ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
22 жовтня 2010 року № 2а-14929/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до прокурора м. Черкаси ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії ,-
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 до прокурора м. Черкаси ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії.
В позовній заяві позивач просить зобов'язати прокурора м. Черкаси ОСОБА_2 визначити у формі резолюції порядок проведення перевірки в порядку ст. 97 КПК України поданої позивачем заяви про злочин від 14.09.09 р. відносно начальника управління містобудування та архітектури Черкаського міськвиконкому ОСОБА_3 щодо складення та видачі завідомо неправдивого висновку № 7746/14 від 17.01.08 р.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до рішення Конституційного ОСОБА_2 України від 25.05.2001 року №6-рп/2001 правосуддя України здійснюється шляхом розгляду і вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України. Цим рішенням Конституційного ОСОБА_2 України кримінальне судочинство визначено як врегульований нормами кримінально -процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу -підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів. Захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості при розслідуванні кримінальної справи оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства і прокуратури. Але таке оскарження може здійснюватися у порядку, встановленому КПК України.
Згідно п. 2 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Таким чином, позовні вимоги щодо зобов'язання прокурора м. Черкаси ОСОБА_2 визначити у формі резолюції порядок проведення перевірки в порядку ст. 97 КПК України поданої позивачем заяви про злочин від 14.09.09 р. відносно начальника управління містобудування та архітектури Черкаського міськвиконкому ОСОБА_3 щодо складення та видачі завідомо неправдивого висновку № 7746/14 від 17.01.08 р. не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства, оскільки ці правовідносини врегульовані кримінально-процесуальним законодавством України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене суд вважає необхідним відмовити позивачу у відкритті провадження в порядку адміністративного судочинства та повернути йому позов з усіма доданими до нього матеріалами.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 17, 109, 158 -160, 165 КАС України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за ОСОБА_1 до прокурора м. Черкаси ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Аблов