Ухвала від 05.07.2010 по справі 2а-10017/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

05 липня 2010 року№ 2а-10017/10/2670

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пилипенко О.Є., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1

до Київської міської державної адміністрації

про оскарження розпоряджень і зобов"язання здійснити дій з повороту їх виконання

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог підсудності, постановляє ухвалу про повернення позовної заяви позивачеві.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова осаба органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окуржним адміністративним судам.

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської міської державної адміністрації про визнання відсутності компетенції, визнання нечинними з моменту прийняття та скасування розпоряджень № 516 від 29.04.2009 р., № 518 від 29.04.2009 р., № 520 від 29.04.2009 р., № 619 від 27.05.2009 р., № 620 від 27.05.2009 р., № 978 від 31.08.2009 р., № 979 від 31.08.2009 р., № 980 від 31.08.2009 р., № 981 від 31.08.2009 р., № 1141 від 30.09.2009 р., № 1192 від 15.10.2009 р., № 1193 від 15.10.2009 р., № 1292 від 17.11.2009 р., № 1332 від 30.11.2009 р., № 1333 від 30.11.2009 р., № 1334 від 30.11.2009 р., № 1335 від 30.11.2009 р., № 392 від 31.05.2010 р. та про зобов"язання здійснити всі необхідні дії з повороту виконання вказаних розпоряджень з опублікуванням у газеті "Хрещатик" строків і порядку проведення відповідних перерахунків для населення за теплову енергію і житлово-комунальні послуги.

З матеріалів позову вбачається, що позивач оскаржує розпорядження щодо тарифів на комунальні послуги, на послуги з утримання будинків і споруд прибудинкових територій. Спірні розпорядження були прийняті Київською міською державною адміністрацією. В преамбулі даних розпоряджень зазначено, що вони прийняті, зокрема, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Київська міська державна адміністрація є виконавчим органом Київської міської ради.

Згідно з ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, зокрема, належать встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.

Таким чином, здійснюючи свої повноваження, а саме приймаючи оскаржувані розпорядження, Київська міська державна адміністрація діяла як орган місцевого самоврядування.

За таких обставин, вказаний адміністративний позов непідсудний Окружному адміністративному суду міста Києва, його належить розглядати за правилами ч. 1 п. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву повернути.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу негайно.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.

4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.Є. Пилипенко