27 жовтня 2015 р. Справа № 876/8581/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Гулида Р.М., Кузьмича С.М.
при секретарі судового засідання: Корнієнко О.І.
за участю представника відповідача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Приватного підприємства «Окко-Нафтопродукт» та Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 05.08.2015 року у справі за поданням Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до Приватного підприємства «Окко-Нафтопродукт» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,-
У серпні 2015 року Броварська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області звернулася до суду першої інстанції з поданням Приватного підприємства «Окко-Нафтопродукт» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
В обґрунтування подання зазначено, що відповідач відмовив у допуску посадових осіб податкової інспекції до проведення фактичної перевірки господарської одиниці - АЗС з магазином (за адресою: Київська обл., м.Бровари, вул.Осипова, 131), яка належить ПП «Окко-Нафтопродукт», що стало підставою для прийняття рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків, обґрунтованість якого має бути перевірена судом.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 05.08.2015 року подання Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до Приватного підприємства «Окко-Нафтопродукт» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків задоволено частково. Підтверджено обґрунтованість застосування умовного адміністративного арешту майна Приватного підприємства «Окко-Нафтопродукт» накладеного рішенням начальника Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 31.07.2015 року №11135/10/10-06-10. У задоволенні решти вимог подання відмовлено.
Постанову суду першої інстанції оскаржили Приватне підприємство «Окко-Нафтопродукт» та Броварська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області. Вважають, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційних скаргах. Приватне підприємство «Окко-Нафтопродукт» просить скасувати постанову суду першої інстанції та провадження у справі закрити. Броварська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою подання задоволити у повному обсязі.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційні скарги апелянтів слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 28.07.2015 року головними державними ревізорами-інспекторами ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з метою вручення наказу та повідомлення про проведення фактичної перевірки Підприємства, було здійснено виїзд за адресою: Київська обл., м.Бровари, вул.Осипова, 131 на господарську одиницю - АЗС з магазином, що належить ПП «Окко-Нафтопродукт».
При виїзді на господарську одиницю - АЗС з магазином, що належить ПП «Окко-Нафтопродукт» представнику Підприємства були пред'явлені для ознайомлення направлення на перевірку від 28.07.2015 року №4352, №4353 та вручено для ознайомлення й отримання копію наказу про проведення фактичних перевірок від 30.06.2015 року №251, що підтверджується особистим підписом представника Підприємства ОСОБА_4 в направленнях на перевірку.
Так, посадовими особами ГУ ДФС у Київській області на підставі направлень на перевірку та у відповідності до наказу було здійснено виїзд за адресою: Київська обл., м.Бровари, вул.Осипова, 131 для перевірки господарської одиниці - АЗС з магазином, що належить ПП «Окко-Нафтопродукт», проте ОСОБА_4 їх не було допущено до проведення перевірки, про що складено акт №1769/1000/22/36670361 від 30.07.2015 року. Вказаний акт був підписаний, зокрема, уповноваженою особою Підприємства ОСОБА_4 із зауваженнями, до яких надано ним також додаткові пояснення.
31.07.2015 року начальник Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, розглянувши звернення начальника відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Київській області й додані до нього матеріали про застосування адміністративного арешту майна платника податків - ТзОВ «Окко-Нафтопродукт», вирішив застосувати умовний адміністративний арешт майна платника податків ТзОВ «Окко-Нафтопродукт», що перебуває, розміщене, зберігається за адресою: 1)Київська обл., м.Бровари, вул.Осипова, буд. №131; 2)Київська обл., м.Бровари, вул.Кутузова, буд. №127; 3)Київська обл., Броварський р-н, смт.Велика Димерка, дор.Київ-Чернігів-Нові Яриловичі (праворуч); 4)Київська обл., Броварський р-н, смт.Велика Димерка, дор.Київ-Чернігів-Нові Яриловичі (ліворуч), про що прийнято відповідне рішення.
Прийнятим рішення мотивовано наявністю передбачених підпунктом 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 ПК України обставин, про що складено акт відмови від допуску посадових осіб до проведення фактичної перевірки №1769/1000/22/36670361 від 30.07.2015 року, призначеної згідно із наказом ГУ ДФС у Київській області від 30.06.2015 року №251.
Відповідно до п.п.75.1.3 п.75.1 ст.75 ПК України, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Згідно п. 80.1 ст. 81 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи), а п.80.5 ст.80 ПК України визначено, що допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється, згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 ПК України визначено порядок проведення перевірки, перелік документів, які повинні бути пред'явлені перевіряючими при проведенні документальної або фактичної перевірки.
Як встановлено судом першої інстанції та з висновком якого погоджується апеляційний суд наказ та направлення складені у повній відповідності з вимогами ст.81 ПК України. Факт пред'явлення працівниками ДПІ наказу та направлень підтверджується не лише складеними актами, а також і поясненнями представника відповідача.
Судова колегія звертає увагу, що із наданих перед початком перевірки ревізорами документів можливо було встановити ідентичність осіб, найменування платника податків, а посилання представника відповідача як на підставу для відмови у підтвердженні обґрунтованості адміністративного арешту на деякі неточності у зазначених документах, зокрема, на виправлення у направленнях на перевірку дати наказу, а в направленнях - на відсутність місцезнаходження об'єкта господарювання не є такими, що дають платнику податків підстави не допускати посадових осіб податкового органу до перевірки, адже копію наказу про проведення перевірки від 30.06.2015 року (який виготовлений без жодних виправлень), було отримано уповноваженою особою господарської одиниці відповідача та в останньої не виникало питань щодо його неналежного оформлення.
Таким чином, направлення на перевірки та наказ на проведення перевірок на день вручення їх уповноваженому працівнику відповідача були належним чином оформлені, що є підставою для початку проведення перевірки, відповідно до положень ст.81 ПК України.
Узагальнюючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для часткового задоволення подання.
Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційних скарг являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційних скарг слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів,-
Апеляційні скарги Приватного підприємства «Окко-Нафтопродукт» та Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 05.08.2015 року у справі №813/4107/15 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В. Улицький
Судді: Р. Гулид
ОСОБА_5
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 28.10.2015 року