ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без розгляду
02 листопада 2015 року № 813/5974/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А. перевіривши матеріали позовної заяви Львівської міської організації політичної партії "ОСОБА_1 Порошенка "Солідарність" до Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області про визнання незаконною постанови та скасування результатів голосування, -
Львівська міська організація політичної партії "ОСОБА_1 Порошенка "Солідарність" звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області з наступними позовними вимогами:
- визнати незаконною постанову № 66 від 27.10.2015 року Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області;
- скасувати результати голосування, визначені Винниківською міською виборчою комісією м. Львова Львівської області на місцевих виборах 25.10.2015 року по ДВК № 461964, ДВК № 461965, ДВК № 461966, ДВК № 461967, ДВК № 461968, ДВК № 461969, ДВК № 461975.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Згідно ч. 5 ст. 107 КАС України, про залишення позовної заяви без розгляду, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу.
При вирішенні питання щодо подання позову у строк, установлений законом, суддя виходила з наступного.
У відповідності до ч. 4 ст. 172 КАС України рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Частиною 6 цієї ж статті встановлено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій можуть бути подані до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Особливості обчислення строків у справах, пов'язаних із виборчим процесом, та наслідки їх порушення визначені статтею 179 КАС України.
Так, у відповідності до ч. 5 ст. 179 КАС України, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Згідно частин 1, 2 ст. 179 КАС України на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує постанову Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області № 66 від 27.10.2015 року. Тобто, п'ятиденний строк на її оскарження в порядку адміністративного судочинства завершився 01.11. 2015 року.
Як вбачається із відтиску штемпеля відділення поштового зв'язку на конверті, в якому надійшла позовна заява, такий зданий на пошту 28.10.2015 року. Однак, надійшов даний адміністративний позов до Львівського окружного адміністративного суду лише 02 жовтня 2015 року, що підтверджується відтиском штампа вхідної кореспонденції суду (вх. № 36107 від 02.11.2015 року).
Суддя вважає за необхідне наголосити, що на обчислення строків у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій не поширюються, зокрема правила ч. 9 ст. 103 КАС України, а саме те, що строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.
Адже, як уже зазначалося вище, позовні заяви щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій можуть бути подані до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Тому, у зв'язку з вищенаведеним, суддею не береться до уваги те, що даний адміністративний позов був зданий на пошту 28.10.2015 року, оскільки в даному випадку, береться до уваги дата його фактичного надходження до суду, а саме 02.11.2015 року.
У зв'язку з вищенаведеним, суддя дійшла переконання, що позивачем пропущено встановлений ч. 6 ст. 172 КАС України строк звернення до адміністративного суду, у зв'язку з чим позовну заяву Львівської міської організації політичної партії "ОСОБА_1 Порошенка "Солідарність" до Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області про визнання незаконною постанови та скасування результатів голосування слід залишити без розгляду.
Відповідно до ст. 94 КАС України, в даній справі судові витрати не стягуються.
Керуючись ст.ст. 107, 160, 165, 172, 179 КАС України, суддя, -
позовну заяву Львівської міської організації політичної партії "ОСОБА_1 Порошенка "Солідарність" до Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області про визнання незаконною постанови та скасування результатів голосування залишити без розгляду.
Копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається у дводенний строк з дня її проголошеня.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.