Постанова від 28.10.2015 по справі 826/20671/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

28 жовтня 2015 року 09:19 № 826/20671/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у місті Києві

до комунального підприємства «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду в Святошинському районі міста Києва»

про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління ДФС у місті Києві (надалі - позивач або ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з комунального підприємства «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду в Святошинському районі міста Києва» (надалі - відповідач або Комунальне підприємство) податковий борг у розмірі 1 790 032,37 грн. (в тому числі по податку на додану вартість у сумі 899 146,61 грн. та по земельному податку зх. юридичних осіб - 890 885,76 грн.), шляхом стягнення коштів з усіх розрахункових рахунків цього Комунального підприємства у банках

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача податкового боргу, який виник у зв'язку із несплатою (частковою несплатою) грошових зобов'язань, самостійно визначених ним у податковій звітності юридичної особи, та визначених контролюючим органом (позивачем) в порядку ст. 54 Податкового кодексу України згідно податкових повідомлень-рішень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.09.2015 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

Копію даної ухвали про відкриття скороченого провадження відповідач отримав 30.09.2015, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке наявне в матеріалах судової справи.

Однак, у встановлений судом строк жодних заперечень проти позовних вимог від відповідача до суду не надходило, заяву про визнання позову відповідач суду також не надіслав.

Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

У відповідності до частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються: дата, час та місце її прийняття; найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову; ім'я (найменування) сторін; предмет адміністративного позову; положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов; висновок суду про повне або часткове задоволення чи відмову у задоволенні вимог адміністративного позову з посиланням на досліджені судом докази; розподіл судових витрат; обов'язок відповідача виконати постанову негайно, крім постанови в адміністративній справі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті; строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі. Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

Комунальне підприємство «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду в Святошинському районі міста Києва» (код ЄДРПОУ 36037999) перебуває на обліку в ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві як платник податків за основним місцем обліку.

Згідно довідки про розмір заборгованості та витягів з карток особового рахунку платника податків - Комунального підприємства станом на 28.08.2015 загальний розмір податкового боргу відповідача перед бюджетом становить 1 908 425,59 грн. (в тому числі по податку на додану вартість у сумі 899 146,61 грн. та по земельному податку зх. юридичних осіб - 890 885,76 грн.).

Суд встановив, що заявлена до стягнення заборгованість у розмірі 1 790 032,37 грн. виникла у зв'язку з несплатою (частковою несплатою) відповідачем сум грошових зобов'язань, самостійно визначених ним у податкових деклараціях з податку на додану вартість за звітні періоди листопад-грудень 2014 року та січень-лютий 2015 року, податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015 рік, а також сум грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом за результатами проведених перевірок згідно податкових повідомлень-рішень від 17.01.2015 № 0001791504 і № 0001781504 (надійшли на адресу відповідача 04.02.2015), від 22.04.2015 № 0025011501 і № 0025021501 (надійшли на адресу відповідача 24.07.2015), від 05.05.2015 № 0027031504 і № 0027041504 (надійшли на адресу відповідача 14.05.2015) та від 28.05.2015 № 0028561503 (надійшло на адресу відповідача 05.06.2015).

Доказів оскарження Комунальним підприємством в досудовому та/або судовому порядку перелічених вище податкових повідомлень-рішень сторони до суду не надали.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Одночасно, в силу норм підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

У відповідності до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

В силу підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

З наявних у справі документів вбачається, що позивач вручив 16.09.2014 під розписку уповноваженій посадовій особі платника податку (головному бухгалтеру підприємства Антошиній О.І.) податкову вимогу № 2142-25 від 03.09.2015 на загальну суму боргу в розмірі 376 914,22 грн.

Доказів сплати суми податкового боргу суду не надано.

Згідно з пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Отже, беручи до уваги те, що податкову заборгованість в сумі 1 790 032,37 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, та наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Згідно пункту 8 частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Відповідно до положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись статтями 160-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у місті Києві задовольнити повністю.

2. Стягнути з комунального підприємства «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду в Святошинському районі міста Києва» (код ЄДРПОУ 36037999) за рахунок коштів, які належать йому на праві власності, що знаходяться на банківських рахунках, суму податкового боргу у розмірі 1 790 032,37 грн. (один мільйон сімсот дев'яносто тисяч тридцять дві гривні 37 копійок) в наступному порядку:

- з податку на додану вартість у сумі 899 146,61 грн. зарахувати на р/р 31110029700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, одержувач - УДКСУ у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 37962074 (код платежу 14010100);

- по земельному податку з юридичних осіб у сумі 890 885,76 грн. зарахувати на р/р 33218811700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, одержувач - УДКСУ у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 37962074 (код платежу 18010500).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.М. Кобилянський