ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про повернення позовної заяви
м. Київ
14 жовтня 2010 року№ 2а-14382/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шелест С.Б., ознайомившись з позовною заявою
За позовомОСОБА_1
доУправління праці та соціального захисту населення Дніпровського району у м. Києві
провизнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання протиправними дій відповідача в частині не донарахування та недоплати разової допомоги на оздоровлення; зобов'язання відповідача зробити перерахунок та виплатити недоплачену щорічну компенсацію на оздоровлення за 2007-2009 роки в сумі 8 745 грн.; зобов'язання відповідача і надалі виплачувати щорічну компенсацію на оздоровлення.
Дослідивши подану позовну заяву, суд вважає, що вказані вимоги не підсудні цьому адміністративному суду, виходячи з наступного.
Частиною 1 Закону України від 25.12.2008, № 808-VI «Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам», було внесено зміни до ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме частину першу вказаної статті доповнено пунктом 3 такого змісту:
«місцевим адміністративним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг».
Частиною 2 Закону України від 18.02.2010, № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», було виключено пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підпунктом 10 п.п. 3.7 п. 3 Розділу «Прикінцеві положення»Закону України «Про судоустрій та статус суддів»№ 2453-VI від 07.07.10р. - ч. 1 ст. 18 КАС України доповнено пунктом четвертим такого змісту: «усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг».
Відповідно до підпункту 2 підпункту 3.6 та підпункту 10 підпункту 3.7 пункту 3 розділу XII «Прикінцеві положення»вищенаведеного Закону - щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року.
Рішенням Конституційного Суду від 09.09.2010, № 19-рп/2010 «У справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами»(далі -Рішення КСУ), було вирішено:
1. Визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI, а саме:
- пункту 2 розділу I: "Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., NN 35 - 37, ст. 446) виключити".
2. Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI.
3. Положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, після ухвалення Рішення КСУ (з 09.09.2010р.) та до вступу в силу п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України (до 01.01.11р.) діє пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи викладене вище, вказаний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Враховуючи викладене та керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, адміністративний позов підлягає поверненню.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
позовну заяву повернути ОСОБА_2
Ухвалу про повернення позовної заяви разом позовною заявою з усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати заявнику.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Шелест С. Б.