Ухвала від 03.08.2010 по справі 7036/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

03 серпня 2010 року 7036/10/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., перевіривши виконання вимог ст.ст.1()5, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовом ОСОБА_1

до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області

про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області (надалі - відповідач) про визнання неправомірною бездіяльності щодо не розгляду поданої заяви від 17.03.2010 р. про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, розташованої за адресою Київська область, Обухівський район, с. Козин, вул. Соловяненка, б/н, зареєстрованої під вхідним номером №267 та зобов'язання розглянути на черговій сесії питання про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, розташованої за адресою Київська область, Обухівський район, с. Козин, вул. Соловяненка, б/н, площею 0, 1399 га., із них 0,10 га для індивідуального дачного будівництва та 0, 0399 для ведення особистого селянського господарства.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Відповідно до завдання адміністративного судочинства, що закріпленого у статті

2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (пункт 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України).

Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено предметну підсудність адміністративних справ. Так, відповідно до приписів пункту 1 частини першої вказаної статті Кодексу, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з

приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загатьним судам як адміністративним судам.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, адміністративний позов подано до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області.

Законом України від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (надалі - Закон України від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР) визначено систему органів місцевого самоврядування.

Згідно частини першої статті 5 Закону України від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР система місцевого самоврядування включає, зокрема, селищну раду.

З огляду на ту обставину, що позивачем, позовні вимоги заявлені до органу місцевого самоврядування в особі Козинської селищної ради Обухівського району Київської області, суд дійшов висновку, що дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.

Суд звертає увагу позивача, що порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

При цьому, повернення позовної заяви, згідно з вимогами частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду (у даному випадку до відповідного місцевого загального суду, як адміністративного суду) в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 18, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного

судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області про визнання неправомірною бездіяльності щодо не розгляду поданої заяви від 17.03.2010 р. про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, розташованої за адресою Київська область, Обухівський район, с. Козин, вул. Соловяненка, б/н, зареєстрованої під вхідним номером №267 та зобов'язання розілянути на черговій сесії питання про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, розташованої за адресою Київська область, Обухівський район, с. Козин, вул. Соловяненка, б/н, площею 0, 1399 га., із них 0,10 га для індивідуального дачного будівництва та 0, 0399 для ведення особистого селянського господарства,- повернути позивачу.

2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу за адресою, зазначеною у позовній заяві.

Ухвала відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подасться протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали..

Суддя Лисенко В.І.