ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"29" червня 2010 р. Справа № 2a-1977/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
судді Могили А.Б.
з участю секретаря Надраги Л.Я.
представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Обслуговуючого сільськогосподарського кооперативу «Тюдів», с. Тюдів, Косівський район, Івано-Франківська область , 78653 до Косівської районної державної адміністрації, вул. м-н Незалежності, 11, м. Косів, Івано-Франківська область, 78600 про зобов'язання вчинення дій та стягнення коштів в сумі 247412,00 грн., -
Обслуговуючий сільськогосподарський кооператив «Тюдів»звернувся в суд із адміністративним позовом до Косівської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинення дій та стягнення коштів в сумі 247412,00 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що протягом 12 років агропромисловим обєднанням «Тюдів», а пізніше Обслуговуючим сільськогосподарським кооперативом «Тюдів»здійснювалося будівництво підвідного газопроводу Кути-Тюдів. 17 грудня 2004 року відповідно до акту, затвердженого Косівською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області, вказаний закінчений будівництвом об'єкт газопостачання був прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією. Згідно з належним чином затвердженими довідками ОСК «Тюдів»про вартість виконаних підрядних робіт та ОСОБА_4 державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта від 17 грудня 2004 року загальна вартість будівельних робіт, здійснених позивачем складає 247412 грн. У зв'язку з вищенаведеним, ОСК «Тюдів»звернувся до голови Косівської районної ради з листом № 1 від 12 квітня 2007 року, в якому вимагав відшкодувати суму, витрачену позивачем на газифікацію. Рішенням Косівської районної ради № 206-9/2007 року від 29 травня 2007 року «Про затвердження переліку боргів по газифікації»була визнана заборгованість районної ради перед ОСК «Тюдів»в сумі 247 412 грн., однак сплачена не була. 30 вересня 2009 року позивач звернувся до Косівської райдержадміністрації з листом № 1, в якому просив включити до бюджету району видатки з відшкодування ОСК «Тюдів»понесених на газифікацію витрат та перерахувати на поточний рахунок суму в розмірі 247412 грн., однак відповіді на вказаний лист не було отримано.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав викладених в позовній заяві. Просили зобов'язати Косівську РДА включити 247412 грн. до районного бюджету і стягнути її з Косівської райдержадміністрації.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечив. Зазначив, що даний борг визнається Косівською райдержадміністрацією і не заперечив проти його стягнення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.
Судом встановлено, що 30 березня 2000 року Косівською районною державною адміністрацією зареєстровано юридичну особу -Обслуговуючий сільськогосподарський кооператив «Тюдів», що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію наявним в матеріалах справи.
З 1992 року по 2004 року агропромисловим обєднанням «Тюдів», а пізніше обслуговуючим сільськогосподарським кооперативом «Тюдів»здійснювалося будівництво підвідного газопроводу Кути-Тюдів.
17 грудня 2004 року відповідно до акту, затвердженого розпорядженням Косівської районної державної адміністрації Івано-Франківської області від 31.12.2004 року № 479, вказаний закінчений будівництвом об'єкт газопостачання був прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією (а.с. 15-19).
У відповідності до статті 6 Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві»будівництво в сільській місцевості об'єктів освіти, охорони здоров'я, культури і спорту, водопроводів, каналізаційних систем та споруд, мережі газо- і електропостачання, шляхів, об'єктів служби побуту, благоустрій територій, а у трудонедостатніх селах, крім цього, спорудження житла здійснюється за рахунок державного і місцевого бюджетів. У випадках, коли спорудження зазначених об'єктів здійснюється за власні кошти суб'єктів господарювання, то понесені ними витрати відшкодовуються з Державного бюджету України і місцевих бюджетів.
12.04.2007 року Головою ОСК «Тюдів»на адресу Косівської районної ради направлено лист про повернення позивачу коштів в сумі 247412 грн.
29.05.2007 року рішенням Косівської районної ради за № 206-9/2007 року визнано борг перед обслуговуючим сільськогосподарським кооперативом «Тюдів»за будівництво газопроводу Кути-Тюдів.
На підставі вищевказаного рішення - 12.11.2007 року позивачем було направлено претензію Косівській районній раді про сплату боргу.
У відповідності до статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення місцевих бюджетів встановлюються рішенням про місцевий бюджет.
Згідно статті 70 Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, встановлені рішенням про місцевий бюджет, на конкретні цілі, що пов'язані з реалізацією програм, перелік яких визначено статтями 88-91 цього Кодексу.
У відповідності до статті 22 Бюджетного кодексу України Косівська районна державна адміністрація є Головним розпорядником коштів місцевого бюджету і не здійснює підготовку місцевого бюджету.
Як вбачається із матеріалів справи позовні вимоги ОСП «Тюдів»спрямовані до Косівської райдержадміністрації про вкючення до місцевого бюджету видатків зі сплати заборгованості за виконання будівельних робіт з газифікації на користь обслуговуючого сільськогосподарського кооперативу «Тюдів».
Відповідно до ч.2 ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування»місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Згідно п.17 ч. 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування»виключно на пленарних засідання районної, обласної ради вирішується затвердження відповідно районних, обласних бюджетів, внесення змін до них, затвердження звітів про їх виконання.
Оскільки, Косівська райдержадміністрація не формує місцевий бюджет, то вказані вимоги спрямовані не до належного відповідача.
У судовому засіданні встановлено, що позивач не звертався до Косівської районної ради у встановленому порядку про включення до районного бюджету і виділення позивачу 247412 грн.
Крім того, з матеріалів справи також вбачається, що вимоги про сплату боргу направлялися до Косівської районної ради і остання відповідно до рішення від 29.05.2007 року за № 206-9/2007 року визнала даний борг.
У відповідності до статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, оскільки визнання вказаних позовних вимог Косівською райдержадміністрацією порушує права, свободи та інтереси територіальної громади Косівського району, в особі якої виступає Косівська районна рада, суд не приймає визнання позову відповідачем.
За таких обставин суд вважає, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.
На підставі ст. 124 Конституції України, ст.ст. 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позову Обслуговуючого сільськогосподарського кооперативу «Тюдів»до Косівської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинення дій та стягнення коштів в сумі 247412,00 грн., відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя /підпис/ ОСОБА_4
Постанова в повному обсязі складена 05.07.2010 року.