Постанова від 20.10.2015 по справі 820/6914/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2015 р. Справа № 820/6914/15

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Кононенко З.О.

Суддів: Бондара В.О. , Калитки О. М.

за участю секретаря судового засідання Вовченко І.В

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Моноліт" Будівельний альянс", Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2015р. по справі № 820/6914/15

за позовом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Моноліт" Будівельний альянс" в особі арбітражного керуючого ОСОБА_2

до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3 , Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області треті особи Публічне акціонерне товариство "Укрсоцбанк" , Публічне акціонере товариство "ОСОБА_4 Аваль" , Комунальне підприємство " Харківське міське бюро технічної інвентарізації" , Департамент містобудування, архітектури та генерального плану виконавчого комітету Харківської міської ради

про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Моноліт" Будівельний альянс" в особі арбітражного керуючого ОСОБА_2 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3 та Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області про скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3 № 17557522чад 28.11.2014 року про державну реєстрацію припинення права власності ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Моноліт» Будівельний альянс» (адреса: м. Харків, провулок Мало-Панасівськии, 4/7,/код ЄДР1ЮУ 32436574) на об'єкт незавершеного будівництва, що розташований за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Балакірєва, б/н та закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справі за реєстраційним номером 513411163101; про зобов'язання Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про скасування рішення державного реєстратора речових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3 № 17557522 від 28.11.2014 року про державну реєстрацію припинення права власності ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Моноліт» Будівельний альянс» (адреса: м. Харків, провулок Мало-Панасівський, 4/7, код ЄДРПОУ 32436574) на об'єкт незавершеного будівництва, що розташований за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Балакірєва, б/н та закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи за реєстраційним номером 513411163101; про зобов'язання Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області поновити державну реєстрацію права власності (форма власності: приватна) на об'єкт незавершеного будівництва, що розташований Харківська обл., м. Харків, вул. Балакірєва, б/н за ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Моноліт» Будівельний альянс» (адреса: м. Харків, провулок Мало-Панасівський, 4/7, код ЄДРПОУ 32436574), з дати закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи за реєстраційним номером 513411163101, а саме з 28.11.2014 р.; про зобов'язання Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області відкрити розділ Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справу за реєстраційним номером 513411163101 з дати закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи за реєстраційним номером 513411163101, а саме з 28.11.2014 р.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 17.08.2015 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.

Позивач, не погодившись із постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Третя особа, Публічне акціонерне товариство "Укрсоцбанк", не погодившись із постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги третя особа посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга третьої особи не підлягає задоволенню, разом з тим апеляційна скарга позивача підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності) вид реєстрації - припинення за №9081886 від 24.11.2014 р. звернувся представник ТОВ "Моноліт" Будівельний альянс" ОСОБА_5, яка діяла на підставі довіреності №1, виданої 27.05.2014 р. ТОВ "Моноліт" Будівельний альянс".

Заявником надані також наступні документи:

- квитанції про сплату держмита та за одержання витягу;

- довіреність №1 від 27.05.2014 р.;

- копії паспортів та кодів;

- витяги про державну реєстрацію прав від 31.10.2012 р.;

- свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;

- виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- статут ТОВ “Моноліт” Будівельний альянс”;

- довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організації;

- довідка про взяття на облік платника податків;

- наказ від 05.08.2010 р.;

- контракт з директором від 05.08.2010 р.;

- протокол від 05.08.2010 р.;

- лист КП "Харківське МіськБТІ" № 2490058 від 15.07.2014 р.

За наслідками розгляду вищезазначеної заяви, 28.11.2014 р. державним реєстратором Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції ОСОБА_3 було прийняте рішення №17557522 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та рішення про закриття розділу Державного реєстру речових трав на нерухоме майно та реєстраційної справи за №513411163101.

Відмовляючи у задоволені адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що рішення державного реєстратора, що оскаржується прийняте ним на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України.

Колегія суддів не погоджується з вищезазначеним висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Відповідно до ч. 2 статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» держава гарантує достовірність зареєстрованих прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, у тому числі: відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.

Відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що органи державної реєстрації прав, державні реєстратори забезпечують достовірність інформації, її захист від несанкціонованого доступу, оновлення, архівування та відновлення даних, їх оперативний пошук і документальне відтворення процедури державної реєстрації прав, оперативне надання витягів про зареєстровані права та/або їх обтяження з Державного реєстру прав.

Згідно з абзацом другим частини другої статті 15 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.13 №868 затверджено Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до п.15 Порядку під час розгляду заяви і документів, що додаються до неї, державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно, їх обтяженнями, зокрема щодо:

1) обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у встановлених законом випадках);

2) повноважень заявника;

3) відомостей про нерухоме майно, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах;

4) наявності обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до закону;

5) наявності факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.

Як вбачається із матеріалів справи, заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подано представником ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс» до заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо власності) вид реєстрації - припинення за №9081886 від 24.11.2014 р. на підтвердження повноважень представника було надано: довіреність №1 від 27.05.2014 р. підписану директором ОСОБА_6

На підтвердження повноважень ОСОБА_6 як діючого директора ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс», вказаним представником було подано: копія паспорту та коду ОСОБА_6; копія паспорту та коду уповноваженої за довіреністю особи; виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Моноліт» Будівельний альянс» від 11.06.2013 року; ОСОБА_6 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Моноліт» Будівельний альянс» від 27.11.2012 року; Статут ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Моноліт» Будівельний альянс» від 10.08.10 р.; довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА № 746963 від 29.12.2012 р.;. наказ №52-К від 05.08.2010 р. ;протокол № 6/08-10 загальних зборів часників ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс» від 05.08.10р.

Разом з тим, жоден з поданих представником ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс» документів не поданий станом на дату підписання довіреності, а отже виходячи з цього не можливо було встановити чи дійсно директором ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс» на дату підписання довіреності був ОСОБА_6, а саме станом на 27.05.2014 р.

До того ж, до документів представника ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс», які були подані до державного реєстратора 24.11.2014 року для припинення права власності, було долучено ОСОБА_6 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Моноліт» Будівельний альянс» від 27.11.2012 року станом на 27.11.2012.

Отже, представником ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс» державному реєстратору замість актуального ОСОБА_6 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс» станом на листопад 2014 року, в якому вже було зазначено відомості про визнання боржника ОСОБА_7 та призначення ліквідатором ОСОБА_7 ОСОБА_2, яка в силу положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з 18.09.2014 року є єдиним законним представником ТОВ «Моноліт» Будівельний альянс», було подано ОСОБА_6 дворічної давності.

Щодо відповідності інформації, зазначеної у листі КП «Харківське міське БТІ» № 2490058 від 15.07.2014 р., вимогам законодавства колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до п. 60 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №868 від 17.10.2013р., для проведення державної реєстрації припинення власності на об'єкт нерухомого майна у зв'язку з його знищенням заявник подає органу державної реєстрації прав документ, відповідно до якого підтверджується факт такого знищення.

З матеріалів реєстраційної справи № 513411163101 слідує, що заявником на підтвердження факту знищення було подано лист КП «Харківське міське БТІ» №2490058 від 15 07 2014 р.

В матеріалах справи наявні докази, якими інформація в поданому листі КП «Харківське міське БТІ» №2490058 від 15 072014 визнана не достовірною, а саме: лист КП «Харківське міське БТІ» №4261 від 27 07.2015 р.

Окрім того, з 01 січня 2013 року на Бюро технічної інвентаризації покладено наступні функції: проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна на підставі Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №127 від 24.05.2001 року зі змінами (надалі за текстом - Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації); проведення поділу, виділу та розрахунку часток об'єктів нерухомого майна на підставі Інструкції щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об'єктів нерухомого майна затвердженої Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №55 від 18.06.2007 року зі змінами та здійснюють прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів відповідно до Порядку затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №461 від 13 квітня 2011 року зі змінами. Отже Бюро технічної інвентаризації не уповноважене підтверджувати наявність або відсутність фактів знесення об'єктів будівництва простими листами.

Відповідно до п. 1.3. Регламенту взаємодії виконавчих органів Харківської міської ради та КП «Харківське Міське БТІ» при реалізації положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» затвердженого Рішенням Харківської міської ради Харківської області від 25 вересня 2013 року № 1247/13 (надалі за текстом - Регламент) визначено, що Органом, уповноваженим надавати інформацію про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, здійснену в установленому порядку до 1 січня 2013 року, забезпечувати доступ державних реєстраторів прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб до інвентаризаційних справ об'єктів нерухомого майна, реєстрових книг, а також розглядати письмові запити судів, органів внутрішніх справ, прокуратури, Служби безпеки України, податкової служби, Державної фінансової інспекції України та інших правоохоронних органів та органів державного контролю щодо надання інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, є Департамент містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради.

Згідно з пунктом 1.4. Регламенту всі інвентаризаційні справи об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності, розміщених на території міста Харкова, та реєстрові книги, які велися до 1 січня 2013 року КП «Харківське Міське БТІ» як органом, що проводив дії з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, належать Харківській міській раді в особі Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради.

Пунктом 1.5. зазначеного Регламенту встановлено, що до інформації, яка міститься в інвентаризаційних справах об'єкта нерухомого майна, відносяться: технічний паспорт, експлікація приміщень, відомості щодо технічної інвентаризації об'єкту нерухомого майна, а саме - найменування, літеровка, загальна та житлова площа, опис конструктивних елементів, технічний стан будівель, розрахунки часток у спільній власності, інвентаризаційна оцінка основних будівель та допоміжних споруд; площі земельної ділянки (у разі наявності такої інформації); копи правовстановлюючих документів на нерухоме майно, відомості про власників майна або його частин дані про об'єкти незавершеного будівництва з визначенням проценту готовності.

На підставі викладеного колегія суддів дійшла висновку, що КП «Харківське Міське БТІ» станом на 15 липня 2014р. не мало можливості надати заявнику запитувану інформацію, оскільки відповідно до положень Регламенту воно не було володільцем інвентаризаційних справ.

До того ж, відповідно до положень Регламенту, запити на надання інформації з інвентаризаційних справ направляються на ім'я Харківського міського голови.

Відповідно до п. 1.2. Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації встановлено, що технічна інвентаризація проводиться у таких випадках:

- перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, у тому числі після проведення реконструкції та капітального ремонту;

- перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва;

- перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об'єднання об'єкта нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об'єднання або виділення частки завершений будівництвом об'єкт приймався в експлуатацію.

В інших випадках технічна інвентаризація проводиться за бажанням замовника.

Пунктом 1.4. Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації встановлено, що технічна інвентаризація об'єктів нерухомого майна проводиться суб'єктами господарювання, у складі яких працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію у Мінрегіоні України та отримали кваліфікаційний сертифікат відповідно до статті 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" та постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року N 554 "Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури" (далі - виконавці).

На підставі матеріалів технічної інвентаризації складаються інвентаризаційні справи (додаток 1) та технічні паспорти (додатки 2 - 8, 18), які скріплюються підписом керівника та печаткою суб'єкта господарювання, а також підписом виконавця робіт із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката та його печаткою.

Відповідно до п. 1.5. Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації інвентаризаційна справа формується і ведеться на кожен об'єкт нерухомого майна на весь час його існування та зберігається в органі державної реєстрації прав за місцезнаходженням такого об'єкта.

Пунктом 11 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації визначено, що у разі виявлення змін щодо складу, технічного стану, власників будинків тощо, суб'єкти господарювання вносять до інвентаризаційних документів відповідні виправлення та доповнення.

При наявності змін технічний паспорт замінюється на новий з позначкою про це в старому технічному паспорті, який залишається у замовника.

Матеріал має бути сконцентрований в одній інвентаризаційній справі (паралельні справи не заводяться).

Зміни у земельних ділянках, будинках, господарських будівлях установлюються шляхом зіставлення даних, відображених у існуючих планах та описах, з дійсним станом об'єктів при безпосередньому обстеженні на місці.

Виявлені зміни заносяться в нові абриси і ескізи з наступним перенесенням в інвентаризаційні плани, журнали, описи, картки і експлікації.

На підставі викладеного колегія суддів дійшла висновку, що при проведенні обстеження земельної ділянки на замовлення директора ТОВ «Моноліт «Будівельний альянс» ОСОБА_6 та після складання акту поточних змін та схеми розташування обстежуваної земельної ділянки, технік КП «Харківське міське БТІ» повинен був внести зміни до технічного паспорту об'єкту незавершеного будівництва за адресою: м. Харків, вул. Балакірєва, б/н. До того ж технік КП «Харківське міське БТІ» повинен був направити відповідний запит та витребувати інвентаризаційну справу в Департаменті містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради з метою виготовлення нового технічного паспорту для замовника, відповідно до положень Інструкції про проведення технічної інвентаризації.

Відповідно до Методичних рекомендацій стосовно документів, необхідних для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, схвалених колегією Державної реєстраційної служби України 11.12.2012 (протокол № 3), для проведення державної реєстрації припинення права власності на нерухоме майно у зв'язку з його знищенням заявник, крім документа що підтверджує його особу (документа, що підтверджує повноваження особи діяти від імені іншої особи) і реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України), подає органові державної реєстрації прав технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна, та підтверджує факт його знищення.

Заявником технічний паспорт для проведення державної реєстрації припинення права власності на нерухоме майно у зв'язку з його знищенням не подавався.

Таким чином, при розгляді заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо власності) вид реєстрації - припинення за №9081886 від 24 11 2014 р. державним реєстратором не встановлено:

- відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень, оскільки до заяви не додано жодних документів, які б підтверджували повноваження директора на дату підписання довіреності та на дату подання документів;

- не встановлено відповідність документів, що подані, вимогам законодавства, а саме листа КП «Харківське міське БТІ» №2490058 від 15.07.2014 р., в результаті чого Державним реєстратором Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3 прийнято помилкове рішення щодо закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи.

Щодо апеляційної скарги третьої особи Публічногого акціонерного товариства "Укрсоцбанк", колегія суддів дійшла висновку, що зазначена апеляційна скарга не підлягає задоволенню, оскільки Публічне акціонерне товариство "Укрсоцбанк" не є суб'єктом спірних правовідносин, щодо державної реєстрації припинення права власності ТОВ "Моноліт" Будівельний альянс" на об'єкт незавершеного будівництва, розташованого за адресою: Харківська область, м. Харків, вул. Балакірєва, б/н та щодо закриття розділу Державного реєстру речових трав на нерухоме майно та реєстраційної справи за № 513411163101.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що через часткове порушення судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, постанова суду першої інстанції - підлягає частковому скасуванню, з прийняттям нової постанови в цій частині про часткове задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Моноліт" Будівельний альянс" в особі арбітражного керуючого ОСОБА_2 задовольнити частково.

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2015р. по справі № 820/6914/15 скасувати в частині відмови у задоволені позову про скасування рішення Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3 від 28.11.2014 р. №17557522 про державну реєстрацію припинення права власності ТОВ "Моноліт" Будівельний альянс" на об'єкт незавершеного будівництва, розташованого за адресою: Харківська область, м. Харків, вул. Балакірєва, б/н та закриття розділу Державного реєстру речових трав на нерухоме майно та реєстраційної справи за № 513411163101.

В цій частині прийняти нову постанову, якою позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3 від 28.11.2014 р. №17557522 про державну реєстрацію припинення права власності ТОВ "Моноліт" Будівельний альянс" на об'єкт незавершеного будівництва, розташованого за адресою: Харківська область, м. Харків, вул. Балакірєва, б/н та закриття розділу Державного реєстру речових трав на нерухоме майно та реєстраційної справи за № 513411163101.

В іншій частині постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_8

Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_9 ОСОБА_10

Повний текст постанови виготовлений 26.10.2015 р.