Ухвала від 23.09.2010 по справі 2а-13491/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

23 вересня 2010 року № 2а-13491/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову дочірнього підприємства «Інвест-Обухів»до державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель у Київській області ОСОБА_1 про визнання протиправними дії та скасування акту перевірки № 376/96 від 12.02.10 р.,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось дочірнє підприємство «Інвест-Обухів» до державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель у Київській області ОСОБА_1 про визнання протиправними дії та скасування акту перевірки № 376/96 від 12.02.10 р.

Згідно із ст. 104 КАС до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права; свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Кодексом адміністративного судочинства встановлені вимоги щодо форми і змісту позовної заяви, порядку її подання.

Частиною 3 ст. 105 КАС передбачено вимоги, які може містити адміністративний позов.

Відповідно до ст. 106 КАС у позовній заяві зазначаються, зокрема зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

В позовній заяві позивач оскаржує акт обстеження земельної ділянки № 376/96 від 12.02.10 р.

Відповідно ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Акт перевірки -це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання. Вказаний акт не є правовим актом індивідуальної дії, оскільки не є актом застосування норм права та не встановлює конкретні приписи, звернені до окремої особи. Такий акт є лише передумовою прийняття суб'єктом владних повноважень правових актів індивідуальної дії та встановлює факти, які самі по собі не є актом застосування норм права та не встановлюють конкретні приписи до позивача. Також, слід зазначити, що акт перевірки лише фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, що зобов'язує до вчинення будь-яких дій, оскільки акт перевірки не носить обов'язкового характеру для особи, яка перевіряється, не встановлює, припиняє або змінює правовідносини, права та обов'язки осіб, не породжує правових наслідків. Права та обов'язки для суб'єкта господарювання, перевірку якого проведено, породжує саме рішення, прийняте на підставі складеного за результатами перевірки акта. Таким чином, зазначений в позовній заяві акт перевірки фіксує лише дії державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель у Київській області ОСОБА_1 при проведенні ним перевірки.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду уточнення позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, а також зазначити в чому саме полягає порушення прав та інтересів позивача.

При таких обставинах позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов дочірнього підприємства «Інвест-Обухів»до державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель у Київській області ОСОБА_1 про визнання протиправними дії та скасування акту перевірки № 376/96 від 12.02.10 р. -залишити без руху.

Повідомити дочірнє підприємство «Інвест-Обухів»про необхідність в строк до 13 жовтня 2010 року включно усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.

Суддя Є.В. Аблов