Ухвала від 25.03.2010 по справі 2а-2734/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

25 березня 2010 року м. Київ№ 2а-2734/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Дегтярьова О.В., ознайомившись з позовною заявою

Публічного акціонерного товариства «Банк Столиця»

до1. Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва, 2. Державної податкової податкової адміністрації України

про визнання перевірки від 31 липня 2009 року незаконною, скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва від 17 серпня 2009 року № НОМЕР_1 з урахуванням рішення Державної податкової адміністрації у місті Києві від 18 лютого 2010 року № 5988/10/25-214 та рішення Державної податкової адміністрації України від 04 лютого 2010 року № 1076/6/25-0415,- ,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось ПАТ «Банк Столиця»з позовом до ДПІ у Оболонському районі м. Києва, ДПА України про визнання перевірки від 31.07.2009 р. незаконною, скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій ДПІ у Оболонському районі м. Києва від 17.08.2009 р. № НОМЕР_1 з урахуванням рішення ДПА у м. Києві від 18.02.2010 р. № 5988/10/25-214 та рішення ДПА України від 04.02.2010 р. № 1076/6/25-0415.

Ухвалою Окружного адміністративного суду від 26 лютого 2010 року позовну заяву ПАТ «Банк Столиця»було залишено без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків до 24 березня 2010 року.

23 березня 2010 року позивачем на виконання вимог зазначеної ухвали було подано до суду належним чином оформлену позовну заяву та інші необхідні документи.

Отже, позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, а тому його позовна заява відповідно до ч. 2 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України вважається поданою у день первинного її подання до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 105, ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 4, ст. 17, ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України позов належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва згідно ст. 18, ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

В порядку підготовки справи до судового розгляду суд прийняв рішення про витребування від сторін необхідних документів та інших матеріалів.

Враховуючи, що судом в порядку підготовки справи до судового розгляду проведені всі необхідні процесуальні дії, передбачені ст. 110 Кодексу адміністративного судочинства України, для забезпечення всебічного, об'єктивного розгляду і вирішення справи протягом розумного строку, суд дійшов висновку про можливість закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.

Керуючись ст. ст. 105-107, ч. 2 ст. 108, ст. 110, ст. 121, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Дегтярьова О.В.

2. Зобов'язати відповідача подати суду до визначеної дати судового засідання письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача (оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії для приєднання до матеріалів справи).

3. Витребувати від позивача:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- усі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення із зазначенням поважних причин їх відсутності;

- оригінали і належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких діє відповідач (установчий акт, статут або засновницький договір, положення, свідоцтво про державну реєстрацію тощо);

- оригінал витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо позивача, чинний на час розгляду справи;

- належним чином засвідчену копію рішення Національного Банку України про призначення тимчасової адміністрації у ПАТ «Банк Столиця»та призначення тимчасового адміністратора.

4. Витребувати від відповідача-1:

- засвідчену належним чином копію акта перевірки та оскаржуваного рішення.

5. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду на 12 квітня 2010 року о 11:00 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Мала Житомирська, 3а, кабінет № 3.

6. В судове засідання викликати повноважних представників сторін. Явку уповноважених представників сторін визнати обов'язковою.

7. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов'язки. Відповідачу надіслати також копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Дегтярьова

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.