Ухвала від 22.09.2011 по справі 0670/3340/11

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02

УХВАЛА

іменем України

"22" вересня 2011 р. Справа № 0670/3340/11

номер рядка статистичного звіту 12.3

Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Котік Т.С.

ОСОБА_1,

при секретарі Соморовій В.А. ,

за участю представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "07" червня 2011 р. у справі № 0670/3340/11 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи про скасування наказу в частині звільнення з посади ,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 7 червня 2011 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 було відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просив постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі. Апелянт зазначає, що судом першої інстанції не враховано, що його звільнення було проведено з порушенням норм чинного законодавства.

Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статті 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що з квітня 2007 року ОСОБА_2 обіймав посаду начальника сектору запобігання правопорушенням та внутрішніх розслідувань Головного управління МНС України в Житомирській області. З грудня 2008 року по грудень 2010 року позивач почав обіймати посаду начальника сектору безпеки та запобігання проявам корупції Головного управління МНС України в Житомирській області, що підтверджується копією наказу № 565 від 19 грудня 2008 року (а.с. 50).

Наказом МНС від 09.12.2010 року № 1084 «Про реорганізацію Головного управління МНС України в Житомирській області»прийнято рішення про реорганізацію Головного управління МНС України в Житомирській області, що утримується в штаті № 06/13 "Головне управління МНС України в Житомирській області", в Управління МНС України в Житомирській області що утримуватиметься на штаті 06/40 "Управління МНС України в Житомирській області" (постійної готовності), чисельністю 85 осіб, у тому числі 59 осіб начальницького складу (а.с. 100).

05 березня 2011 року позивача було ознайомлено з наказом міністра ОСОБА_3 надзвичайних ситуацій № 221 від 30 грудня 2010 року «Про призначення та зарахування у розпорядження осіб начальницького складу та працівників»(а.с.14).

Відповідно до даного наказу (а.с.6-13) та пунктів 32, 49 Положення про порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту позивача було звільнено з посади начальника сектору безпеки та запобігання проявам корупції Головного управління МНС України в Житомирській області та зараховано у розпорядження начальника управління МНС України в Житомирській області.

Суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку, що звільнення з займаної посади та зарахування у розпорядження осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту проводиться виключно з метою вирішення питання щодо подальшого проходження служби вказаними особами та не має нічого спільного із звільненням зі служби.

Такий висновок обгрунтований тим, що відповідно до п. 49 Положення про порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту (далі Положення), особа рядового і начальницького складу для вирішення питання щодо подальшого проходження служби може бути звільнена із займаної посади із зарахуванням у розпорядження начальника відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту в таких випадках: за службовою необхідністю (скорочення штатів, проведення організаційних заходів, після закінчення вищого навчального закладу МНС, переміщення по службі тощо) - до 15 днів; у разі відсутності відомостей про місце перебування особи рядового і начальницького складу понад один місяць - до її повернення на службу в орган чи підрозділ цивільного захисту або до дня виключення із списків особового складу МНС (далі - кадри МНС) відповідно до пункту 111 цього Положення. У виняткових випадках допускається за погодженням з Міністром з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи перебування особи рядового і начальницького складу в розпорядженні начальника відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту з інших підстав на строк до двох місяців.

Згідно п. 50 Положення, у строк перебування особи рядового і начальницького складу в розпорядженні начальника відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту не зараховується час її перебування на стаціонарному лікуванні (обстеженні) та у відпустці (крім відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - відпустки тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку).

Колегія суддів не приймає доводи апеляційної скарги позивача про те, що його звільнення проведено з порушенням норм чинного законодавства. Наказ про звільнення і зарахування у розпорядження начальника управління МНС України в Житомирській області було виконано після того, як позивач приступив до виконання своїх посадових обов'язків, що підтверджується довідкою про нарахування заробітної плати позивачу. Нарахування заробітної плати позивачу за попередньою посадою проведено під час всього періоду перебування його на лікарняному, чого не заперечував позивач.

Згідно з п. 52 Положення про порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, особи рядового і начальницького складу звільняються з посад та зараховуються в розпорядження начальника відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту наказами по особовому складу тих посадових осіб, які мають право призначати їх на ці посади.

Згідно п. 1.2 окремого доручення заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи про погодження перебування на займаних посадах керівників підрозділів з питань запобігання та протидії корупції територіальних підрозділів МНС, ліквідація, реорганізація підрозділів та призначення і звільнення керівників підрозділів з питань запобігання та протидії корупції проводиться лише після погодження з Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (а.с. 99).

Відповідно до п.10 Положення про самостійний сектор безпеки та запобігання проявам корупції Головного Управління МНС України в Житомирській області, сектор очолює начальник, який призначається та звільняється з посади Міністром за поданням начальника Управління протидії корупції та контрольно-ревізійної роботи та погодженням з начальником Головного Управління і Урядовим уповноваженим з антикорупційної політики. (а.с.17-22).

Крім того, 25 квітня 2011року ОСОБА_2 подав рапорт на ім'я начальника Управління МНС України в Житомирській області з проханням про призначення його на посаду провідного фахівця відділу оперативного реагування Управління МНС України в Житомирській області (а.с. 40). Наказом начальника управління МНС України в Житомирській області по особовому складу від 29 квітня 2011 року № 129 позивача було призначено на вказану посаду, що свідчить про те що він погодився зі своїм звільненням із зарахуванням у розпорядження начальника управління МНС України в Житомирській області (а.с. 41).

За таких обставин суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку , що відповідач при прийнятті рішення про звільнення позивача з посади та зарахування у розпорядження начальника управління МНС України в Житомирській області діяв у межах наданих йому повноважень та на підставі діючого законодавства.

Враховуючи вищевикладене, постанова суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні усіх обставин справи в їх сукупності. Судом вірно встановлено характер спірних взаємовідносин та обґрунтовано застосовано норми матеріального права до їх вирішення. Порушень норм процесуального закону, які б могли призвести до прийняття невірного рішення , не встановлено. Твердження апеляційної скарги зазначений висновок суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 195,196,198,200,206,212 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 7 червня 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Є.М. Мацький

судді: Т.С. Котік

ОСОБА_1

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_2 АДРЕСА_1,10000

3- відповідачу ОСОБА_3 України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи вул. Гончара, 55-А,м.Київ,01030