29 вересня 2015 року 16:00Справа № 808/2512/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Яланської В.А,. та представників
позивача: ОСОБА_1,
відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Публічного акціонерного товариства «Завод будівельно-опоряджувальних машин»
до Управління пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області
про визнання протиправними дій та скасування розрахунків
08 травня 2015 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства “Завод будівельно-опоряджувальних машин” (далі - позивач або ПАТ “Завод БОМ”) до Управління Пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області (далі - відповідач або УПФУ), в якому позивач просить суд:
-визнати протиправними дії відповідача щодо складання розрахунків №319/02 від 16.01.2015, №1126/02 від 16.02.2015, №1634/02 від 16.03.2015, фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, з січня 2015 року, лютого 2015 року, березня 2015 року на загальну суму 74109,94 грн.;
-скасувати розрахунки №319/02 від 16.01.2015, №1126/02 від 16.02.2015, №1634/02 від 16.03.2015, фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, з січня 2015 року, лютого 2015 року, березня 2015 року на загальну суму 74109,94 грн., складені відповідачем.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що діями УПФУ в Василівському районі Запорізької області включені до розрахунків №319/02 від 16.01.2015, №1126/02 від 16.02.2015, №1634/02 від 16.03.2015, особи які працювали на роботах, передбачених Списком №2 до і після 01.01.1992 та мають право на пільгову пенсію відповідно до ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а з урахуванням діючого законодавства України, відшкодування позивачем витрат відповідача, пов'язаних з виплатою та доставкою пільгових пенсій особам, які мають право на пільгову пенсію відповідно до ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» законодавством не передбачено. Також, зазначає, що відповідачем неправомірно включено до зазначених розрахунків надбавки, суми доплат та підвищень до пенсій, в тому числі за понаднормативний стаж, що суперечить вимогам чинного законодавства. Крім того, по деяким пенсіонерам суми нараховані УПФУ до відшкодування не співпадають із сумами, які позивач розрахував самостійно, а із довідок банку неможливо встановити чи поніс Пенсійний фонд України фактичні витрати на виплату та доставку пенсій.
Ухвалою суду від 30.06.2015 відкрито провадження у справі, розгляд справи у судовому засіданні призначено на 25.06.2015.
Провадження у справі зупинялось до 10.09.2015 року.
10.09.2015 у судовому засіданні було витребувано у відповідача додаткові документи та зупинено провадження до 29.09.2015.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити та дав пояснення в його обґрунтування, аналогічні викладеним у позові та його доповненні.
Представник відповідача позов не визнав у повному обсязі, з підстав зазначених у письмових запереченнях на адміністративний позов, в яких зазначив, що оскаржувані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій складені відповідно до вимог законодавства, особи, щодо яких складено розрахунки, набули право на пенсію після введення в дію Закону України “Про пенсійне забезпечення” та відповідно отримують пенсію на підставі статті 13 зазначеного Закону. Просить відмовити у задоволенні позову.
У судовому засіданні 29.09.2015 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи та дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,
Публічне акціонерне товариство «Завод будівельно-опоряджувальних машин» відповідно до положень Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі - Закон № 400/97-ВР) є платником збору на обов'язкове пенсійне страхування, а також платником страхових внесків відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV) та зареєстроване в УПФУ в Василівському районі Запорізької області.
Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” визначено порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Статтею 1 зазначеного закону встановлено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій № 324/02 від 16.01.2015, № 1095/02 від 12.02.2015, № 1612/02 від 13.03.2015, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, УПФУ в Василівському районі Запорізької області було визначено місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, що підлягає відшкодуванню органам Пенсійного фонду України.
Призначена пенсія на пільгових умовах за вказаними розрахунками громадянам: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20
Як встановлено з матеріалів справи, колишнім працівникам відповідача:
ОСОБА_3 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 30.08.2013р. (протокол від 01.10.2013р. №295) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_4 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 18.04.2008р. (протокол від 30.05.2008р. №1704) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_5 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 21.10.2014р. (протокол від 13.12.2014р. №3) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 47,70%;
ОСОБА_6 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 06.11.2008р. (протокол від 14.11.2008р. №511) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_7 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 02.05.2011р. (протокол від 12.07.2011р. №161472) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 5,31%;
ОСОБА_8 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 12.02.2010р. (протокол від 24.03.2010р. №1641) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 59,80%;
ОСОБА_9 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 22.10.2012р. (протокол від 24.10.2012р. №3443) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_10 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 16.11.2011р. (протокол від 23.11.2011р. №63) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 59,35%;
ОСОБА_11 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 03.06.2014р. (протокол від 13.06.2014р. №356) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 95,50%;
ОСОБА_14 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 28.12.11р. (протокол від 04.04.2012р. №38) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 77,20%;
ОСОБА_15 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 28.04.2012р. (протокол від 17.05.2012р. №333) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_16 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 17.01.2014р. (протокол від 01.04.2014р. №1959) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 85,58%;
ОСОБА_13 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 05.07.2013р. (протокол від 15.07.2013р. №852) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_12 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 08.04.2014р. (протокол від 19.05.2014р. №166499) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_17 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 26.08.2014р. (протокол від 27.08.2014р. №1562) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_18 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 02.01.2015р. (протокол від 15.01.2015р. №46) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 25,33%;
ОСОБА_19 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 04.03.2013р. (протокол від 06.03.2013р. №74) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 100%;
ОСОБА_20 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 16.11.2011р. (протокол від 09.02.2012р. №55) процент стажу пенсіонера на ПАТ “Завод БОМ”- 11,93%;
Відповідно до п. 2 прикінцевих положень Закон України від 09 липня 2003 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:
1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Так, відповідно до норм Законів України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII “Про пенсійне забезпечення” та від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” відшкодуванню підлягали фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” - “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
До набрання чинності Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій регулювався Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, а також Інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 03 червня 1999 року № 4-6, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України № 436/3729 від 5 липня 1999 року, та Інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 жовтня 2001 року № 16-6, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 29 листопада 2001 року № 998/6189, які втратили чинність.
В постанові Верховного суду України від 31 січня 2011 року у справі № 21-69а10 за позовом виробничого підприємства “Рембудмонтаж” до управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області про скасування розрахунку та зобов'язання вчинити дії викладена правова позиція про те, що порядок відшкодування Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту “б” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” не змінився у зв'язку з набранням 1 січня 2004 року Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” чинності, оскільки норми останнього не змінювали регулювання спірних відносин.
На даний час порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі за текстом - Інструкція).
Підпунктом 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції встановлено, що платниками страхових внесків є підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
В пункті 6.1 Інструкції зазначено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до пункту 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону №1058-IV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Стосовно посилання представника позивача на те, що пенсія ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 мала бути призначена відповідно до статті 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, суд вважає необґрунтованими.
Згідно з п.“б” ч.1 ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (у редакції, чинній на момент виходу вказаних громадян на пенсію) на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від міста останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
У ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” зазначено, що порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону.
Згідно з ст.100 Закону України “Про пенсійне забезпечення” особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Відповідно до п.8. “Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”, затвердженого 18.11.2005 наказом Міністерства праці та соціальної політики України №383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за №1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до статті 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовуються “Список №1 производств, цехов, профессий и должностей на подземных работах, на работах с вредными условиями труда и в горячих цехах, работа в которых дает право на государственную пенсию на льготных условиях и в льготных раз мерах” і “Список №2 производств, цехов, профессий и должностей, работа в которых дает право на государственную пенсию на льготных условиях и в льготных раз мерах”, затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.56 №1173.
Зайнятість зазначених пенсіонерів на роботах за списком № 2 підтверджується наявними у матеріалах справи копіями довідок, уточнюючих особливий характер роботи та умови праці, що необхідні для призначення пільгової пенсії, та які були надані представником позивача.
Видаючи зазначені довідки про підтвердження пільгового стажу ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 ПАТ “Завод БОМ” підтвердив наявність у останніх пільгового стажу.
Зазначені громадяни на час прийняття Закону України “Про пенсійне забезпечення” не мали відповідного повного стажу на зазначених роботах для призначення пенсії та віку (в 1992 році вищезазначені пенсіонери не досягли віку з якого можливе призначення пенсії), а призначення пенсії відбулося не раніше 2008 року.
Згідно матеріалів справи, пенсія призначена вказаним вище пенсіонерам після введення у дію Закону України “Про пенсійне забезпечення”, у зв'язку з чим, суд вважає посилання позивача щодо призначення пенсії відповідно до статті 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення” безпідставним та необґрунтованим.
Посилання позивача про те, що до розрахунків № 319/02 від 16.01.2015, №1126/02 від 16.02.2015, №1634/02 від 16.03.2015 незаконно включено до відшкодування пільгові пенсії з урахуванням надбавок, суми доплат та підвищень до пенсій, в тому числі за понаднормативний стаж, суд також вважає безпідставними.
Відмінність розмірів пенсій, що виплачуються в поточному році від розмірів, які зазначені в протоколах про призначення пенсій, полягає у їх збільшенні внаслідок перерахунку.
Суд зазначає, що «надбавки та підвищення», які встановлюються та виплачуються відповідно до положень Закону №1788-ХІІ відрізняються від поняття «збільшення розміру пенсії внаслідок її перерахунку» визначеного Законом №1058-ІV, оскільки законодавством передбачено не тільки різні підстави для таких змін розмірів пенсій (під час встановлення та виплати додаткових доплат, надбавок, підвищень застосовуються норми Закону №1788-ХІІ, під час здійснення перерахунку та виплати пенсії з урахуванням збільшення, яке відбулось внаслідок її перерахунку, - Закон №1058-ІV), а й правові наслідки - додаткові доплати, надбавки, підвищення мають окремий статус та обліковуються окремими рядками, а більшення розміру пенсії внаслідок її перерахунку за нормами Закону №1058-ІV становить її основний розмір.
Така правова позиція висловлена у Постанові Верховного суду України від 12.06.2012 по справі №21-107а12.
Крім того, під час розгляду справи судом досліджене питання щодо здійснення перерахунку пенсій у зв'язку з індексацією, та витребувані відповідні пояснення від відповідача. Надані представником відповідача пояснення підтверджують правомірність дій УПФУ в Василівському районі Запорізької області під час перерахунку пенсій та їх підвищення.
Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку про правомірність та обґрунтованість розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «б» - «з» статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” розрахунків № 319/02 від 16.01.2015, №1126/02 від 16.02.2015, №1634/02 від 16.03.2015, у зв'язку з чим позовні вимоги про їх скасування не підлягають задоволенню.
Враховуючи положення статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України та частини 3 статті 4 Закону України “Про судовий збір”, з урахуванням сплаченого позивачем судового збору у розмірі 182 грн. 70 коп., стягненню з позивача підлягає сума судового збору у розмірі 1644 грн. 30 коп.
Враховуючи вищезазначене, та керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Завод будівельно-опоряджувальних машин» відмовити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Завод будівельно-опоряджувальних машин» (код ЄДРПОУ 04689323) до Державного бюджету України суму судового збору у розмірі 1644,30 грн. (одна тисяча шістсот сорок чотири гривні 30 коп.).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.П. Бойченко