ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про повернення позовної заяви
м. Київ
23 листопада 2010 року№ 2а-16622/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Київської регіональної митниці за участю третьої особи Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил,-
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 до Київської регіональної митниці за участю третьої особи Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.2. ч.2 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Порядок провадження у справах про порушення митних правил, процесуальні дії та порядок їх проведення, оскарження постанов у справах про порушення митних правил визначено розділом ХІХ Митного Кодексу України.
Порушення митних правил згідно зі ст. 319 Митного Кодексу України є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України та за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до ст. 356 Митного Кодексу України провадження у справі про порушення митних правил включає в себе виконання процесуальних дій зазначених у ст. 378 цього Кодексу, розгляд справи та винесення постанови.
Статтею 357 Митного Кодексу України визначено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється згідно з цим Кодексом, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Із матеріалів справи вбачається, що посадовою особою митниці складено постанову про порушення митних правил №643/10000/10 від 27.10.10 р. за ознаками ст. 355 Митного Кодексу України та прийнято рішення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн.
Згідно ч. 2 ст. 386 Митного Кодексу України справа про порушення митних правил, передбачених ст. 355 цього Кодексу, розглядаються місцевими судами (суддями) за місцем розташування митних органів, посадові особи яких здійснювали провадження у цих справах.
Таким чином, провадження у справах про порушення митних правил, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про порушення митних правил, накладення адміністративних стягнень, оскарження постанов суду (судді) у справі про порушення митних правил здійснюється у порядку, передбаченому Митним Кодексом України та Кодексом про адміністративні правопорушення і не належить до компетенції Окружного адміністративного суду міста Києва.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. п. 6 ч. 3 ст. 108, 160 КАС України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Київської регіональної митниці за участю третьої особи Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил - повернути позивачеві.
Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Суддя Є.В. Аблов