ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
22 жовтня 2010 року № 2а-14680/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пилипенко О.Є., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до 1) Державного департаменту з питань банкрутства 2) ОСОБА_2 з питань банкрутства у м. Києві та Київській області Державного департаменту з питань банкрутства
про визнання протиправними та скасування ОСОБА_2 № 71 від 14.09.2010 р. та Наказу № 120 від 28.09.2010 р.,
Згідно зі ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем не виконані вимоги ст. 106 КАС України в частині належного викладу позовних вимог відповідно до положень КАС України.
Так, позивач оскаржує ОСОБА_2 з питань банкрутства у м. Києві та Київській області Державного департаменту з питань банкрутства "Про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для продовження господарської діяльності" № 71 від 14.09.2010 р., який не є рішенням суб"єкта владних повноважень в розумінні ст. 17 КАС України.
Враховуючи положення законодавства, рішення державного органу є юридична форма рішення цього органу - офіційний письмовий документ, який породжує певні наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Оскаржуваний акт лише фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій. Даний акт не створює безпосередньо для позивача прав і обов'язків, оскільки є проміжним перед прийняттям рішення по суті про притягнення позивача до відповідальності.
Враховуючи наведене, оскаржуваний акт не має обов'язкового характеру і не набуває статусу рішення в розумінні п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, внаслідок чого не може бути оскаржений в адміністративному суді в порядку адміністративного судочинства.
У зв"язку з вищенаведеним, суд зобов"язує позивача привести позовні вимоги відповідно до норм КАС України та відповідно визначити відповідача у справі.
Вищевказаний недолік має бути усунений позивачем у строк до 02 листопада 2010 року шляхом подання уточненнь позовних вимог в письмовому вигляді, з посиланням на номер ухвали, на виконання якої подаються відповідні уточнення.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2. Встановити позивачу строк до 02 листопада 2010 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя О.Є. Пилипенко