Постанова від 27.10.2015 по справі 809/737/13-а

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" жовтня 2015 р. Справа № 809/737/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Лучко О.О.

за участю секретаря Волочій Л.І.

за участю сторін:

представника прокурора: Яворської Ю.І.

представника управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області: ОСОБА_1

відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Івано-Франківського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області

до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення заборгованості в сумі 1700грн,-

ВСТАНОВИВ:

07.03.2013 року Івано-Франківський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави - в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій згідно постанови №146144 від 06.09.2012 р. в розмірі 1700 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області області 04.09.2012 року складено акт за №064969 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено відсутність у водія індивідуальної контрольної книжки. За наслідками розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт заступником голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 06.09.2012 року винесено постанову за №146144 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.04.2013 року провадження у даній справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №809/862/13-а за позовом ОСОБА_2 до Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій №146144 від 06.09.2012 року.

07.10.2015 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом прийнято ухвалу, якою провадження в адміністративній справі №809/737/13-а за позовом Івано-Франківського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 1700 грн. поновлено.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримала з мотивів, викладених в адміністративному позові. Просила суд позовні вимоги задовольнити.

Представник управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

19.10.2015 року документи, які надсилалися відповідачу, повернулися до суду з відміткою "УКРКУР'ЄР" - “за закінченням терміну зберігання”, хоча виклик здійснювався за адресою, зазначеною в ЄДРПОУ. Згідно із правилами ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи. Заперечення проти позову чи заява про визнання позову від відповідача на адресу суду не надходили.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 04.09.2012 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області проводилася перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та було виявлено порушення вимог даного законодавства, а саме: автомобіль НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2 та ним здійснювалось перевезення вантажу, не облаштований повіреним тахографом та відсутня індивідуальна контрольна книжка водія.

Дані обставини зафіксовані в акті перевірки №064969 від 04.09.2012 року (а.с. 9).

За виявлені порушення на підставі вищевказаного акта заступником начальника Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 06.09.2012 року винесено постанову за №146144, на підставі якої до ФОП ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції в розмірі 1700 грн. (а.с. 11).

Дана постанова направлялася відповідачу, що підтверджується супровідним листом за вих. №09-3-20/2937 від 07.09.2012 року (а.с.12), та була оскаржена ним в судовому порядку.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_2 16.08.2006 року зареєстрований як фізична особа-підприємець (а.с. 8) та відповідно до довідки територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області від 25.02.2013 року відповідач 08.12.2009 року отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом (а.с.13).

При вирішенні даного спору суд виходив з наступного нормативного регулювання спірних правовідносин.

Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001р. (в редакції, чинній на момент виникнення спірних праовівдносин) встановлено, що загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту, забезпечує: формування та реалізацію державної політики у сфері автомобільного транспорту; нормативно-правове регулювання; визначення пріоритетних напрямів розвитку автомобільного транспорту. Реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Зокрема, в ст.48 даного Закону зазначено, що документами для здійснення внутрішніх вантажних перевезень є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Вказаним Законом встановлено, що водій зобов'язаний пред'являти і інші документи, передбачені законодавством.

Так, наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №340 від 07.06.2010р. "Про затвердження положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів" (далі Положення) встановлено особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів та порядок його обліку. Вимоги цього Положення поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами.

Відповідно до п.6.1. розділу VI даного Положення автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Відповідно до п.1.5 розділу І Положення тахограф - це контрольний пристрій, який встановлюється на транспортному засобі для показу та реєстрації інформації про рух транспортного засобу.

Пунктом 6.3 розділу VI зазначеного вище Положення встановлено, що водій, який керує транспортним засобом та не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія.

Статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

При наданні відповідачем послуг з вантажних перевезень наявність документів, передбачених ст.48 Закону України “Про автомобільний транспорт” та п.6.3 Наказу №340 "Про затвердження положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів", є обов'язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкцій, передбачених ст.60 згаданого Закону.

Крім того, за наслідками оскарження відповідачем постанови №146144 від 06.09.2012 року про застосування до нього фінансових санкцій Івано-Франківським окружним адміністративним судом винесено постанову від 13.06.2013 року про відмову у задоволенні позову ОСОБА_2 до Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій №146144 від 06.09.2012 року (а.с.61-64). Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.08.2015 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишено без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.06.2013 року - без змін (а.с.65-68).

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

В силу закону наведені вище обставини звільняються від доказування.

Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. відповідно до постанови за №146144 від 06.09.2012 року.

На день розгляду справи відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) в дохід державного бюджету (рахунок №31110106700002 УДКСУ в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача 37952250) фінансові санкції в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: Лучко О.О.

Постанова складена в повному обсязі 02.11.2015 року.