Ухвала від 30.09.2010 по справі 2а-13842/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

30 вересня 2010 року № 2а-13842/10/2670

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шелест С.Б., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

За позовом

Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва

до відповідача

Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестпрогрес»

про

визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації та припинення юридичної особи

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Деснянському районі м. Києва звернулось до суду з позовом про припинення юридичної особи відповідача, визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації відповідача з моменту внесення запису до ЄДР, тобто з 12.05.09р.

Дослідивши подану заяву, суд вважає, що позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 КАС України, відповідно п. 5 ч. 2 якої юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно -правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 50 КАС України юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень, зокрема, в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Звернення до суду з адміністративним позовом про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації юридичної особи не передбачено Законом України «Про державну податкову службу в Україні»та іншими законами як спосіб виконання органами державної податкової служби покладених на них законом функцій або як спосіб реалізації законних повноважень.

За правилами п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Отже, враховуючи, що вимога ДПІ у Деснянському районі м. Києва про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації відповідача через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а відповідно до ч. 3 ст. 21 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом, суд приходить до висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі.

Вказана позиція викладена також в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 21.01.10р. по справі №К-13882/07 та від 01.04.10р. у справі №К-20676/07.

З огляду на викладене, керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

УХВАЛИВ:

відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Шелест С.Б.