормам КАС України матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Даная-Скіф"

на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 03.08.2015р. у справі №808/3041/15

за позовом Приморської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Даная-Скіф"

про стягнення коштів за податковим боргом,

встановив:

Постановою від 03.08.2015р. Запорізький окружний адміністративний суд адміністративний позов задовольнив. Не погодившись з висновками суду першої інстанції, відповідач оскаржив постанову суду в апеляційному порядку. Разом з тим, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Даная-Скіф" не може бути призначена до розгляду, виходячи з наступного.

Частиною 2 ст.186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

З матеріалів справи вбачається, що справу розглянуто у скороченому провадженні 03.08.2015 року. Відповідачем отримано оскаржувану постанову 07.08.2015 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення даної постанови, яке міститься в матеріалах справи (а.с.35). Апеляційну скаргу подано 18.08.2015 року, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.

Відповідачем заявлено клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції, проте без обґрунтування поважності причин пропуску встановленого законом процесуального строку.

Відповідно до ч.4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга залишається без руху, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст.186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Крім того, відповідач не долучив до матеріалів апеляційної скарги квитанції про сплату судового збору за подання апеляційної скарги.

Суд зазначає, що порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України «Про судовий збір».

Так, за приписами пп. 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову згідно з Законом України «Про судовий збір» в редакції, чинній на момент звернення позивача до суду (05.06.2015 року), становила 2% розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

У відповідності до пп. 2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Таким чином, із врахуванням положень пп. 2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору, який підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги, складає 913,50грн.

З огляду на вищевикладене, суд дає можливість протягом 30 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строків апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції, зазначивши причини пропуску цього строку та підстави для його поновлення, а також направити до суду оригінал квитанції про сплату судового збору, сплаченого в установленому порядку та розмірі.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Даная-Скіф" на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 03.08.2015р. у справі №808/3041/15 без руху.

Запропонувати заявнику апеляційної скарги протягом 30 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строків апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції, зазначивши причини пропуску цього строку та підстави для його поновлення, а також направити до суду оригінал квитанції про сплату судового збору, сплаченого в установленому порядку та розмірі. При цьому суд зазначає реквізити оплати судового збору за подання апеляційної скарги:

Одержувач: Бабушкінський район 22030001;

ЄРДПО: 37989274;

Рахунок отримувача: 31217206781004;

МФО: 805012, Банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області;

Призначення платежу: “Судовий збір, код 34513210, Пункт*, код платежу 22030001”.

Копію даної ухвали направити апелянту.

Ухвала набирає законної сили у відповідності до ст.254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя: О.А.Проценко