Справа № 365/406/15-ц Головуючий у І інстанції Хижний Р. В.
Провадження № 22-ц/780/6424/15 Доповідач у 2 інстанції Лівінський С. В.
Категорія 18 03.11.2015
03 листопада 2015 року м. Київ
Суддя Апеляційного суду Київської області Лівінський С.В., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» на ухвалу Згурівського районного суду Київської області від 18 травня 2015 року у справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» про стягнення заборгованості,-
Ухвалою Згурівського районного суду Київської області від 18 травня 2015 року відкрито провадження по вказаній справі.
Не погодившись із вказаною ухвалою, відповідач 27 жовтня 2015 року подав до суду апеляційну скаргу із пропуском процесуального строку на її подання, піднімаючи питання про поновлення цього строку, посилаючись на поважність причин його пропуску.
Крім того, апеляційна скарга оплачена судовим збором не у повному обсязі.
Враховуючи зазначене апеляційну скаргу належить залишити без руху.
Згідно ч. 2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Згідно вимог ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 294 ЦПК України, а підстави, вказані у заяві про поновлення цього строку особою, яка її подала, визнані не поважними.
При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має звернутися до апеляційного суду із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З матеріалів справи вбачається, що копію оскаржуваної ухвали відповідачем отримано 04 червня 2015 року (а.с.17).
У відповідності до ст. 69 ЦПК України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язаний його початок.
Тобто, строк подачі апеляційної скарги має відраховуватись саме із вищезазначеної дати, а посилання апелянта про ознайомлення з ухвалою лише 26 жовтня 2015 року спростовуються матеріалами справи.
Відповідно до п.п. 9 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (зі змінами, внесеними згідно Закону № 484-VIII від 22.05.2015 р.) розмір ставки судового збору на подання апеляційної скарги на ухвалу суду юридичною особою становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Таким чином, оскільки апелянтом сплачено 121,80 грн (а.с.39), то у даному випадку ставка судового збору для дооплати становить 1096,20 грн.
Згідно реквізитів рахунків на 2015 рік (з 01.11.2011 код за ЄРДПОУ 02892020) для сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції до Апеляційного суду Київської області оплата коштів має здійснюватися на рахунок № 31217206780001, код класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач коштів: ГУ ДКСУ у Київській області(Київська область, місто Київ) 22030001, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ банку отримувача 37955989.
Тобто, при сплаті судового збору поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
« * ; код ознаки судового збору (101) ; код клієнта за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; роз'яснювальна інформація про призначення платежу у формі: судовий збір, за а/с ТОВ «Гарант», Апеляційний суд Київської області. »
Документи, що підтверджують сплату судового збору мають бути подані до Апеляційного суду Київської області в оригіналі.
За правилами ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 названого Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 ЦПК України, тому підстави відкриття апеляційного провадження у справі відсутні, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху із наданням строку для надання поважних підстав пропуску строку апеляційного оскарження та належної сплати судового збору.
Керуючись ст. 121, 297 ЦПК України, суддя, -
Апеляційну скаргу залишити без руху.
Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю «Гарант» протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали:
- сплатити судовий збір у розмірі 1096,20 грн на рахунок № 31217206780001, код класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач коштів: ГУ ДКСУ у Київській області(Київська область, місто Київ) 22030001, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ банку отримувача 37955989.
- надати до Апеляційного суду Київської області оригінал квитанції;
-вказати інші поважні підстави пропуску строку апеляційного оскарження підтверджені належними доказами;
У разі не виправлення вказаних недоліків, а також якщо вказані позивачем підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Київської області С.В.Лівінський