№ 760-18179-15-к
(№1-кс-760-5834-15)
02.10.2015 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 , погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_3 - про призначення документальної позапланової перевірки, на підставі матеріалів досудового розслідування за №32014000000000006,
До суду надійшло клопотання про тимчасовий доступ до документів, яке обґрунтовується тим, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №32014000000000006 відомості якого внесено до ЄРДР від 29.01.2014 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 212 КК України.
В зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 , на митному посту « ІНФОРМАЦІЯ_2 », протягом 2012-2013 років діє схема незаконного звільнення від належних заходів митного контролю та від обов'язкової сплати митних платежів (або зменшення їх розміру) при ввезенні високоліквідних товарів (мобільні телефони брендових марок, планшети виробництва ведучих компаній і т. ін.) Схема полягає у видачі товарів, що не пройшли митне оформлення за які не здійснено сплату обов'язкових митних платежів, та які відпущенні у вільний обіг на митній території України зі складів тимчасового зберігання (далі - СТЗ). Видача товарів здійснюється з підробними відмітками митного забезпечення про здійснення митного оформлення та з наступним внесенням не достовірної інформації до звіту про рух товарів на СТЗ.
Встановлено, що видача товарів здійснюється з підробними відмітками митного забезпечення про здійснення митного оформлення та з наступним внесенням не достовірної інформації до звіту про рух товарів на СТЗ. Так невстановлені особи у період 2012-2014 років ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_2 , теперішня назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_6 ), ПП " ОСОБА_5 " ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_8 ) використовували реквізити різних підприємств та службові особи митного посту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_1 діючи умисно за попередньою змовою між собою, грубо порушуючи вимоги митного та податкового законодавства України з метою ухилення від сплати обов'язкових митних платежів, випускаючи у вільний обіг на митну територію України товари, які не пройшли митний контроль та оформлення, та за якими не здійснено сплату обов'язкових митних платежів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави коштів в особливо великих розмірах.
Так, зокрема одними з групи підприємств, які користуються зазначеною незаконною схемою, з метою умисного ухилення від сплати обов'язкових митних платежів є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » СДРПОУ НОМЕР_1 . Так, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в період 2013 року ввезений товар на митну територію України на суму 13 123 160 грн. та умисно ухилились від сплати обов'язкових платежів на загальну суму 2 777 391 гривня , що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави коштів в особливо великих розмірах.
Крім того встановлено, що за період 2012-2014 роки службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », а саме директор ОСОБА_6 , головний бухгалтер ОСОБА_7 та бухгалтер ОСОБА_8 ухилились від сплати податку на додану вартість та мита при митному оформленні імпортованих товарів (порошок із синтетичних алмазів) шляхом підробки товаросупровідних документів, та при імпорті товарів з приховуванням від митного контролю. Також, ухилились від сплати податку на прибуток підприємства при експорті продукції (порошок із синтетичних алмазів) шляхом заниження митної вартості товарів, та у подальшому використали отриманий від протиправної діяльності прибуток в операційній діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Так при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності за період 2012-2014 роки посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » нанесли державі збитків на суму 650 тис. грн.
Отже, під час досудового розслідування достовірно встановлено, що вказані вище дії здійснюються невстановленими особами в порушення вимог діючого законодавства, з метою незаконного збагачення шляхом мінімізації сплати податків до державного бюджету.
В зв'язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив про його задоволення.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши та дослідивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 345 Митного кодексу України (далі - МКУ) документальна перевірка - це сукупність заходів, за допомогою яких органи доходів і зборів переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та в достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.
Частиною 3 ст. 345 МКУ визначено, що органи доходів і зборів мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи щодо:
1) правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;
2) обгрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування;
3) правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо яких проведено митне оформлення;
4) відповідності фактичного використання переміщених через митний кордон України товарів заявленій меті такого переміщення та/або відповідності фінансових
і бухгалтерських документів, звітів, договорів (контрактів), калькуляцій, інших документів підприємства, що перевіряється, інформації, зазначеній у митній декларації, декларації митної вартості, за якими проведено митне оформлення товарів у відповідному митному режимі;
5) законності переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території.
Під час проведення документальної перевірки посадові особи органу доходів і зборів повинні реалізовувати визначені МКУ повноваження виключно в обсязі, необхідному для з'ясування питань перевірки (ч. 4 ст. 345 МКУ).
Результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення органом доходів і зборів суми податкового зобов'язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України (ч. 6 ст. 345 МКУ).
У разі виявлення органом доходів і зборів під час проведення перевірки ознак порушень митних правил або контрабанди посадові особи органу доходів і зборів вживають передбачених законом заходів (ч. 7 ст. 345 МКУ).
Відповідно до ч. 7 ст. 346 МКУ документальною позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка підприємства, яка не передбачена планами роботи органу доходів і зборів і може проводитися за наявності хоча б однієї з таких обставин:
1) центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і мигну політику, в порядку контролю здійснено перевірку матеріалів документальної перевірки, проведеної органом доходів і зборів, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки Вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання підприємством вимог законодавства з питань державної митної справи. Проведення такої позапланової документальної виїзної перевірки може ініціюватися центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, тільки за умови, що стосовно посадових осіб органу доходів і зборів, які проводили таку перевірку, розпочато службове розслідування або кримінальне провадження. У такому разі центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, визначає орган доходів і зборів, що проводитиме таку перевірку;
2) виявлено факти або отримано документальну інформацію, які свідчать про порушення підприємством вимог законодавства з питань державної митної справи, якщо підприємство не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу доходів і зборів протягом 10 робочих днів з дня отримання такого запиту;
3) підприємством не подано в установлений строк митну декларацію;
4) розпочато процедуру припинення підприємства (крім перетворення), порушено провадження у справі про визнання підприємства банкрутом;
5) підприємством подано в установленому порядку органу доходів і зборів заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки чи скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення і зазначаються обставини, які не були досліджені під час перевірки та об'єктивний розгляд яких неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження.
Відповідно до п.п. 78.1.11 п.78.1 ст. 78 ПКУ, документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Зважаючи на зазначене вбачається, що необхідність проведення перевірки виникла у зв'язку з нарахуванням збитків завданих державі діями невстановленими особами ряду підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_2 , теперішня назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_6 ), ПП " ОСОБА_5 " ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_8 ) при порушенні митного оформлення та ухилення від сплати обов'язкових митних платежів на митному посту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_10 , а тому вважаю клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 91-93, 110, 369-372 КПК України, суддя,-
Клопотання задовольнити.
Призначити позапланову документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового та митного законодавства України за період з 01.01.2012 по 31.12.2014 при проведенні фінансово-господарських операцій щодо імпорту товарів через митний пост « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_10 та зберігання товарів на складах тимчасового зберігання підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_1 ).
Проведення перевірки доручити співробітникам ГУ ДФС у Київській області в строки встановлені Податковим кодексом України.
Надати співробітникам ГУ ДФС у Київській області, матеріали кримінального провадження, які свідчать про викладені обставини.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1