Постанова від 26.12.2011 по справі 2-а-2816/11

Справа № 2а-2816/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2011 року м. Комсомольськ

Суддя Комсомольського міського суду Таранкова І.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Комсомольську Полтавської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, як дитині війни,

встановив:

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом до відповідача, в якому просить визнати дії відповідача неправомірними, зобов'язати УПФ здійснити нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги до пенсії починаючи з 01.01.2006р. по 30.06.2010 включно.

Ухвалою Комсомольського міського суду від 04.01.2011р. позивачу було поновлено строк для звернення до суду та відкрито провадження у справі.

Відповідач направив до суду письмові заперечення, у яких позовні вимоги не визнав повністю, посилаючись на їх безпідставність.

Судом встановлено, що позивач має статус «Дитина війни», відповідно до якого набув право на підвищення до пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, визначене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції Закону України від 18.11.2004 року.

Розглянувши справу в порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені сторонами обставини та надані письмові докази, суд вважає їх достатніми для прийняття рішення у справі.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначено лише абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Наявність норми про застосування мінімального розміру пенсії за віком та відсутність іншого нормативно-правового акту, який визначав би розмір мінімальної пенсії за віком, є підставою для застосування судом при розгляді даного публічно-правового спору аналогії закону на підставі ч.7 ст. 9 КАСУ.

19 червня 2011 року набув чинності Закон України № 3491 -VI від 14 червня 2011 року «Про внесення змін до Закону України про Державний бюджет України на 2011 рік», згідно з яким /п.4 Прикінцевих положень/ норми і положення ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. За відсутності Закону, який би регулював питання подолання колізії норм законів, що мають однакову юридичну силу, а також враховуючи позицію Конституційного Суду України, (рішення від 03.10.1997р. № 4-зп справа про набуття чинності Конституцією України) суд вважає, що до спірних правовідносин підлягає застосуванню ЗУ «Про державний бюджет на 2011 рік», який був прийнятий пізніше ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». Разом із тим, 06.07.2011р. КМУ було прийнято постанову № 745 «Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011р. та встановила інший порядок застосування ст. 6 Закону. З огляду на викладене, до набрання чинності вказаною постановою КМУ, тобто до 23.07.2011 року підлягає застосуванню положення статей ЗУ «Про соціальний захист дітей війни».

Виходячи з аналізу наведених норм чинного законодавства та змісту позову, з метою повного захисту прав позивача, про захист яких він просить, на підставі ч. 2 ст. 11 КАСУ суд виходить за межі позовних вимог та зобов'язує УПФУ в м. Комсомольську здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії за період з 01.01.2006р. по 22.07.2011 р. включно із підвищенням її на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, з урахуванням виплаченого у вказаний період підвищення до пенсії.

Питання про судові витрати вирішується згідно ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 64,124,152 Конституції України, ст.ст.3,6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 2,6,17-20,94,183-2,186,254-256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Комсомольську Полтавської області.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Комсомольську Полтавської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за період з 01.01.2006р. по 22.07.2011 р. включно з підвищенням її на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої абз.1 ч. 1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням виплаченого позивачу підвищення до пенсії за цей же період.

Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача витрати зі сплати судового збору у розмірі 3,40 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії. Постанова суду, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя підпис ОСОБА_2

З оригіналом вірно:

Суддя І.М.Таранкова

Попередній документ
53107061
Наступний документ
53107063
Інформація про рішення:
№ рішення: 53107062
№ справи: 2-а-2816/11
Дата рішення: 26.12.2011
Дата публікації: 06.11.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Горішньоплавнівський міський суд Полтавської області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; соціального захисту; соціального захисту та зайнятості інвалідів; соціальних послуг, у тому числі:; соціального захисту дітей війни
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (29.12.2011)
Результат розгляду: заяву задоволено частково
Дата надходження: 25.10.2011
Предмет позову: "Діти війни"
Розклад засідань:
08.09.2020 08:10 Катеринопільський районний суд Черкаської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАРАНОВ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
ЗДОРОВИЦЯ ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
МУЛА ОЛЕГ ДМИТРОВИЧ
ОСТАПЕНКО НАТАЛІЯ ГЕОРГІЇВНА
ПИТЕЛЬ СТЕПАН МИКОЛАЙОВИЧ
СТРЄЛЬНІКОВ ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ
ФАЙ ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ
суддя-доповідач:
БАРАНОВ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
ЗДОРОВИЦЯ ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
МУЛА ОЛЕГ ДМИТРОВИЧ
ОСТАПЕНКО НАТАЛІЯ ГЕОРГІЇВНА
ПИТЕЛЬ СТЕПАН МИКОЛАЙОВИЧ
СТРЄЛЬНІКОВ ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ
ФАЙ ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ
відповідач:
Інспектор ДПС Усатий Владислав Григорович
УДАІ УМВС України в Миколаївської області
Управління Пенсійного Фонду в Галицькому р-ні
Управління Пенсійного Фонду у Катеринопільському р-ні
Управління Пенсійного фонду України в Крижопільському районі Вінницької області
Управління пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільського району Донецької області
УПФУ в Драбівському районі
УПФУ в Калуському районі
УПФУ у Тиврівському р-ні
позивач:
ВОВК ЙОСИП ЯКОВИЧ
Довгань Іван Афанасійович
Долошицька Ганна Іванівна
Дуля Михайло Іванович
Кищанський Павло Олексійович
Коваленко Микола Юрійович
Мавродій Микола Федорович
Прокопишина Тетяна Миколаївна
Ярош Ніна Тимофіївна
заінтересована особа:
Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції
заявник:
Іванова Анастасія Павлівна