Ухвала від 12.07.2011 по справі 0670/4322/11

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02

УХВАЛА

іменем України

"12" липня 2011 р. Справа № 0670/4322/11

номер рядка статистичного звіту 10.2.4

Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Котік Т.С.

ОСОБА_1,

при секретарі Лабунській Ю.В. ,

за участю позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "28" квітня 2011 р. у справі № 0670/4322/11 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання рішення незаконним ,

ВСТАНОВИЛА:

23 квітня 2011 року ОСОБА_2 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому оскаржував дії відповідача, пов"язані з виплатою пенсії.

28 квітня 2011 року ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду позовна заява була повернута ОСОБА_2 у зв"язку з непідсудністю даної справи вказаному суду.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом норм процесуального законодавства, просив скасувати ухвалу судді від 28.04.2011 р. і повернути матеріали адміністративної справи до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження у справі. Апелянт зазначає, що його спір з відповідачем не пов"язаний з питанням нарахування та виплати пенсії.

Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах, передбачених статті 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Повертаючи позовну заяву ОСОБА_2, суд першої інстанції зазначив, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку, що спір у даній справі виник з приводу обчислення пенсії і він відноситься до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного.

Є правильним висновок суду, що за даних обставин належним адміністративним судом по вирішенню вказаної адміністративної справи, з огляду на вимоги частини 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, є місцевий загальний суд як адміністративний суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

Ухвала є законною та обгрунтованою, підстав для її скасування немає.

Керуючись ст.ст. 195,196,200,206,212 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а ухвалу судді Житомирського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Є.М. Мацький

судді: Т.С. Котік

ОСОБА_1

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_2 АДРЕСА_1,12443

3- відповідачу ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вул.Ольжича, 7,м.Житомир,10003