ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
14 жовтня 2010 року № 2а-14458/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання незаконним та не чинним Переліку частково,-
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулись ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання незаконним та не чинним Переліку частково.
Згідно із ст. 104 КАС до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права; свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Кодексом адміністративного судочинства встановлені вимоги щодо форми і змісту позовної заяви, порядку її подання.
Частиною 3 ст. 105 КАС передбачено вимоги, які може містити адміністративний позов.
Відповідно до ст. 106 КАС у позовній заяві зазначаються, зокрема зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
В позовній заяві позивач просить визнати незаконним та не чинним п. 1 Переліку технічних засобів, що використовуються в підрозділах Державтоінспекції МВС для виявлення та фіксування порушень правил дорожнього руху», затвердженого 1 березня 2010 р. № 33, зареєстрованого в Мін'юсті 30.03.10 р. за №262/17557.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Однак оскаржуваний Перелік не є ні нормативно-правовим актом, ні актом індивідуальної дії.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду уточнення позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги із зазначенням який саме позивач оскаржує нормативно-правовий акт чи акт індивідуальної дії, а також які права та обов'язки позивачів порушує цей акт.
При таких обставинах позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання незаконним та не чинним Переліку частково -залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1, ОСОБА_2 про необхідність в строк до 02 листопада 2010 року включно усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Аблов