Ухвала від 29.10.2015 по справі 803/3656/15

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

29 жовтня 2015 року Справа № 803/3656/15

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ковальчук В.Д., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до першого заступника прокурора Волинської області Корецького О.П. про визнання нечинним пред'явлення позовної заяви до суду,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до першого заступника прокурора Волинської області Корецького О.П. про визнання нечинним пред'явлення прокуратурою Волинської області позовної заяви в інтересах Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та державного підприємства "Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до Ковельського міськрайонного суду про стягнення в порядку регресу з генерального директора ДП "Волиньстандартметрологія" ОСОБА_1 шкоди, завданої незаконним звільненням ОСОБА_2

Позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в зв'язку з чим слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України.

Завданням адміністративного судочинства, відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Стаття 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів.

Зокрема, пунктом 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, ОСОБА_1 звернувся з позовом про визнання нечинним пред'явлення прокуратурою Волинської області позовної заяви в інтересах Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та державного підприємства "Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до Ковельського міськрайонного суду про стягнення в порядку регресу з генерального директора ДП "Волиньстандартметрологія" ОСОБА_1 шкоди, завданої незаконним звільненням ОСОБА_2

Відповідно до ч.2 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина (громадянина України, іноземця або особи без громадянства) у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Проаналізувавши зміст позовної заяви, суддя дійшов висновку, що відповідач відповідно до Закону України "Про прокуратуру" під час пред'явлення позовної заяви в інтересах Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та державного підприємства "Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до Ковельського міськрайонного суду про стягнення в порядку регресу з генерального директора ДП "Волиньстандартметрологія" ОСОБА_1 шкоди, завданої незаконним звільненням ОСОБА_2 здійснював процесуальні функції прокуратури в порядку реалізації представницьких функцій, проте не здійснював владних управлінських функцій, а тому відповідно до положень статей 2, 3 Кодексу адміністративного судочинства України даний спір не є публічно-правовим.

Пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З врахуванням викладеного, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити та роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Керуючись пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до першого заступника прокурора Волинської області Корецького О.П. про визнання нечинним пред'явлення позовної заяви до суду відмовити.

Ухвалу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з такою самою позовною заявою щодо якої постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Д. Ковальчук